Skocz do zawartości
Gość boro

MFD/MCD Czyszczenie soczewki lasera

Rekomendowane odpowiedzi

I ostatnie pytanie co to za lampki o ile cos tam swieci, ale jest przeswitujace i jakby w srodku zielone , oraz kiedy to tam swieci ?

I co to jest ?

 

Koledzy i jak z pytaniem kolegi "szary" ktoś wie co to za lampki bo też mnie to ciekawi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlaśnie brałem się za czyszczenie lasera bo przestala czytac plytki. natomiast wydaje mi sie ze napęd rysuje mi plytki:/ są to drobniutkie ryski na krawędziach płyty. tak jakby przy wsuwaniu i wysuwaniu płyty cos tam rysowało:/ czy można jakos przczyscic całe to miejsce gdzie wchodzi płyta???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja wlaśnie brałem się za czyszczenie lasera bo przestala czytac plytki. natomiast wydaje mi sie ze napęd rysuje mi plytki:/ są to drobniutkie ryski na krawędziach płyty. tak jakby przy wsuwaniu i wysuwaniu płyty cos tam rysowało:/ czy można jakos przczyscic całe to miejsce gdzie wchodzi płyta???

 

To moze byc piasek na rolkach wciagajacych lub cos na/ sam ten material ,ktory jest na wejsciu plyty . Napewno cos tam rysuje ,sam u siebi widzialem drobne ryski ,ale od srodka plyty do zewnatrz ,ten kierunek . Widzialem u kolegi plyte porysowana w widoczne kola szer. 3m ,ktore dawaly inny kolor w tym miejscu plycie (plyta pirat). Przeczyscic mozna ,ale pewnie cos tam trzeba porozbierac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy opis z pierwszych stron może posłużyć jako pomoc w czyszczeniu MFD2 (Nexus)?

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Czy opis z pierwszych stron może posłużyć jako pomoc w czyszczeniu MFD2 (Nexus)?

 

Pzdr

pierwsza strona, to MFD i MCD, a MFD2 masz tu:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=981770&postcount=74

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=981788&postcount=75

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=981792&postcount=76

 

a propos Darek-(szary) ... mógł byś edytować te posty i skleić w jeden ?? Chyba było by lepiej ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MFD2 czy to DX, CD czy DVD to nie robi, budowa pewnie podobna, wydaję mi się, że Skodzie O2, jest łatwiejszy dostęp bo wystarczy zdjąć ramkę i odkręcić torxy...

 

Też mi się pojawiły ryski na płytach, czy mogę przeczyścić sprężonym powietrzem MFD2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MFD2 czy to DX, CD czy DVD to nie robi, budowa pewnie podobna
tak, MFD 2 DX i DVD, jest tak samo mocowana.
, wydaję mi się, że Skodzie O2, jest łatwiejszy dostęp bo wystarczy zdjąć ramkę i odkręcić torxy...
a spojrzałeś na te linki ? lub j/w. Przecież montaż/demontaż jest identyczny, ściągasz ramkę (przewód od kontrolki poduszki jest wystarczająco długi, by położyć ją niżej gałki biegów - w skodzie też chyba ta kontrolka jest - jak ją rozłączysz, to masz błąd poduch < do skasowania tylko vag) > odkręcasz 4 torksy i nawi wyciągasz > kładziesz na gałkę zmiany biegów i tam sobie robisz z nią co chcesz, bez jakiegokolwiek rozłączania.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
mógł byś edytować te posty i skleić w jeden ?? Chyba było by lepiej

 

Nie wiem czy sie da , nie chce nic tam namieszac . Zamiescilem to w 3 postach bo tu sa ograniczenia ilosci fotek na jeden ,ilosciowa - 10 sztuk no i rozmiarowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu navi nie czyta mi płytek z v7 i v8. Poza tym w napędzie słychać dziwne szumy i jakby sie coś załączało ( nawet przy wyłączonym całkowicie napedzie). Wziąłem się za wyczyszczenie lasera. Prawdą jest, że ściągnięcie ramki i odkręcenie 4 torxów to nie problem i nawi wychodzi bez problemu. Czyściłem laser wacikiem i NIC. A dziwne szumy z nawi , jak zauważyłem, biorą się stąd, że płytka jakby nie chciała załapać, zaczyna się kręcić, następnie zatrzymuje się i znowu kręci itd. Wyskakuje komunikat że nawigacja jest aktywowana i nic poza tym. Jak wkładam płytkę czyszczącą to widzę że ona cały czas się obraca. Może ktoś ccoś poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przyłącze. Mam podobny problem jak zbyszek400. Dodatkowo zauważyłem, że jak zaraz po przyjściu do autka odpalę płytke z v8 bez problemów zaskoczy. Laser wyczyściłem( oj brudny był był), zrobiłem wielkie oczy jak mapka teraz szybko zasuwa, ale jak Navi się nagrzeje nie chce płytka zaskoczyć( przyśpiesza-zwalnia). Mam 3 DVD nagrane i tak się dzieje z każdą. Na zimno bez problemów.

Ktoś ma pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To i ja się przyłącze. Mam podobny problem jak zbyszek400. Dodatkowo zauważyłem, że jak zaraz po przyjściu do autka odpalę płytke z v8 bez problemów zaskoczy. Laser wyczyściłem( oj brudny był był), zrobiłem wielkie oczy jak mapka teraz szybko zasuwa, ale jak Navi się nagrzeje nie chce płytka zaskoczyć( przyśpiesza-zwalnia). Mam 3 DVD nagrane i tak się dzieje z każdą. Na zimno bez problemów.Ktoś ma pomysł?
No i stało się. Byłem u gościa zajmującego się navi i stwierdził że lasera nie da się już wyczyścić (raz już u niego czyściłem), mówi że jest do wymiany. Może ktoś sie orientuje ile kosztuje, bo mnie facet mówi że 300 zł. i sprowadza z Niemiec. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo mnie facet mówi że 300 zł. i sprowadza z Niemiec.
dobra cena. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , czy w MFD pomiędzy śrubką a dociskiem jest podkładka ?? bo jeśli to wpadła mi do środka-chyba - coś się stanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy w MFD pomiędzy śrubką a dociskiem jest podkładka ??
nie przypominam sobie, by coś tam jeszcze było ... ale po co to rozkręcałeś ?? :zeco

Tak to jest, jak instrukcji się nie czyta ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie przypominam sobie, by coś tam jeszcze było ... ale po co to rozkręcałeś ?? :zeco

Tak to jest, jak instrukcji się nie czyta ;)

Pozdrawiam

przeczytałem Twoja instrukcję , ale ten docisk to jedna śrubka i lepszy dostęp jest do wszystkiego :) w kązdym razie wszystko super działa już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Od pewnego czasu navi nie czyta mi płytek z v7 i v8. Poza tym w napędzie słychać dziwne szumy i jakby sie coś załączało ( nawet przy wyłączonym całkowicie napedzie). Wziąłem się za wyczyszczenie lasera. Prawdą jest, że ściągnięcie ramki i odkręcenie 4 torxów to nie problem i nawi wychodzi bez problemu. Czyściłem laser wacikiem i NIC. A dziwne szumy z nawi , jak zauważyłem, biorą się stąd, że płytka jakby nie chciała załapać, zaczyna się kręcić, następnie zatrzymuje się i znowu kręci itd. Wyskakuje komunikat że nawigacja jest aktywowana i nic poza tym. Jak wkładam płytkę czyszczącą to widzę że ona cały czas się obraca. Może ktoś ccoś poradzi?

 

Plyta do wymiany ,poczytaj wczesniej co pisalem ,mialem podobnie . Krecilo plyta i krecilo a czytac nie czytalo .

 

---------- Post added at 23:33 ---------- Previous post was at 23:31 ----------

 

To i ja się przyłącze. Mam podobny problem jak zbyszek400. Dodatkowo zauważyłem, że jak zaraz po przyjściu do autka odpalę płytke z v8 bez problemów zaskoczy. Laser wyczyściłem( oj brudny był był), zrobiłem wielkie oczy jak mapka teraz szybko zasuwa, ale jak Navi się nagrzeje nie chce płytka zaskoczyć( przyśpiesza-zwalnia). Mam 3 DVD nagrane i tak się dzieje z każdą. Na zimno bez problemów.

Ktoś ma pomysł?

 

To tez umnie wystepowalo ,kiedy zimne navi i chlodno w kolo to trybila , a jak upaly i gorace navi to juz nie . Plyta do wymiany ,poczytaj wczesniej co pisalem . Nowa plyta od speca pomogla i nadal jest OK .

 

---------- Post added at 23:34 ---------- Previous post was at 23:33 ----------

 

No i stało się. Byłem u gościa zajmującego się navi i stwierdził że lasera nie da się już wyczyścić (raz już u niego czyściłem), mówi że jest do wymiany. Może ktoś sie orientuje ile kosztuje, bo mnie facet mówi że 300 zł. i sprowadza z Niemiec. Pozdrawiam.

 

Postaraj sie o nowa plyte ,warto sprawdzic zanim laser wymienisz i ktos ci to rozbebeszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pabloescobar32

Witam wszystkich!Jestem tu nowy i mam pytanie może nie do końca dotyczące wątku ale pośrednio na pewno.Otóż moja navi MFD 2 DVD wysuwa zawsze bez problemu płytę z mapami natomiast wszystkie inne płyty wsuwają się bez problemu natomiast nie chcą się wysuwać tylko wysuwają się częściowo i wracają.Taka sytuacja trwa czasami minutę albo dłużej niczym odda płytę.Czy da się to jakoś naprawić bez wyciągania navi?Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy po wyjęciu RNS 510 i powrotnym montarzu w aucie trzeba go kodować . Mam b6 z Niemiec ale w książkach serwisowych nigdzie nie widzę kodów chociaż mam cały komplet. W poprzednim pasku przy radiu gama miałem kody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda moja instrukcja wymiany lasera w nawigacji MFD - wer. D Warto sprawdzić model nawigacji przed zakupem nowego lasera.

 

1. Przy uruchomionej nawigacji

1     za&#322;&#261;czona nawigacja.jpg

 

2. wciskam jednocześnie 3 i 6, pokazuje się ekran na dole którego widzę 1002, czyli mam nawigację MFD wersja "D"

2     ekran 3 i 6.jpg

 

3. wyjmuję płytę nawigacji z czytnika (blokowałaby dostęp do lasera}, odłączam przewody, wyjmuję nawigację z auta, zdejmuję górną obudowę (siedzi tylko na wcisk, wystarczy podważyć)

3     podnosz&#281; g&#243;rn&#261; cz obudowy.jpg

 

4. odkręcam cztery śrubki (na zdjęciu zrobiłem czerwone kropki w miejscach gdzie siedziały)

4      odkr&#281;ci&#322;em 4 wkr&#281;ty.jpg

 

5. delikatnie podważam napęd i wyjmuję do góry - uwaga na przewody pod spodem

5      podwa&#380;am i wyjmuj&#281; nap&#281;d.jpg

 

6 odkręcam śrubkę - dolny lewy róg, czerwona kropka - wyjmuję blaszkę zabezpieczającą gniazdo antenowe, delikatnie odłączam antenę, następnie odłączam pozostałe złącza (czerwone kropki) i na końcu odkręcam trzy pozostałe śrubki w rogach

6      od&#322;&#261;czam z&#322;&#261;cza.jpg

 

7 już odłączone (duża czerwona kropa to złącze , które odbezpieczyłem a taśma sama się wysunęła po uniesieniu płytki

7      po od&#322;&#261;czeniu.jpg

 

8 wyjmuję całą płytkę i ukazuje się dostęp do lasera i jego napędu

8       dost&#281;p do lasera.jpg

 

9. odkręcam śrubki w miejscach czerwonych kropek, po odkręceniu śrubki (ostatnia fotka) i uniesieniu prostokątnej prowadnicy laser będzie się mógł przesuwać bez problemu po śrubie napędowej, zdejmuję gumkę (pasek) napędu z większego białego koła, unoszę lekko do góry śrubę napędową i wysuwam ją w prawo tak, że całkiem wychodzi z prowadnic, wysuwam laser.

10      &#347;rubka prowadnicy.jpg

 

Teraz wsuwam nowy laser i dalej składam w odwrotnej kolejności.

Należy pamiętać o przecięciu zworki technologicznej przed zamontowaniem lasera - tylko ostrożnie. Nie dotykać soczewki lasera palcami przy montażu.

MAJĄC ROZBEBESZONĄ NAWIGACJĘ MOŻNA PRZECZYŚCIĆ PRZY OKAZJI ELEMENTY ODPOWIEDZIALNE ZA WYSUWANIE PŁYTY Z NAPĘDU.

9      laser i jego nap&#281;d.jpg

Edytowane przez sterylny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem laser parę razy, czyściłem "X" razy i myślę, że trzeba skleić i przykleić na początek TEMATU (MOŻE WARSZTAT ?) parę wątków z tego tematu, między innymi ten wyżej, tak, żeby nie trzeba było szukać, przeglądać stron i dopisywać dupereli.

Ps.sterylny .dla mnie, BOMBA ;)

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności