Skocz do zawartości
Gość boro

MFD/MCD Czyszczenie soczewki lasera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy powinienem to pisac tutaj a czy w dziale Szukam Usług. Poszukuje w Warszawie (najlepiej Bielany, Wola, Włochy) sprawdzonej, doswiadczonej osoby/zakladu, kto/ktory wykona czyszczenie lasera w Navi MFD2 DVD ewentualnie jezeli zajdzie potrzeba wymieni laser. Czy ktos z Was moze polecic kogos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów.

próbuję wyjąć navi mfd i mam problem. wyjmaki nie chcą wyjąć navi (wchodzi tylko górny prawy klucz), dlatego wyjąłem przyciski (esp, ogrzewanie tylnej szyby, awaryjne i pustą zakładkę) i tu zaczynają się schody. o ile dolne zatrzaski bez najmniejszego problemu mogę wcisnąć i ręcznie zaryglować klucze, tak z górnym lewym nie mogę, po prostu nie sięgam, jakaś porada ?

pozdrawiam!

 

edit: myślałem o zdjęciu tej całej ramki wokół navi, climatronic ale nie wiem jak się za to zabrać.

Edytowane przez macieek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie wiem czy powinienem to pisac tutaj a czy w dziale Szukam Usług. Poszukuje w Warszawie (najlepiej Bielany, Wola, Włochy) sprawdzonej, doswiadczonej osoby/zakladu, kto/ktory wykona czyszczenie lasera w Navi MFD2 DVD ewentualnie jezeli zajdzie potrzeba wymieni laser. Czy ktos z Was moze polecic kogos?

 

[email protected] na allegro SNS-ELEKTRONICS gosc z Nowych Grochali jak na Leszno ,robi to na dojazd (czyszczenie) wymiane nie na dojazd , trzeba jechac do niego .

 

Wyczyscic laser tak wacikiem ,to sam bys dal rade . Ja myslalem ze mam laser do wymiany ,a pojechalem do tego goscia i okazalo sie ze plyta od niego ekstra smiga ,a ta moja stara porysowana i to wcale nie laser . Do dzis dziala ,wszystko tu opisywalem wczesniej .Plyta 100pln kosztowala , wiem tyle ,wymiany lasera z tym gosciem nie przerabialem wiec nie znam rezultatow po takich operacjach . Ale cos ci powie i sprawdzi ,mysle ze warto .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mike19

Witam,

mam problem z demontażem lasera z MFD2 DVD a dokładniej mechanizmu DVS 3050.

Problem dokładnie polega na tym że nie mogę sobie dać rady z wysunięciem tej prowadnicy po której jeździ laser. Wpisywałem różne rzeczy w google ale nigdzie nie mogę znaleźć tej operacji na DVS 3050, tylko na jakiś innych modelach tak jak na tym forum np instrukcja do MFD1, jednak sposób mocowania tej prowadnicy się tutaj różni i za nic nie chce wyjść.

Może ktoś ma już doświadczenie z tym modelem i da jakieś wskazówki. Zamieszczam zdjęcia opisywanego elementu.

2012-05-22_18-57-12_576 kopia.jpg

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

2012-05-22_18-35-37_21 kopia.jpg

2012-05-22_18-56-07_751 kopia.jpg

2012-05-22_18-56-38_946 kopia.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... może się komuś przyda, ja u siebie w ten sposób czyściłem i jest OK :)

 

dotyczy nawigacji MFD i MCD.

 

Nie trzeba wypinać navi z instalacji, tylko wyłączyć.

 

Proste i szybkie czyszczenie laseru w navi:

Najpierw musimy zaopatrzyć się w wyjmaki (najlepiej).

38799620fy2.th.jpg

Poniżej, krótka instrukcja demontażu:

 

wyjcienavioy7.th.jpgwyjcienavi.th.jpg

 

Po wyciągnięciu navi, zdejmujemy górną pokrywę, jest „na wcisk”, żadnych śrubek.

24255530ag9.th.jpg

… dobrze się przyglądając zauważymy już soczewkę lasera (zaznaczona na fotce)

18436198po2.th.jpg

Naciskamy palcem (fota poniżej) by dostać się do soczewki,

pict0078hq5.th.jpg

Wkładamy wacik, wstępnie suchy lub nasączony delikatnie spirytusem ( nie mokry !!! ), najlepiej jednak użyć specjalnego środka do optyki( np:IZOPROPANOL) i okręcając kilka razy wacikiem czyścimy soczewkę, cały czas przytrzymując palcem, blaszkę.

35433520dq3.th.jpg

wyciągamy wacik, zabieramy palucha i wszystko montujemy i już :)

pozdrawiam

ps.mile widziane cenne wskazówki i uwagi.

 

 

BOGACTWO! U MNIE W MCD TEN SAM SPOSOB SPRAWDZIL SIE W 100%. Bylo troche problemu ze zdjeciem obudowy radia, ale dzieki informacji, ze to tylko zatrzaski podwazalem po kolei i dalo rade. Wszystko super. Dziala bez problemu. Czas operacyjny 10 minut.

ps

Drugi raz w zyciu wyciagalem radio z deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dałem do gościa radio mcd z vw passat b5 fl i mówił że laser jest do bani i znalazł nowy za 100zł! czy to dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego wątku spytam czy ktoś zdejmował pastikową czołówkę tego radia MCD? Niestety kawka polała się na przyciski i wiadomo jak to teraz chodzi. Zabieram sie za to i szukam wskazówek od czego zacząć pod wyjęciu radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć mam pytanie moja navi kręci płytą słychać laser ale nie czyta może wiesz o co chodzi, z góry dziękuję za podpowiedz.

 

---------- Dodano o 20:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:45 ----------

 

może być mi kolega znalazł za 90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. miałem też problem z navi, przy zakupie PASSATA około 3 lata temu dostałem 5 płyt do navi ( ale wszystko niemcy i alpy i to 2003r... ) Nagrałem dziś płytkę PL- CZ dx_2012, oczywiście po włożeniu taki komunikacik... na początku myślałem, że nagrywatka (w laptopie jakaś HP DVDRAM GT30L) nie taka, płyta, zły sposób nagrania jak to większość pisze

 

2013-02-20_20-12-46_139.jpg

 

Wersja radia

 

2013-02-20_16-20-24_145.jpg

 

Więc po przeczytaniu tematu stwierdziłem, czemu bu nie spróbować czyszczenia tego laserka... oczywiście wyjmaków nie posiadam więc potrzebne było :

1. karta payback z reala ( w moim przypadku, może być inna np. kredytowa)

2. nożyczki

3. sprężone powietrze

4. spirytus salicylowy ( zwykły został spożyty... :P )

5. 2 patyczki higieniczne

6. około 15 min czasu ( robiłem to pierwszy raz :P )

 

oczywiście powinniśmy mieć przy sobie/pamiętać kod radia gdyż będzie trzeba go podać po podłączeniu go spowrotem, słyszałem o przypadku, że po zakupie auta ktoś nie otrzymał tego kodu i był zonk :P

więc do roboty, przycinamy kartę na kształt wyjmaków

 

wyjmaki.jpg

 

wyciągamy obwódkę od climatronik, aby łatwiej wyciągnąć navi bo moje wyjmaki nie posiadały zatrzasków...

wkładamy nasze wyjmaki i delikatnie ruszamy na boki i wyciągamy radio...

po wyjęciu navi od góry mamy pokrywkę

 

pokrywka.jpg

 

umocowana jest na zatrzaski, ale dość mocno się trzyma, więc ja użyłem nożyczek do podważenia, tylko to było pod ręką :P

 

pod pokrywką znajduje się coś takiego

 

soczewka.jpg

 

2013-02-22_10-02-23_854.jpg

 

nasączamy nasz patyczek spirytusikiem i czyścimy wilgotną stroną i suchą wycieramy, dodatkowo drugim patyczkiem zrobiłem to samo bez nasączania, tylko suchym...

 

później podłączyłem radio ( tylko kostka od zasilania ) i włożyłem dzisiaj nagrywaną płytkę, która wcześniej nie trybiła, czekam..... no i płytka zaczyna się wczytywać :D

 

2013-02-22_09-53-52_237.jpg

 

odpinam kostkę, zakładam pokrywkę, podpinam anteny i kostki i bez wkładania wyjmaków wsuwam radyjko na miejsce, słychać jak zatrzaski zaskakują i radyjko jest na miejscu, wkładam obwódkę climatronika :) odpalam navi i wszystko śmiga :))

 

gdybym o czymś zapomniał, lub źle opisał proszę mnie poprawić :)

 

wiem, że wiele rzeczy było podawane wcześniej, ale pomyślałem, że jeżeli już to robię to opiszę wszystko i wrzucę parę fotek, może się komuś kiedyś przyda... :)

Edytowane przez maxio-1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, normalny objaw nawigacja MFD 2 DVD sukcesywnie coraz gorzej wczytywała cel, pani też nie miała ochoty pomagać przy skrzyżowaniach itp. manewrach aż w końcu stwierdziła HALT! Płyty CD chodziły, jak chciały czyli coś tam jeszcze laser dychał...

 

Wyczyściłem skubańca wacikiem do uszów nawilżonym w 40% Wyborowej (potocznie w gorzałce) :aniolek

Efekt natychmiastowy, najnowsza (kopia) V10 zamiata aż miło ! Dziękuję autorowi manuala za szczegółowy opis reanimacji ;-)

 

Czas operacyjny 10min :marecek

Edytowane przez eldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś jestu tu ktoś ze śląsk kto potrafi przeczyścić laser w mfd 2 dvd?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sposób radio mcd, szybka 10 minutowa akcja z czyszczeniem lasera i jak nowe. Polecam

Edytowane przez kef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś z pomorskiego jest, to zapraszam do siebie.

... fulll serwis ;)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawił sie problem z czytaniem płyty. Wyczyściłem laser wacikiem i śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
itam,

mam problem z demontażem lasera z MFD2 DVD a dokładniej mechanizmu DVS 3050.

Problem dokładnie polega na tym że nie mogę sobie dać rady z wysunięciem tej prowadnicy po której jeździ laser. Wpisywałem różne rzeczy w google ale nigdzie nie mogę znaleźć tej operacji na DVS 3050, tylko na jakiś innych modelach tak jak na tym forum np instrukcja do MFD1, jednak sposób mocowania tej prowadnicy się tutaj różni i za nic nie chce wyjść.

Może ktoś ma już doświadczenie z tym modelem i da jakieś wskazówki. Zamieszczam zdjęcia opisywanego elementu.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 2012-05-22_18-35-37_21 kopia.jpg Wyświetleń: 61 Rozmiar: 38.0 KB ID: 83351Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 2012-05-22_18-56-07_751 kopia.jpg Wyświetleń: 54 Rozmiar: 36.8 KB ID: 83352Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 2012-05-22_18-56-38_946 kopia.jpg Wyświetleń: 49 Rozmiar: 22.7 KB ID: 83353Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 2012-05-22_18-57-12_576 kopia.jpg Wyświetleń: 47 Rozmiar: 38.2 KB ID: 83354

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

 

Dobrze by było jakby ktos miał manuala wyciagania prowadnicy z MFD2 DVD jak tez jej montażu z laserem

Duzo osób o to pyta. Na internecie nie ma instrukcji do tego modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze by było jakby ktos miał manuala wyciagania prowadnicy z MFD2 DVD jak tez jej montażu z laserem

Dużo osób o to pyta. Na internecie nie ma instrukcji do tego modelu

No nie ma takiej instrukcji, ja też szukałem przed wymianą swojego lasera. Ale zaryzykowałem i udało się. Teraz śmiga aż miło :-), nie ma problemów z żadną mapą. Twoja Rafał też już śmiga :-). Dzięki :-).

Ciągle oferuję swoją pomoc :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie ma takiej instrukcji, ja też szukałem przed wymianą swojego lasera.

Dlatego pisze , ze jak ktoś bedzie wykonywał taka operację to warto stworzyć taką instrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego pisze , ze jak ktoś bedzie wykonywał taka operację to warto stworzyć taką instrukcje.

 

Byłem tak podekscytowany (by czegoś nie spieprzyć), że nawet nie pomyślałem o robieniu fotek. Jakby były fotki to i opis by się później dorobił ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ****. Czyszczenie pomogło na 2 dni. Znowu nie czyta map.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie w nawigacji w wersji CD po czyszczeniu również nie czyta płyty, choć muzykę z oporami próbuje (zacina się przy przewijaniu utworu). Słychać, że ciężko się kręci, przyspiesza jak helikopter. Jakieś sugestie? To bardziej wina lasera, czy wyrobionego mechanizmu? Ewentualnie kontakt do specjalisty w świętokrzyskim/przyległym mazowieckim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności