Skocz do zawartości
Gość boro

MFD/MCD Czyszczenie soczewki lasera

Rekomendowane odpowiedzi

Musze Ci powiedzieć, że miałem podobnie. Ciężko navi czytała V7, ale V3 bez problemów. Postanowiłem wyczyścić laser (poszedł w ruch izopropanol), no i po czyszczeniu nie czytała navi nawet V3. Kupiłem używany napęd. Sytuacja powróciła do stanu sprzed czyszczenia. V7 czytała bardzo sporadycznie. Postanowiłem wymienić laser, no i to było "to". Teraz żadnych problemów z odczytem.

Więc nie wiem co Ci doradzić, inni czyszczą i jest super. Natomiast inni (ja) czyszczą bez oczekiwanego efektu a nawet jest gorzej.

Mam tak obecnie, V7, V9 czyta bez problemu, a V14 w ogóle nie rusza. Więc trzeba brać się za wymianę lasera. Jak możesz to podrzuć jakiś link, gdzie można dostać laser.

 

Znalazłem lasery, ale po 400 zł :zeco

Edytowane przez zima18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tak obecnie, V7, V9 czyta bez problemu, a V14 w ogóle nie rusza. Więc trzeba brać się za wymianę lasera. Jak możesz to podrzuć jakiś link, gdzie można dostać laser.

 

Znalazłem lasery, ale po 400 zł :zeco

Szczerze, to nie chce mi się wszystkiego jeszcze raz klepać.

Poczytaj proszę wszystkie moje posty dotyczące navi.

Wszystko już raz opisałem.

Jak będziesz miał problemy ze znalezieniem, to pisz na PW.

Laser rzeczywiście kupiłem na alledrogo, ale żeby aż tak drogo - to nie ;-).

Pzdr

A skąd Ty masz V14? Ja mam V11 i z tego co wiem to dopiero niedawno weszła V12 ;-)

 

Poczekaj, ale czy my mówimy jednym głosem i o MFD2DVD??

Jeżeli tak - to ja kupiłem taki laser (SF-HD4):

http://allegro.pl/laser-sf-hd4-czytnika-dvd-mercedes-audi-bmw-i4685574071.html

Edytowane przez Wojciechpop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd Ty masz V14?

Mój błąd. Chodziło o 11 :)

Poczekaj, ale czy my mówimy jednym głosem i o MFD2DVD??

Tak, MFD2DVD.

Jeżeli tak - to ja kupiłem taki laser (SF-HD4):

Skoro ten laser pasuje do MFD2, to będę brał. Dzięki bardzo za informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Wykonywałem czyszczenie wg opisu użytkownika ,,szary" posty 74 i 75, demontaż poszedł bez problemów. Czyściłem laser zapałka i wódką 40%.

Dało to efekt w postaci, że teraz płyta pokazuje mapkę V11, ale troszkę długo się wczytuje. Zauważyłem że płytka zatrzymuje sie w napędzie lub ma różne prędkości, przy tym słychać delikatne stuki. czy to normalne?

Powtórzę czynność czyszczenia jeszcze raz, dajcie znać czym zastąpić spirytus 40%

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyszczenia jeszcze raz, dajcie znać czym zastąpić spirytus 40%
nigdy w życiu spirytusem zwykłym, a tym bardziej wódką :P<- kto to k...a wymyślił :oszit ? -> zniszczysz soczewkę, a wtedy tylko wymiana .. to musi być alko o wysokim odparowaniu, post 7.

pozdr

Edytowane przez makeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób. Zastosowałem w/g instrukcji i CD już czyta płytki. Cała operacja trwała ok. 10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniał ktoś laser w MFD2 (oprócz Wojtka) i mógłby podzielić się wiedzą na ten temat ? Przymierzam się do wymiany, tylko najbardziej mnie interesuje wysunięcie starego lasera z prowadnicy, czy jest to jakiś duży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupić te wyjmaki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam taki problem że nie czyta map i audio CD wyskakuje mi ERROR. I już jestem na tyle zniechęcony tym bo samochód jest u mnie dopiero 3 tydzień że posłużę się tą instrukcją i sam wyjmę te radio z navi i wyczyszczę ten laser.

Tylko pytanie teraz czy mi nic tam nie zakoduje bo nie posiadam żadnego kodu do odkodowania ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padma, wyjmij radio, ale nie rozłączaj wtyczek, kabli wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "Polak potrafi/kobieta też da radę". Nie mogłam doprosić się mojego ślubnego o wyczyszczenie lasera w MCD, więc sama się za to wzięłam i ... Działa!!!:victory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wśród Was życzliwy gość, który wypali dla mnie mapy dx do MCD? Wczesniej robiłem to sam, ale od kiedy zmieniłem laptopa, płyty już się nie wypalają... Laser jest dobry, płyta była często wyciągana i się zwyczajnie zużyła... HELP! :)

 

PS Pokrywam koszty CD-R, robocizny i przesyłki:)

Edytowane przez Corrado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem B5 z 2005 roku. Jest tam radio MCD - kupiłem do niego separator antenowy - odbiór stacji radiowych się troszkę poprawił ale ciągle jest słabo. Radio nie czytało mi też nagrywanych płyt. Przeczytałem ten wątek i poszedłem za radą któregoś z Was - wyjąłem radio i wyczyściłem laser - CZYTA WOW!, ALE kurcze nikt z Was nie pisał, że pod metalową osłoną jest jeszcze osłona z dość grubej folii (może cienkiej pleksi). Urwałem ją żeby się dostać do mechanizmu osadzania płyty i kurcze jakąś sprężynkę też urwałem - mam ją. Włożyłem radio do samochodu - czyta wszystkie płyty ale jak się płytę wysunie to cały czas kręci i kręci i jest problem z włożeniem płyty. Mniemam że ta sprężynka jest winna tylko za cholerę nie wiem gdzie ją trzeba zamontować.

Miał z Was ktoś taki przypadek? Może ktoś z Was ma zdjęcie rozebranego radio MCD - wtedy łatwo sprężynkę zlokalizuję:)

pozdr

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest wśród Was życzliwy gość, który wypali dla mnie mapy dx do MCD? Wczesniej robiłem to sam, ale od kiedy zmieniłem laptopa, płyty już się nie wypalają... Laser jest dobry, płyta była często wyciągana i się zwyczajnie zużyła... HELP! :)

 

PS Pokrywam koszty CD-R, robocizny i przesyłki:)

 

Dzięki za zajebisty odzew. Poradziłem sobie sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrobię odkop roku, ale dzisiaj wziąłem się za czyszczenie mojego radia MCD. Płyty audio nagrywane już na tysiąc sposobów nie chciało już czytać. Zrobiłem sobie dziś z karty "wyjmaki" do radia, wyciągnąłem przeczyściłem soczewkę wódeczką, nie była jakoś bardzo brudna. Po kilku komplikacjach, wpadniętego plastiku i blaszki do środka napędu, poskładałem radio i o dziwo już wszystkie płyty czyta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panowie. Ostatnimi czasy dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów miałem okazję podjąć próbę zainstalowania mapy V14. Niestety nie dane mi było testować mapy gdyż moja navi MFD 2 DVD nie czy ta płyt nagrywanych. Oczywiście unlock wgrany jednak dalej nic. Wspólnie z tym kolegą doszliśmy do wniosku że laser jest na wykończeniu. Nadmieniam że płyty CD oraz ori płytę Navi V4 czyta idealnie. Czyszczenie również nic nie pomogło. Teraz pytanie jaki typ lasera montowany jest w mojej Navi? Na allegro są różne rodzaje a mi zależy na tym aby czytał CD i DVD. Chyba że ktoś ma na zbyciu takowy? Czy ten będzie odpowiedni bo cena trochę duża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !

SZANSA DLA TYCH CO MAJĄ SŁABY LASER !!!

Jak wcześniej pisałem ,mam już kiepski laser, który nie chce czytać nagrywanych map

wyczytałem w poprzednich postach, że teoretycznie jest możliwość zmodyfikowania mapy tak, aby zmieściła się na DVD+R ( 4,7 GB).a takie nawet słaby laser jeżeli czyta CD to poradzi sobie również z nimi ( u mnie tak jest)

Dokonałem tego i chcę się z Wami podzielić metodą jak to zrobić.

Nie jest prawdą, że wycinamy część państw, ponieważ mapa jest tak zintegrowana, że poszczególne pliki nie dotyczą danego obszaru, a konkretnej warstwy całej mapy, czyli:

jeden plik odpowiada za topografię całości, inny za wszystkie główne drogi, a jeszcze inny za drogi krajowe itp/itd.

Ja stworzyłem mapę (metodą prób i błędów - poszło 12 płyt do kosza ) ,która obejmuje pełny obszar z oryginału,

LECZ !

Jedynym minusem jest to, że nie wytyczymy trasy dłuższej niż 160 - 200 km od miejsca położenia

po przejechaniu tej trasy musimy tyczyć następny odcinek o podobnej odległości od miejsca pobytu itd....

MIANOWICIE:

- zciągamy np z Gryzonia mapę V 13 ( trochę ponad 6,6 GB po rozpakowaniu )

- zciągamy z netu program ULTRA ISO 9.5.3.2901 ( na gryzoniu mają od razu z kluczem)

- Rozpakowany plik ISO otwieramy tym programem i otwieramy folder "DATA" a w nim otwieramy folder " RNW"

- W tym folderze wycinamy wszystkie pliki z rozszerzeniem "TMC" oraz "CLS"

- Następnie wycinamy pliki od: "NAV 00001.DAT do "NAV 02395"

Po takim odchudzeniu obrazu zapisujemy go na dysku, możemy również odrazu tym programem (ULTRA ISO) wypalić obraz na płytce - polecam VERBATIM DVD+R prędkość wypalania ustawiamy x4 .

Ja całą operację robiłem na 3 letnim laptopie HP i płytka jest pięknie czytana, znajomek próbował operacji na TOSCHIBA SATELLITTE A 300 ale mu się nie udaje

Życzę powodzenia w zmaganiach z operacją naprawde warto, przetarłem szlak, teraz reszta zależy tylko od Waszych sprzętów i chęci.

 

Pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laser za 4 stówy? Wow. Strasznie dużo. Ja swój kupiłem na allegro za połowę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie czyszczenie soczewki w MCD nie pomogło , nie chciałbym wyrzucać tego radia , wie ktoś może jaki model zmieniarki pasuję do MCD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności