Skocz do zawartości
Gość Słonik

jakie oponki na lato do kombiaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze sie szykuje sezon letni i zmiana moich obecnych butow moze podsuniecie kilka opini o oponkach Dunlop, Toyo, Michelin, Nokian a moze cos innego... w rozmiarze 215/40/17

Co najlepiej wybrac bo jak czytam opinie na roznych stronach z oponami to najlepiej jezdzic na samych felgach :P totalny mentlik

 

P.S.

Cervandes, miodowy passacik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

---------- Post added at 19:52 ---------- Previous post was at 19:48 ----------

 

Ja zainwestowałem i kupiłem 4nowe Michelinki 185/65/14 po 200zł.za sztukę super się na nich jeździ.Bezpieczeństwo najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jako ze sie szykuje sezon letni i zmiana moich obecnych butow moze podsuniecie kilka opini o oponkach Dunlop, Toyo, Michelin, Nokian a moze cos innego... w rozmiarze 215/40/17

Co najlepiej wybrac bo jak czytam opinie na roznych stronach z oponami to najlepiej jezdzic na samych felgach :P totalny mentlik

 

P.S.

Cervandes, miodowy passacik

 

Miałem YOKOHAMA s drive 195/45/16, oponki rewelacja, tylko do kombi masakra na naszych drogach, teraz mam 195/55/16 nic nie obciera, wygląd super a i komfort lepszy, opony to FULDA ECOCONTROL, też sprawują się bardzo dobrze

Edytowane przez slawciol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem YOKOHAMA s drive 195/45/16, oponki rewelacja, tylko do kombi masakra na naszych drogach

Ja bardzo malo jezdze po naszych drogach dlatego smigam sobie na 215/40/17:)

Mowisz ze Yokohama... hmm ciezki wybor z tymi oponami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bardzo malo jezdze po naszych drogach dlatego smigam sobie na 215/40/17:)

Mowisz ze Yokohama... hmm ciezki wybor z tymi oponami....

 

na prawdę polecam, miałem Yokohamy a drive, fajne oponki, jak przeszedłem na alusy miałem s drive, te oponki rewelacja, cichutkie, doskonale trzymały się na mokrym jak i na suchym, szczerze polecam, choć nie są tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vredestein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na tą loterię i się załamuję. To co, lepiej jak Chińczyk, Turek, czy inny będzie miał pracę? No myśleć Panowie trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co lepiej kupic Debice i na deszczu sie zawinac na drzewie,mialem te nasze wynalazki i dziekuje,jesli chodzi o bezpieczenstwo to niema sentymentu

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co lepiej kupic Debice

Niektóre z opon Dębica są robione w GB, myślisz że przy szaleńczej jeździe opona Cie uratuje? Niedawno kupiłem Dębicę Navigator 2, w zimę ani jednego poślizgu, w kopiastym śniegu wyjeźdżała jak czołg. To oponka wielosezonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co lepiej kupic Debice i na deszczu sie zawinac na drzewie,mialem te nasze wynalazki i dziekuje,jesli chodzi o bezpieczenstwo to niema sentymentu

Niestety muszę się zgodzić. Miałem parę kompletów w różnych autach opon z Dębicy, obecnie także, i żadne z nich nie sprawuje się dobrze na deszczu. Uniroyal produkuje świetne opony na mokre z serii Rain, wadą jest ich szybkie zużywanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku po przeczytaniu kilku testow opon kupiłem 2 szt Vredesteina Hi Trac,bardzo dobre na deszcz,zużycie niewielkie,i chcialem zaznaczyc że jezdże raczej spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem parę kompletów w różnych autach opon z Dębicy, obecnie także, i żadne z nich nie sprawuje się dobrze na deszczu

Słyszałem niepochlebne opinie o Furio ale Navigatory polecam. Mają one jedną ważną zaletę, zakłada się je i zapomina, są wielosezonowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie chce takich Dębic czy innych stomili to Klebery są produkowane w PL. Mimo że testy słabe to i tak wypadają lepiej niż właśnie Dębice itp.

 

Chciałem dodać, że te 195/65R15 nadal przekłamują na liczniku, o grosze ale przekłamują. Według GPS przy 100km/h na liczniku jechałem 97-98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opony to FULDA ECOCONTROL, też sprawują się bardzo dobrze

Witam

 

Popieram w 100% - rewelacyjnie sprawujące się oponki (wspaniale odprowadzają wodę i bardzo późno wpadają w poślizg przy ostrym hamowaniu - trzeba naprawdę przywalić w pedał hamulca, żeby pod koniec manewru coś lekko poślizgnęło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słyszałem niepochlebne opinie o Furio ale Navigatory polecam. Mają one jedną ważną zaletę, zakłada się je i zapomina, są wielosezonowe.

Teraz mam Navigatory, nadal podtrzymuję stwierdzenie że na mokrym mają słabą trakcję.

Co do tego że wielosezonowe to fakt i są nawet dobre, na śniegu zachowują się b. dobrze, no i to o czym piszesz-nie ma przekładki wiosną i jesienią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dębicy zdecydowanie na lato nie polecam - mowa o Furio... Jeden sezon i można "gołym"

okiem zauważyć ile opony straciliśmy..Oczywiście mówię tu o normalnej jeździe z poprawnie ustawioną geometrią ;) Kolejnymi zaś są Pirelli P6000 - w deszczu bardzo słabo sobie radzą i nie jest już tak przyjemnie prowadzić swojego paska;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na lato założyłem riken maistorm b2 205/50/15 serbska firma która należy do michelina na wodzie są rewelacja więc w tym roku dokupie kolejne 2 nie jest to górna pólą jak bridgeston potenza moje dotychczasowe co widać choćby po słabszych barkach opony ale za tą cenę jak dla mnie super.Nigdy nie założę wyższego profilu dla mnie po prostu to traktor ale każdy bierze inne aspekty pod uwagę więc nie ma złotego środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klebery miałem w B3, w B4 mi się zachciało eksperymentować z innymi i teraz żałuję.

Kleber HP2 to świetne opony i bardzo dobrze mi się na nich jeździło. Co do kraju produkcji - najpierw kupiłem (oczywiście nowe) 2 - były z Polski, potem jeszcze 2 i te były z wielkiej Brytanii. Prawdę mówiąc różnicy żadnej nie ma, widać skład kotleta i kontrola jakości jest u nich taka sama, niezależnie od kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem rozne opony,debice,stomile,fulde,kleber hp2,hp3,bridgestone blizzak. Polecam Klebery a takze bridgestone,a debica czy inne stomile...polecam takze,ale jak chcesz zwiedzac rowy.Kazda debica i stomil sa h..ja warte i wiem to z doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności