Skocz do zawartości
Gość Słonik

jakie oponki na lato do kombiaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość demboch

aporpo krecenie w miejscu palcem w moim pasku daje rade ;]

Chodzi lzej niz w borze z 2001 roku i nawet chyba lepiej niz w aveo a na pewno nie gorzej ( mialem porownanie jestem swiezo po kursie na prawko) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

To moze mam zrąbaną maglownicę ..... bo co jeszcze moge winic.. oponki 195 R15 zimówki ? :613:

Płyn widze, ze zielony i nowy, pompa tez. Nic mi do głowy nie przychodzi... palcem tez dam rade ale pytanie właśnie jakim :) Na pewno chodzi gorzej niz w daeewo. Reszte stwierdze porównując.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demboch

Godzina kolo 10.

Na sniadanie jadłem płatki.

Kreciłem w prawo.

Samochod stał w miejscu.

Silnik oczywiscie właczony :622:

Wyprostowalem mały palec (ten najbardziej po prawej :D)

Wsadzilem go w łaczenie ramienia kierownicy z jej obrecza.

Palec lekko sie wyginał aczkowleik sie nie złamał ;] a kierownica sie krecila.

Podczas pierwszej jazdy ( vos kolo roku temu) nieomal sobie zebów nie wybiłem bo przesialdme sie z kadeta (non servo ofkors).

 

Chdzoi lepiej niz w borze - na pewno.

Chyba chodzi lepiej albo tak samo jak w aveo - na oewno.

Chodzi 50 razy lepiej niz astra bez wspomagania.

Jezdzilem tez golfem 3 92r 1.8 z lpg i tam wspomaganie chodzi stanowczo gorzej.

Mam magiczny egzemplarz ?

 

Opony o szerokosci 195 .Dobrze napompowane. ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Nie dobijaj mnie :) Sprawdz czy gasnie Ci lampka od poduszek tak jak napisalem w poprzednim poscie :629: Jak tez masz inaczej to ide sie napic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demboch

Gdybym miał poduszki na wyposazeniu i kontrolke od nich to by moze i gasła :P ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

A ja sie zastanawiam i chyba zaloze to co mi dolozyl gosc do auta : 205/50/R15 continentale bieznik nawet nawet...jeden sezon bez szalenstw da sie chyba przebidowac.

Znalazlem cos takiego jak KUMHO SOLUS bardzo tanio nowe 185/65/R15 ale z tego co wiek to koreanskie opony i kiedys jak mialem daewoo to zle wspominalem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonik, ja jezdze na 205 i jestem zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

No to walic to..zakladam te continentale bo szkoda zimówek. Lepiej zaoszczedzona kase wydac np.. na olej do skrzyni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Tylko sie zastanawiam, czy na koleninach nie bedzie oby tancowal..a na naszych drogach to normalka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość demboch

w vectrze mialem 205 i nie tancowala wiec raczej passat tez tancowac nie bedzie ;]

no chyba ze masz rynny jak tory bobslejowe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

W kocnu zalozylem 185/65/R15 continentale letnie. Poki co jest OK :) Ale wspomaganie nie chodzi lżej :(

P.S. Co ciekawe zimówki, ktore mialem na tyle byly z 1992 roku :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy temat nie jest przeterminowany ale dobrych rad nigdy za wiele.

Pytając znajomych o to co wogle kupić, to w pierwszej kolejności odradzali mi "uzywki" na lato.

Jeśli chcesz kupić "uzywki" to prędzej na zimę bo w lecie jeździ się: więcej, szybciej, i opona pracuje w trudniejszych warunkach(temperatura) dlatego radzili mi że na lato tylko i wyłącznie nowe.

JAKIś CZAS TEMU ZADAłEM PODOBNE DO TWOJEGO PYTANIE NA FORUM CO DO OPON LETNICH TYLE żE DO SEDANA NA 14"

W ODPOWIEDZI DOSTAłEM NAMIAR NA KLEBER DYNAXER HP2 NA: http://www.opony24.com.pl/

Dostały dobre recenzje w takich gazetach jak: Motor i Auto Świat

DOBRZE SIę TRZYMAJą I JESTEM Z NICH ZADOWOLONY

Co prawda wtedy była promocja i za sztuke zapłaciłem 157zł, ale uważam że warte są tych pieniędzy. No i są nowe z 30 miesięczną gwarancją.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Ja w koncu kupilem 195/65/R15 FULDY letnie nowe z sklepu internetowego, z rabatem zaplacilem chyba 175 zl sztuka i śmigają zawodowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hagi35

ja mam 205/50/15 fajnie wyglada ale po slabej nawierzchni troche jest niespokojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _Patrick_

zimówki Dunlop M3 185/60(lub 65 nie pamietam)/14

poprzednie letnie poniemieckie Marshal 195/60/14 .

Teraz mam Dunlop SP Sport 01 205/50/15

Jazda jest trochę głośniejsza i jakby auto ciężej chodziło, ale na szybko pokonywanych zakretach jest o niebo lepiej. W koleinach 205 troche pływają, ale nieznaczna róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temacik (ostatnio nic innego nie robię :D ) i zapytam się Was, jakie sklepy internetowe polecacie na zakup oponek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na www.opony.com

Są tam opinie o oponach. Ceny w zależności od producenta ale około 30% taniej niż w sklepie. Dostawę kurierem miałem gratis w ciągu 48 godzin. Dokonałem zakupu opon firmy Goodyear i jestem w pełni usatysfakcjonowany. Dobre oponki w rozsądnej cenie ( w 2008 roku wiosną płaciłem ok 180 zł) Polecam

Tadeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam świeżo kupionego paska i to w sedanie ale z obserwacji paska ojca to według mnie najlepsze oponki to przód 195/50/15 a tył 195/55/15 i auto w miare stabilne w koleinach itp nic nie obciera przy doładowanym aucie. Dlatego takie właśnie kupiłem i jestem zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią zasobności portfela, ale do rzeczy:

1. ŻADNYCH UŻYWEK!!

2. W przyzwoitej cenie możesz kupić oponki np. Barumy, czy dębice, polecam również Savę sam na niej jeżdżę 2 sezon i jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności