Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęgła od poprzecznych nie podejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzęgła od poprzecznych nie podejdą.

 

 

 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednomas od benzyny 1,6 podejdzie do 1,9 czy nie? Bo słyszałem różne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jednomas od benzyny 1,6 podejdzie do 1,9 czy nie? Bo słyszałem różne opinie.

 

z tego co wiem to 1.6 + jednomas ma sprzęgło 210 mm, jednak ilość zębów na wałek by pasowała bo jest 23 to może udało by się wpasować. Tylko pytanie po co ? :) na pewno pasowało by do 1.9 td np. audi 80

 

natomiast 1.6 + dwumas ma sprzęgło 228 mm i w wielu katalogach ma ten sam num co np tdi

 

---------- Dodano o 10:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:06 ----------

 

Wracając do tematu AHU +++ :)

 

W związku z tym że moje sprzęgło od awx okazuję się raczej marnej jakości będę zmuszony pozostać na sprzęgle które mam, ponieważ demontaż skrzyni i podjecie ryzyka ze bedzie KUPA :) nie uśmiecha mi się za bardzo

 

ogólnie założone mam sprzęgło od afn firmy sachs i tutaj mam pytanie do fachowców.

 

1. sprzęgło od AHU jest niby takie same jak AFN ale numery tarcz są inne ... zna ktoś różnice między nimi ?

 

2. Czy na mój dwumas, podejdzie sprzęgło i docisk od 1z ?

 

3 Czy kombinował ktoś np tarcza 1z docisk AWX ?

 

4 . Ile nm wytrzymuje dwumas ?

 

Z góry dzięki za odp. mam sporo info na ten temat ale brak pewności zmusił mnie do zadania tych pytań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG

Witam, mam Passata B5 96r 1.9 tdi AHU 90 koni automat 4 biegowy. Spalanie w mieście i poza 50/50 wynosi 6,6. Chciałbym wstawić wirusa mam dwie opcje albo V-tech Gdynia chip-1 gwarantują niby przyrost o 20 km i 50 Nm albo PowerBOX base 25 Km i 65Nm. Co jest zdrowsze dla samochodu i o ile faktycznie moc wzrosnie ? Czy jechać do tune-up w Gdańsku, którzy pewniej i sumienniej zrobią ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podałeś to tylko Tune-up tym bardziej że to automat,V-tech drogi,box - pod warunkiem że będzie pasował do następnego auta.

Sprawdż jaką masz tam pompe,numery 107J ? jeśli się zgadza to będzie rozwojowo lepiej niż dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG

Wydaje mi się, że mam tej z tym numerem z tego co wyczytałem w internecie, ale później jeszcze sprawdzę w samochodzie. A jesli bym nie miał tej to warto chipowac, nic nie powinno sie rozwalić np.skrzynia ?

Edytowane przez BSLULG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie złego jeśli auto jest teraz w dobrym stanie. Efekty chipa i jego ewentualne zle skutki zależą od stanu sprzed modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHU a automacie nie miał pompy 11. Ja jak miałem u siebie automat w AHU po sofcie u Kolegi Lukjar7 ładnie latał :) efektów ubocznych nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG
AHU a automacie nie miał pompy 11. Ja jak miałem u siebie automat w AHU po sofcie u Kolegi Lukjar7 ładnie latał :) efektów ubocznych nie było.

 

Możliwe, a jak ze spalaniem u Ciebie było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy spokojnej jeździe 6.5-7.5 . Przy bucie 9... I temu przerzuciłem na manuala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG

No też myślałem aby przerobić na manual ale za drogo by wyszło, na dzień dzisiejszy mam spalanie 6.6 w mieście więc aż takiej tragedii nie mam ; ) A powiedz mi jeszcze o ile może spaść spalanie po chipie czy wzrośnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulacje spalania masz pod nogą, osobiście nie widze sensu chipowac auto po to by potem bawic się w ecodriving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie softa auto szybciej nabiera speeda i stąd mniejsze spalanie, szybciej dochodzi do załóżmy 90 i prędkość się stabilizuje. Generalnie ciut mniej pali po sofcie. W manualu co tydzień pokonuje 600km w 3 do 5 osób i spalanie wychodzi przy dosyć agresywnej jeździe 6.5L max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BSLULG
Regulacje spalania masz pod nogą, osobiście nie widze sensu chipowac auto po to by potem bawic się w ecodriving.

 

Nie chce sie bawić w ecodriving, tylko z ciekawości się pytam. A chce chipowac dlatego bo samochód się meczy trochę przy zmianie biegów jak chce trochę szybciej pojezdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chce sie bawić w ecodriving, tylko z ciekawości się pytam. A chce chipowac dlatego bo samochód się meczy trochę przy zmianie biegów jak chce trochę szybciej pojezdzic

 

Kodowanie skrzyni zmień, rosstech mówi o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym starym automatem nieposzalejesz z kodowaniem. Ahu po sofcie to ok. 115ps/250nm. Oczywiscie jak wszystko zdrowe. Co do spalania to nie powinno wzrosnac. Pod warunkiem ze styl jazdy sie nie zmieni na bardziej ognisty. Na spadek bym raczej nie liczyl. Ale gdyby sie okazalo ze spadlo to mila niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tym starym automatem nieposzalejesz z kodowaniem. Ahu po sofcie to ok. 115ps/250nm. Oczywiscie jak wszystko zdrowe. Co do spalania to nie powinno wzrosnac. Pod warunkiem ze styl jazdy sie nie zmieni na bardziej ognisty. Na spadek bym raczej nie liczyl. Ale gdyby sie okazalo ze spadlo to mila niespodzianka.

 

00001,00002,00011,00012. To są kodowania do automata 4getriebe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sa kodowania, thlko zmien je i zobacz czy cos sie zmieni??? Zmienialem kldowania i nie bylo zadnego istotnego efektu. Ja niczego nie wyczulem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkość zmiany biegów i obroty, przy jakich następuje zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności