Skocz do zawartości
Gość kromich

Samodzielna wymiana +ustawienie rozrządu.

Rekomendowane odpowiedzi

Kledzy a jeszcze jedno pytanko odnośnie układu paliwowego.

W baku mam pompkę która jest elektryczna i ona podaje paliwo na pompowtryskiwacze tak???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona podaje paliwo do pompy tandem,i to właśnie ta druga napędzana wałkiem rozrządu tłoczy paliwo do pompowtryskiwaczy, które to ostatecznie pod bardzo dużym ciśnieniem wtryskują paliwo do komór spalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Przymierzam się do wymiany rozrządu, mam juz cały zestaw i mam pytanie, otóż czym naciągne pasek, tzn jaki klucz włożę w te 2 małe otwory na napinaczu paska, bo chyba z tym będzie największy problem i czy taki zestaw będzie mi niezbędny http://allegro.pl/blokada-kol-rozrzadu-w-silnikach-tdi-i3928296879.html

Edytowane przez tppl1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy. Przymierzam się do wymiany rozrządu, mam juz cały zestaw i mam pytanie, otóż czym naciągne pasek, tzn jaki klucz włożę w te 2 małe otwory na napinaczu paska, bo chyba z tym będzie największy problem i czy taki zestaw będzie mi niezbędny http://allegro.pl/blokada-kol-rozrza...928296879.html
tym zestawem robi sie tylko pompowtrysk, ja w tdi na pompie robie tak ze blokada pompy to przedluzka od duzej tryczki pasi idealnie,blokada walka rozrzadu to duza suwmiarka tez pasi super,na wal nie daje nic tylko ustawiam na kreske na sprzegle,a napinacz naciagam przerobionym kluczem od diaxa heheh,no i na koncu kat wtrysku.Zrobilem tak juz chyba z 10 passatow i moje blokady maja sie znakomicie)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czym polega to ustawienie konta wtrysku i kiedy sie to robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tym zestawem robi sie tylko pompowtrysk, ja w tdi na pompie robie tak ze blokada pompy to przedluzka od duzej tryczki pasi idealnie,blokada walka rozrzadu to duza suwmiarka tez pasi super,na wal nie daje nic tylko ustawiam na kreske na sprzegle,a napinacz naciagam przerobionym kluczem od diaxa heheh,no i na koncu kat wtrysku.Zrobilem tak juz chyba z 10 passatow i moje blokady maja sie znakomicie)))))

Też nad tym myślałem aby zastąpic to kluczem od diaxa, a napinacz naciaga się po wyjeciu blokad z pompy i wałka czy przed? Bo koło wałka rozrzadu też chcę poluzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na czym polega to ustawienie konta wtrysku i kiedy sie to robi
polega na prawidlowym ustawieniu poczatku wtrysku-zaplonu ludzie robia na kropki i mysla ze jak ustawili na te same zabki to jes ok ale podczas napinania zawsze kilka mm sie przestawi i pozniej dzieja sie cyrki a to slabo zapala a to glosno chodzi,ustawia sie na goracym silniku za pomoca laptopa i vagcom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość podłączenia pod program. Wytłumacz jak dokładniej sie to robi i w którym miejscu w programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też nad tym myślałem aby zastąpic to kluczem od diaxa, a napinacz naciaga się po wyjeciu blokad z pompy i wałka czy przed? Bo koło wałka rozrzadu też chcę poluzować.
najlepiej zwolnic jedna blokade bo nie napniesz paska miedzy pompa a walkiem rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale jak poluzuje koło wałka rozrządu to powinno sie dobrze napiąc, wałek będzie nadal zablokowany suwmiarką

najlepiej zwolnic jedna blokade bo nie napniesz paska miedzy pompa a walkiem rozrzadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się ale jak poluzuje koło wałka rozrządu to powinno sie dobrze napiąc, wałek będzie nadal zablokowany suwmiarką
jasne mozna i tak jak piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak trzeba. Tak to opisuje procedura wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przerobić klucz od diaxa pod napinacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśmy używali także zagiętych szczypiec do pierścieni segera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób zdejmujecie koło pasowe z pompy wtryskowej ? Jest bardzo mało miejsca i przeszkadza wentylator, żeby tam upchać ściągacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposób zdejmujecie koło pasowe z pompy wtryskowej ? Jest bardzo mało miejsca i przeszkadza wentylator, żeby tam upchać ściągacz.
Pompa wtryskowa ma koło zębate a po 2 to po co chcesz to zdejmować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompa wtryskowa ma koło zębate a po 2 to po co chcesz to zdejmować ???

 

WTF :ocochodzi

 

pytam, ponieważ przy okazji rozrządu może ktoś doradzi w jaki sposób zdjąć to koło (wyjmuję pompę wtryskową)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytam, ponieważ przy okazji rozrządu może ktoś doradzi w jaki sposób zdjąć to koło (wyjmuję pompę wtryskową)
kolo pompy jest na klinie odkrec nakretke i delikatnie w kolo pukaj i zejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem tego wcześniej, może to wina narzędzi ale nie poszło, dlatego próbuję ściągaczem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności