Skocz do zawartości
Gość Słonik

jakie oponki na lato do kombiaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz juz wiem, dzieki za odpowiedź, z tego co mi sie wydaje to 195/60/15 to max do B3 z oryginalnym zawieszeniem - no chyba że się myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam takie oponki 195/60/15 i sie zastanawiam czy da rade na tył wrzucić 205/55/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na tył bez problemu wejdzie 205/55/15. U mnie na zimę z tyłu śmiga 195/65/15 czyli potężny balon. Amorki mam krótsze o jakieś 2cm i nic nie obciera zatem oponki o których mowa wejdą spokojnie. Sam na lato mam 205/50/15 i powiem szczerze, że masakrycznie duża luka zostaje przy seryjnym zawiasie (brzydko to wygląda moim zdaniem), zatem większy balonik będzie lepszy. Jedynie na przód nie polecam opon 205, jeździłem tak w zeszłym roku i nie polecam-koleiny wszystkie twoje. Jutro jadę po gumki 185/55/15, wiem, że to wąskie i niskie, ale po okazyjnej cenie, a nie chcę już szerokich gumek na przodzie, więc lada moment zmiana i na sprzedaż pójdą dwie gorsze 205/50/15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie 195/60R15 i mysle o założeniu 195/65 co Wy na to? na tych co mam obecnie jezdze zawsze komplet 4 osob + pełen bagażnik i jeszcze mi nic nie przytarło nigdy nie było z tym problemu, a 65 od 60 rozni sie tylko 2cm w srednicy koła wiec mysle ze to nie robi duzej roznicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 195/55 R16 bez problemowo, komfort jest w miarę dobry, nic nie obciera, fajnie wyglada i jest lepiej niż jak miałem 195/45 R16 pasek B4 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej zastanawiał się nad Passio 2.. Ja zaczynam na nich właśnie drugi sezon i moim zdaniem nie warto. Po pierwsze buksują przy ruszaniu na mokrej nawierzchni (awaryjnego hamowania na mokrym jeszcze nie miałem, ale aż się boję..), a po drugie mam wrażenie że pali mi na nich troszkę więcej niż na zimowych Continentalach (i jesienią i teraz wyraźnie widać 0,5 litra na kompie).

Szumy toczenia i zachowanie na suchym jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego "slawcio" Twoje opony 195/55R16 maja średnice koła 620,90mm a te co ja obecnie mam 195/60R15 maja 615mm wiec rożnica nie duża natomiast jak bym zakładał 195/65R15 to maja już 634,5mm i zastanawiam sie własnie czy nic przy komplecie nie bedzie tarło;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opony 195/55R16 maja średnice koła 620,90mm a te co ja obecnie mam 195/60R15 maja 615mm
Chyba odwrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, sprawdzałem na opony.pl wymier kazdej opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dd0_0bb ja mialem 195/65/15 i opona tarła o nadkole jesli chcesz to wrzucac na alu wrzuc 195/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi że opona 195/55 jest wyższa od 195/60... A tak nie jest!

 

Nie wiem jak Ty to sprawdzałeś, ale sprawdź jeszcze raz ;)

195/55/15 średnica=595,5 mm

195/60/15 średnica=615 mm

Tak jest wg tego co ja na tej stronie odczytałem :) I by się zgadzało, bo 60% ze 195mm jest więcej niż 55% ze 195mm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz 195/55 R15 a ja pisałem o R16 popatrz wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty piszesz 195/55 R15 a ja pisałem o R16 popatrz wyżej.
:padam: zwracam honor :wstyd:

 

Niewyspany byłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mialem 195/65/15 i opona tarła o nadkole jesli chcesz to wrzucac na alu wrzuc 195/50

ja u siebie mam na przodzie 195/65/15 i rzeczywiście obciera na każdym podskoku, wcześniej miałem 195/60/15 no to nie obcierało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam u siebie wszystkie 4 opony na lato 225/45 R17 no i co :PPPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha ciekawe bo niby profil 65 od 60 jest tylko 1cm większy na promieniu a 2 na srednicy, jak patrze na przeswit pomiedzy kołem a nadkolem to wydaje mi sie ze ten cm nie robi rożnicy;p no ale nie kupie specjalnie 4 opon zeby sie przekonac np ze obciera;p tez chyba kwestia amortyzatorów i spreżyn jednemu moze trzec drugiemu nie. najlepiej by było sie przekonac na włąsnej skórze i załozyc 65;p

Mlody ZmC ma 17 na 45 to praktycznie ten sam wymiarco 15 na 65 profilu;p ciekawe

Edytowane przez Krynio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego "slawcio" Twoje opony 195/55R16 maja średnice koła 620,90mm a te co ja obecnie mam 195/60R15 maja 615mm wiec rożnica nie duża natomiast jak bym zakładał 195/65R15 to maja już 634,5mm i zastanawiam sie własnie czy nic przy komplecie nie bedzie tarło;p

Nic nie trze, jest różnica we wskazaniach licznika (ok 5%) tylko jest jedno dziwne, teraz dopiero pokazuje mi na GPS taka sama prędkość jak na liczniku, sprawdzę jeszcze jak jakaś fotka karna mi przyjdzie ;-) to będę wiedział jak jest na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a co myslicie o takiej oponce ktoś moze jezdził?

http://www.motostrada.pl/falken_ze_912/opony_195_60r15_66358.html

czytam opinie i raczej sobie chwala a cena maxymalnie niska wporównaniu z konkurencja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a co myslicie o takiej oponce ktoś moze jezdził?

http://www.motostrada.pl/falken_ze_9...r15_66358.html

czytam opinie i raczej sobie chwala a cena maxymalnie niska wporównaniu z konkurencja

Kumpel ma tej firmy kapcie i sobie bardzo chwali,choć inny rozmiar :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kończy się zima, czas zastanowić się nad letnim obuwiem. Mam komplet prawie nowych Rainsport 2 - zrobiłem na nich 10kkm w zeszłym roku - 205/50R15 czyli tak jak fabryka nakazała. Niestety jesienią zmieniając koła na zimowe zauważyłem, że jeden zdejmowany Uniroyal ma bąbla i nie mam zamiaru go zakładać bo ryzykować nie lubię. Dziury na tej mojej wiosce (Gdańsk) tragiczne a silnik do 205tek nieco za słaby, dlatego rozważam 195/60R15. Katalog i przelicznik nakazuje 195/55R15 ale mam to w d***e bo wolę mieć bardziej miękko i dłuższą drogę dziury do felgi niż na dotychczasowych 205/50R15.

 

Czy ktoś z forumowiczów mógłby wrzucić zdjęcie jak takie koło na aucie wyglądać będzie? Zawias mam nieco podniesiony, ze względu na tereny po jakich się czasem poruszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności