Skocz do zawartości
longboy

Jakie żarówki H7 polecacie?

Jakie H7 polecacie?  

44 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie H7 polecacie?

    • Philips NightGuide DoubleLife
    • Philips Power2 Night GT 150
    • Philips X-treme Power
    • OSRAM nightbreaker
    • OSRAM +90%
    • HELLA Blue Light
    • HELLA LONG LIFE
    • NAVARA


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście polecam tungsram +90 lub +120 tanie jak barszcz a efekt dużo lepszy niż wspomniane osramy

 

Równierz polecam Tungsram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Równierz polecam Tungsram

 

A ja nie polecam. Kosztowały mnie na allegro 45zł a świecą najzwyczajniej na żółtawo jak żarówki z Lidla za 8,99zł. Co do Bosmy Extreme white, to owszem świecą na biało ale tylko kilka dni, bo mi się przepaliły obydwie. A o szajskich Bosmach Blue Laser już pisałem klika postów temu, że świecą wszystkimi kolorami tęczy i gie na nich widać. Ostatnio widziałem szpanera w Deu Neksji z tymi lansiarskimi żarówkami za 50zł (tyle kosztują w Kauflandzie) i, jak to mówią młodzi ludzie, "żal"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja nie polecam. Kosztowały mnie na allegro 45zł a świecą najzwyczajniej na żółtawo jak żarówki z Lidla za 8,99zł.
A czy w nazwie żarówki Tungsram jest coś wspomniane o świeceniu na kolor pseudo ksenonu?

Mówimy o jakości świecenia kolego

Mam w swoim jako długie h7 od dwóch lat +90 a brat w polo h4 +120 od roku

 

---------- Dodano o 20:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:02 ----------

 

Niestety jak myślisz że jakaś żarówka zaświeci tak jak ori xenon to przelożysz na wszystkie możliwe żarówki

Przerabiałem to początkowo w soczewce h7 póżniej miałem hid 4300 aż wkońcu dotarłem do ori xenonu hella

A jak chcesz za 50zł zrobić pseudo xenon to prosze bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak jakość świecenia zależy w dużej mierze od stanu waszych reflektorów w aucie. W jakim stanie jest szkło odbłyśniki czy lampa w środku nie jest brudna. Ja u siebie jak wymieniłem w B5 FL lampy na nowe oryginalne to zwykła żarówka philips zamontowana w oryginale świeciła biało, a jak założyłem Osram NightBreaker plus 90% to świecą bardzo biało a znaki drogowe oświetlane sa lekko na niebiesko. A jak sie mija auto albo jedzie przednim to wyglądają jak xenony wiele osób się pyta co to za żarówki. A te same żarówki miałem założone w Fabi nie świeciły już tak biało i nie było takiego efektu ale tam lampy były 6 letnie i trochę zmatowione. Ale żaróweczki Osrama polecam dużo lepiej świecą niż zwykłe żarówki. Tylko oczywiście polecam kupić u sprawdzonego sprzedawcy nie jakąś podróbę jak to na allegro bywa że sprzedają Osramy czy Philipsy za 1/2 czy 1/3 ceny w sklepie motoryzacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy w nazwie żarówki Tungsram jest coś wspomniane o świeceniu na kolor pseudo ksenonu?

Mówimy o jakości świecenia kolego

Mam w swoim jako długie h7 od dwóch lat +90 a brat w polo h4 +120 od roku

 

 

 

Koleżko, jakbyś przekartkował ten temat trochę do tyłu to byś wyczytał, że jeden z użytkowników zachwalał te Tungsramy jako mega ultra jaśnie biało świecące żaróweczki, więc wiem, co napisałem.

 

 

Niestety jak myślisz że jakaś żarówka zaświeci tak jak ori xenon to przelożysz na wszystkie możliwe żarówki

Przerabiałem to początkowo w soczewce h7 póżniej miałem hid 4300 aż wkońcu dotarłem do ori xenonu hella

A jak chcesz za 50zł zrobić pseudo xenon to prosze bardzo

 

No widzisz, trochę Ci to zajęło. Nigdzie nie pisałem, że chcę robić pseudo ksenon, podzieliłem się uwagą na temat Bosmy Blue Laser. Kolego widzę, że strasznie przeżywasz ten temat przed monitorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazdroszczę Wam emocji związanych z wyborem żarówek. Dla mnie wybór jest jeden - osram +90%.

 

Tak jak kolega wyżej wspomniał - żarówka nigdy nie da efektu ksenonu. Inwestowanie we wzmocnione żarówki z niebieskimi bańkami jest delikatnie mówiąc niemądre. Poza tym macie stare jak troja bepiątki, a nie nowe bmw, więc sam "xenon look" jest po prostu śmieszny w tych wozach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że kupowanie żarówek z niebieską bańką jest bez sensu. Sam się przekonałem.

Ale co do xenonu - czy jest śmieszny w b5? Wcale nie. Te nasze stare passaciny naprawdę dobrze się prezentują - lepiej niż ich rówieśnicy Mietki czy Beemki, chociażby jeśli chodzi o blachy. Moja 16 letnia passacina wygląda jak nowa :) Tak przynajmniej twierdzą ludzie, którzy nie są na bieżąco. A fajne klosze i żarówki dodają im uroku. To jest oczywiście moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ryflowanych reflektorach dziwnie wygląda światło o wysokiej temp. barwowej. Co innego w B5FL z lampami soczewkowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam testowałem i Ja troche różnych światełek i moje refleksje są takie :

Zarówki ,np z Biedronki czy jakiegos innego marketu za ok 20 pare zł które maja niebieski bańki są ogólnie do du....nawet przy dobrych lampach świeca gdzie chcą a juz w ciemnościach i deszczu to już wogóle jakby by sie jechało prawie bez świateł

Zestaw HID w B5 fl moze i ładnie wyglada nawet całkiem da sie je wyregulować ale w deszcz to samo prawie jak na ślepo a testowałem 6000 standard i 4300 które miały niby być do lamp NIE soczewkowych po prostu miały na bańce jakies tam nadruki przysłaniające LIPA !!! mimo iz żaden Policjant sie nie czepiał

Załorzyłem Osram Cool Blue Hyper co prawda nie maja one certyfikatu ECE wiec nie sa dopuszczone na droge ale one świecą całkiem przyzwoicie w nocy i deszcz coś było widać :) ale że jedna powiedziała papa wiec już są zakupione Osram + 90 i na dniach bedą montowane i mam nadzeje że bede z nich równie zadowolony co z poprzednich Osram

Więc moje zdanie jest takie że żarówka żarówce nie równa i tylko markowy orginalny produkt może zapewnić nam komfort na drodze a wiadomo iż cena idzie z jakością więc warto raz na jakiś czas odmówić sobie jakiegoś browara czy inny smakołyk a zakupić firmowe żarówki :)

A druga sprawa to już stan samych reflektorów wiadomo że 10 letnia lampa to już nie to samo co nówka więc same lampy też są ważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei polecam Osram Night breaker Plus dlaczego? otóż będąc kiedyś w makro przechodząc zauważyłem tester i tam właśnie byla zwykła żarówka ... Osram Night breaker i Osram Night breaker Plus .... przełączając było widać różnicę w sposobie ułożenia światła... trochę byłem sceptyczny ale zdecydowałem i raz postanowiłem kupić. po zamontowaniu (opel vectra b) zauważyłem coś dziwnego a w zasadzie zaskakującego.. te żarówki zastąpiły mi światła "przeciwmgłowe" snop światła dość że dobrze oświetlił drogę to jeszcze wypełnił lukę przed autem (czego nie było w zwykłej żarówce) i włączenie przeciwmgłowych nie dawało już takich drastycznych różnic.. co do żywotności .... miałem je włożone w drogowe i mijania .... przejechały ze mną 40tys km beż żadnych uwag... nie wiem jak teraz bo auto sprzedałem .... ale polecam w oplu widziałem bardzo mocną poprawę a jazda nocą już nie była wysiłkiem .. nie wiem jaki efekt będzie w pasku bo mam ksenony... ale na drogowe niebawem zamontuję je i zobaczę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ultra jaśnie biało świecące żaróweczki
...więc gdzie tu niebieski?

Rozmowa z Tobą to jak sikanie pod wiart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie jeszcze ile te wasze żarówki wytrzymują , kto jakie używa to może niech określi ich żywotność.

Ja już miałem 3 komplety Philips Blue Vision i nie wytrzymały dłużej niż 8-9 miesiecy

Tak jest z takimi żarówkami, jeśli coś jest +50% czy + 90% to coś kosztem czegoś, lepiej świeci ale krócej.

Byłem z nich zadowolony, ale krótka żywotność i cena nie mała.

Ostatnio miałem Tungsram sportlight +50%, też się dobrze sprawdziły.Mają ładne jasne światło, ale niestety też nie wytrzymuja dłużej jak do 1 roku czasu.

Oczywiście jeszcze jest kwestia ile kto jezdzi, ja na rok zrobię jakieś 25tys km a jak ktoś zrobi 10tyś km, albo mniej to oczywiście że wtedy mu mogą nawet 2 lata wytrzymać.

 

---------- Dodano o 17:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:02 ----------

 

Teraz chyba znowu zakupię Tungsram sportlight +50% bo nie są drogie ok 40zł komplet , za ta cene sa tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek-83 zacytuję tylko dwa fragmenty Twojego posta odnośnie Cool Blue Intense:

 

''świecą na zółto w soczewce jak i na drodze

Osobiście polecam tungsram +90 lub +120 tanie jak barszcz a efekt dużo lepszy niż wspomniane osramy "

 

Nie wydaje mi się więc, byś mówił o jakości świecenia. Sam pisałeś o świeceniu na żółto i poleciłeś Tungsramy chwaląc ich efekt, a ja wyraziłem swoje zdanie na ich temat. Więc bądź łaskaw i nie łap mnie za słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie OSRAM COOL BLUE HYPER WHITE do Osram NightBreaker plus? Mam aktualnie te pierwsze i dają fajny kolor (jak dla mnie) światła ale jest go tyle co kot napłakał, poza miastem jest lipa. Czy te Osram NightBreaker plus dają w miare białe światło? Bo chcę kupić coś co ładnie świeci i zarazem było coś widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, zamknijcie ten wątek.... :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz myślę że temat rzeka. Niech wymieniają się spostrzeżeniami. Ciągle pojawia się coś nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciągle pojawia się coś nowego
...w Biedronce :D

 

Niech wymieniają się spostrzeżeniami
A niech się :jasne Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak, dobre będą te Osram NightBreaker plus jako światła mijania (soczewka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności