Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

poczytaj o regeneracji lamp , polerce samych kloszy

 

Polerowałem już lampy, bo wcześniej to były właśnie zażółknięte i teraz są takie z delikatnym mlecznym odcieniem. Raczej już nic się nie da z nimi zrobić. Może znajdę fundusze na nowe.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polerowałem już lampy, bo wcześniej to były właśnie zażółknięte i teraz są takie z delikatnym mlecznym odcieniem. Raczej już nic się nie da z nimi zrobić. Może znajdę fundusze na nowe.. :)

 

A zabezpieczyłes po polerce zregenerowane lampy? Jak sie ich nie zabezpieczy to własnie bardzo szybko matowieją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zabezpieczałem. Woskiem się to robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro zestaw 7200 lumenów który był podobno za duży do mazdy 3 więc sprzedawał za 200zł montaż nie był do konca plug and play bo plastiki ala h7 są grubsze niż metal w zwykłej żarówce i trochę trzeba przerobić końcówki mocujące, no i oczywiscie muszę dorobić jakąś zaślepkę. Ogólnie chyba przyznaje rację że to za mało te 7200l. Świecą super ale mam odczucie że mogłoby być lepiej teraz w deszczu nie zrobię foto.

7d7008d8d0d55396ddc8a3d9d8b4d362.jpg7595a68f9971f2c20c7696d8a6ec4a27.jpg373b72422632d76c03dd51a26e295484.jpge7c30c1551c458032964bc8ba7b1c27c.jpg

Edytowane przez HudyT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie zabezpieczałem. Woskiem się to robi ?

 

są "pasty" do zabezpieczania i lakiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zwykłych halogenów (nie soczewka) philips Xtreme vision, Philips WhiteVision, czy może w ogóle coś innego, bo z tego co widzę, to dużo osób bierze je pod soczewkę, a pod zwykły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także ciekawi mnie opinia na temat philips White Vision..

Kolega włożył do Omegi i jest bardzo zadowolony, przyjemne, czyste światło.

Jak sprawdzi się w Passaciku B5 FL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do zwykłych halogenów (nie soczewka) philips Xtreme vision, Philips WhiteVision, czy może w ogóle coś innego, bo z tego co widzę, to dużo osób bierze je pod soczewkę, a pod zwykły?

 

dobrą alternatywą są Osramy night breaker. Auto świat testował różne żarówki i bodaj pokonały Philipsy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ten zestaw LED CREE H7 60W 7200lm się sprawdzają w deszczu? Posiadają homologację? Jest sens kupować je? Światło maja ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie również kusi zestaw LED CREE H7 60W 7200lm tylko żadne z nich prawdopodobnie nie mają homologacji szkoda,nie którzy użytkownicy aut kładą lachę i śmigają na takich zestawach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Homologacji chyba nie ma co szukać ale nawet nie sprawdzałem. Ogólnie podczas montażu uszkodziłem sobie odbłyśnik lampy i nie moge jednej ustawić tak więc świeci niżej. Co do świecenia w deszczu jest gorzej niż na żarówkach jak jest sucho to jest porównywalnie. Ogólnie to jeszcze muszą dopracowac te LEDy ale już są bardzo blisko porównywalnego światła jak xenon pewnie te zestawy po 10k lumenów bedą robić robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wynalazek: LED H7 5000LM Philips Xenon CANBUS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolejny wynalazek: LED H7 5000LM Philips Xenon CANBUS

 

nie ufam takim wynalazkom a w szczególności ledom które montuje się w miejscu świateł które mają dawać bezpieczeństwo. Wole za te pieniądze kupić zestaw Night Breakerów Osrama niż eksperymentować na własnym i innym bezpieczeństwie. Mimo że LED to najnowsza technologia to mimo wszystko większość reflektorów przystosowana jest do typowych żarówek H7 a nie led.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osram Nightbraker :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powtórzę się z Thungsram +120%.

Świecą absolutnie porównywanie do Philipsa i Osram (jednych i drugich używałem), ale są sporo tańsze (45zł komplet).

U mnie wytrzymały od Września do Lutego 20tys km, Philipsy wymieniałem średnio co 10tys.

Założyłem kolejny komplet Thungsram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy czasami Night Breakery Osrama nie wytrzymają więcej niż 20k km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie była katastrofa z lampami (lepiej świeciła lampa rowerowa z dynama na ledzie). Wypolerowałem sam same klosze. Światła ze 2 razy więcej. Później przy okazji dłuższego postoju w warsztacie wysłałem lampy do regeneracji. Do zregenerowanych włożyłem Night Breakery - bajka. Więcej światła nie trzeba. Jeżdżę do domu z pracy często wieczorem i nad ranem i zawsze bałem się, że nie zobaczę jakiejś zwierzyny (połowa aut na osiedlu ma ślady po przygodach z dzikami, sarnami itp.). Tylko, że NIght Breakery mają w zwyczaju padać po 3 m-cach. No i jeden już padł. Przepracował może ze 300 godzin? Szukam czegoś co będzie dobrze współpracowało z soczewkami, dawało porównywalnie tyle światła co Night Breakery i miało dużą trwałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tungsram megalight +90 lub +120 % dobre zarowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamówić jedne z nich :

 

H7 OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED +110%

H7 BOSCH PLUS +90% ŚWIATŁA

H7 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA +120%

 

Które będą najlepsze ? Tak wgl nie widze nigdzie informacji o tym czy te 1 osramy mają homologacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz opisane kilka postów wcześniej, każda z żarówek ma swoich zwolenników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności