Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stefanoo
Stefano, jak napisalem - NIE WIEM NIC O KONI - slyszalem o marce, wydaje mi sie marka dobra, wierze w twoje slowa - heheh, nie musisz przytaczac tylu przykladow. Sam planuje obnizenie i chyba mnie zacheciles zeby rozgladnac sie za KONI - czyli jaki zestaw polecasz do mojego dzika (jak w opisie) najlepiej 30 - 40mmMAX w dol. Jezeli mozesz to wklej linke do konkretnego produktu.

Tak sie akurat sklada ze jestem szczesliwym posiadaczem tego samego modelu(AVF z 2001r) co Ty z jedna roznica, tiptronic.:vw::vw::vw:

Najpierw musisz sobie odpowiedziec na jedno zaje.. wazne pytanie, na czym Ci zalezy, na komforcie czy na sportowych aspiracjach.

Jesli odpowiedz brzmiala, na komforcie to polecam zestaw 1110 Koni Str.t (Street) Fixed damping Sports Suspension Kits. Obnizenie rzedu 35-40mm.

Ale jesli jednak liczysz na cos wiecej to polecam 1150 na gwincie. Obnizenie rzedu 30-70mm.

Ja osobiscie jazdzilem na 1150 i 1110 ale ostatecznie wybralem ten drugi(jakos nie widze przyjemnosci w jezdzie taczka na metalowym kole).

Adres jaki moge Ci polecic to http://www.larkspeed.com/index.pl?p=261711107070&a=i Tylko jest to strona z UK, poniewaz tam niestety mieszkam:(.

Polskich odpowiednikow nie znam, ale z tego co sie orietowalem to ceny w UK sa duzo nizsze jak w polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stefano, jak napisalem - NIE WIEM NIC O KONI - slyszalem o marce, wydaje mi sie marka dobra, wierze w twoje slowa - heheh, nie musisz przytaczac tylu przykladow. Sam planuje obnizenie i chyba mnie zacheciles zeby rozgladnac sie za KONI - czyli jaki zestaw polecasz do mojego dzika (jak w opisie) najlepiej 30 - 40mmMAX w dol. Jezeli mozesz to wklej linke do konkretnego produktu.

 

I ja coś dorzuce od siebie, tak jak już nie raz pisałem mam springi Vogtlanda -40 mm i amory Koni Sport i jest przyjemnie twardo i nawet troche komfortu pozostało na felech 17" i oponach 225/45 a jeśli chodzi o ustawienie twardości to mam na 2/3 możliwości a jak zrobią się za miękkie z czasem to skręce je na maxa :) moge polecić Koni sympatcznie się jeździ. Kiedyś miałem gwinta ale to był istny hard core hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) To jak to w końcu jest z tym zawieszeniem :/ ? Założyłem sobie teraz felunie 17" ((http://andrew88.wrzuta.pl/obraz/lSNp3VCX9i/passatos_d))

i sami widzicie, że mój pasek taki jakiś wysoki jest :D Mam sprężyny czerwone H&R 40mm/40mm ;) Powiedzcie mi czy moge sobie założyć te sprężyny tak na sprawdzenie chociaż ? Tzn. pewnie, że moge, ale czy będzie tak jak pisaliście, że po 2 miechach amory seryjne przestaną spełniać swoje zadania ? Czy te sprężyny to jeszcze tak w miare mogą być na seryjnech amorach ? Przez wakacje będe miał kaske, i pewnie jak mi sie spodoba jazda na glebie to kupie jakieś amory... jak będzie trzeba oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Springi mogą być, założyć tak jak pisałeś możesz, pojeździsz jakiś czas, przyzwyczaisz się do niskiego Pasia i do wysokich krawężników i jak dalej będziesz chciał mieć Pasia na glebie i przedni zderzak cały - to wrzucisz na lato amorki jakieś dobre do H&R - ek i będzie nie tylko ładnie wyglądal ale i jeździł :) Bo nie ma się co czarować na samych springach wygląd będzie miał ale nic poza tym bo prowadzenie i bujanie masz jak w banku kiepskie, ori amory przy ciężkim Pasku nie mają trzymania, ale póki co zobaczysz jak będzie wyglądal i czy spełni Twoje oczekiwanie. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stefanoo

Musze sie zgodzic z moim przedmowca, sprezynki jak najbardziej tak(40mm to naprawde rozsadny max) moga byc, ale teraz pozostaje kwestia amorow. Jesli masz zamiar uzywac ich ponownie, to nie polecal bym takiej "probnej jazdy" na dluzsza mete. Seryjne amory nie sa przystosowane do pracy w tak niskim zakresie, po prostu tego nie wytrzymaja.

Ale jesli amory i wlasciwosci jezdne swojej fury masz w dupie, to smigaj smialo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac
Chłopaki ja to bardzo dobrze wiem, napisałem zeby kolega prostownik (mad_mac) wyjasnij skoro jest taki dokladny.

 

Nie wiem czego nie rozumiesz. Masz passata masz 4motion, masz audi masz quattro. Co z tego ze technicznie rzecz biorac to to samo.

Nazwa to nazwa i nazywy sa tu rozne wiec nie mieszaj tutaj i uzywaj poprawnej nazwy uzywanej przez vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac
Musze sie zgodzic z moim przedmowca, sprezynki jak najbardziej tak(40mm to naprawde rozsadny max) moga byc, ale teraz pozostaje kwestia amorow. Jesli masz zamiar uzywac ich ponownie, to nie polecal bym takiej "probnej jazdy" na dluzsza mete. Seryjne amory nie sa przystosowane do pracy w tak niskim zakresie, po prostu tego nie wytrzymaja.

Ale jesli amory i wlasciwosci jezdne swojej fury masz w dupie, to smigaj smialo:D

 

Zgadzam sie w 100%.

Mialem wczesniej stilo gdzie zapodalem sprezyny -40+ seryjne amory. Niby trzymal sie lepiej ale tak sie wszystko tluklo ze masakra. Nie polecam.

Potem kupilem uzywanego gwinta fk gdzie auto opadlo o jakies 7cm. Gleba na maxa + zajebiste prowadzenie, auto przyklejone do asfalu, zadna droga w polsce nie jest rowna ;). Twardo na maxa, jak sie wieszalem na aucie to moze uginalo sie z 1,5cm aczkolwiek dziory tlumilo lepiej niz te badziewiate sprezyny z seyjnym amorem.

 

Jesli inwestowac to tylko w zestawik ktory jest zrobiony tak zeby ze soba idealnie wspolpracowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos slyszal o takim zwierzu co sie zowie MTS Technik ??

Aukcja: http://moto.allegro.pl/item331616793_zawieszenie_sport_vw_passat_b5_variant_40_40_mts.html

Sprzedawca sie nazywa www_venom24_pl

Szukam jakiegos nienajgorszego zawiasu do lekkiej gleby na Alledrogo, ale sama padaka jak tak patrze.

600 zl za uzywanego Weiteca na sam przod od W8 nie dam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca sie nazywa www_venom24_pl

Jeśli chodzi o Sprzedającego to bardzo znana postać na Pomorzu i chyba nie tylko. Bardzo solidna firma, pomógł już niejednemu z nas, pełne zaufanie. Jeśli miałbyś cokolwiek od niego kupować to śmiało i bez obaw. Niestety o przedmiocie aukcji nic nie mogę powiedzieć:( ale dwuletnia gwarancja piechotą nie chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swoim passacie miałem sprężyny obniżane firmy FK Automotiv autko bardzo ładnie wyglądało ale nie nadaje się do jazdy na naszych drogach .Trzeba bardzo uważać żeby nie połamać osłon silnika.Wymieniłem

na standardowe bo wole lepszy komfort jazdy.Jeżeli obniżasz auto o 40 mm to nie musisz wymieniać amortyzatorów tylko same sprężyny.Dla ciekawości powiem ci jeszcze że sprężyny były w bardzo dobrym stanie i sprzedałem je na allegro za 300 zł.Poszukaj na allegro to na pewno coś znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preziu,odpuść sobie te wynalazki,już lepiej w tej cenie kupić supersporta,marecek chyba wziął od ojca za niewielką kasę,gt cupline też nie najlepsze ale w tej cenie to używane lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawel :padam: jak cos znajde na Alledrogo to bede sie pytal.

Ale rozumiem ze caly komplet nie tylko sprezyny, bo wyczytalem (nie wiem czy w tym watku, bo sporo przejrzalem i juz mi sie pierniczy) ze wymiana samych sprezyn to slaba sprawa, prawda to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie najlepiej komplet,podaj swoje gg a ja ci bede podsyłał:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowalem sie w koncu na kupno zawieszenia do mojego 3BG Variant 1.9TDI Tiptronic.Chcialem kupic kit z tej strony http://www.europerformance.co.uk/pages/products/search_car/product_sub.mhtml?car=vwpassat;category=suspensionkits Wczesniej czytalem ze polecaliscie Koni Street Kit ale obnizenie jest w sumie tylko -35mm i nie weim w sumie czy z 17 bedzie sie ladnie zgrywalo(opona 225/45).Pomyslalem jescze moze o kicie KW lub Weitec ktore sa tez na tej stronie.Weitec ma tam obnizenie nawet 50/30 ale nie wiem czy to nie bedzie za duzo.Co o tym myslicie?

Czy jak zaloze taki kit (np Koni 35/35mm)bede mial problem ze tylem ze bedzie siedzial nizej niz przod?

Dzieki za wszelkie info.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a mam pytanie Jak działa gwintowane zawieszenie..?? Znaczy sie z przodu to wiem jak działa, ale jak działa gwin z tyłu w pasku 3B..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co sądzicie o prduktach JAMEX'a ?? Używał ktoś ich albo ma na ich temat jakies opinie?

Cena jest o wiele niższa niż Eibacha tylko czy jakosc adekwatna??

Podaje link do aukcji: http://www.allegro.pl/item361751029__jamex_sprezyny_obnizajace_volkswagen_passat.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) jak widac jestem tu nowy ... pewnie zaraz kilku z Was odpisze poczytaj posty kolego itp.. ale mimo tego ryzykuje ;) kupilem 3bg 2003 20vT, po pierwszych koniecznych naprawach chcialbym wsadzic kolko 235/35/19 i delikatnie obnizyc woz ...interesuja mnie same spr. poniewaz mialem w golfie mk3 gwinta wiec jak sie domyslacie szkliwa na zebach juz nie posiadam ,a wszystkie dziewczyny ktore ze mna podrozowaly nie chcialy dac sie dotknac za piersi bo od tego skakania mialy obolale ;-) powracajac do tematu Panowie bardzo prosze o fachowa podpowiedz jaki model badz rodzal bylby odpowiedni...chcialbym poprawic efekt wizualny pojazdu ,jeden z Was w tdi pd kombi mial eibacha i wygladal tak jak mi sie podoba czyli powiedzmy 2 palce miedzy opone a nadkole :P aaaale ja mam 20vt a nie tdi czy Eibach to nie za malo ??? z gory dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARTVI ja nie jestem oczytany w tych sprawach ,ale z doswiadczenia wiem ,ze Jamex to firma ktora powinna zajmowac sie produkcja np: patyczkow do uszu ...chodz nie jestem nawet i tego pewien ... znajomy mial kiedys w mk3 golfie jamex -60 , -40 ...Miekko,bujalo,stukalo....duzo by pisac , jednym slowem padaka na calej lini ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej coś z H&R wtedy -35mm-40mm ale do seryjnych amorów może być za dużo -40mm,bo Eibach -30mm będzie też ok,z tym że do 19 może styknie,na forum jest kolega który miał eibachy i 19 i wyglądało nieźle,ja jak miałem eibachy na 17 to było mi za wysoko,potwierdzam wypowiedź Groszka na temat Jamexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pawelb6 czy chodzi Ci o uzytkownika "_Wojtek_" ???

chcialbym uzyskac taki efekt jak _Wojtek_ w tdi ...tylko ta roznica silnikow hmmm ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności