Skocz do zawartości
Gość kssawery

Instalacja tempomatu

Rekomendowane odpowiedzi

Przyspieszać można trzymając SET. Zwalniać nie można. RES wiadomo co robi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania z innej beczki..

prosiłbym żeby mi ktoś zrobił foto jak ta pompka w nadkolu jest mocowana, bo jak rozbierałem dawcę to sobie zapomniałem udokumentować..

a dwa to może ktoś wie do czego jest podłączony brązowo biały przewód wchodzący do sterownika tempomatu na pin 9?? bo schematy tego nie pokazują a tego też nie pamiętam co tam szło jak rozbierałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompka jest mocowana na tych samych śrubach co sterownik od wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompka jest mocowana na tych samych śrubach co sterownik od wentylatorów.

ja go nie mam raczej.. zrobisz mi foto?? nie musi być dziś, tak do końca tygodnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ta pompka w nadkolu jest mocowana

Pompka w nadkolu...chyba akumulator ,jest przykręcony do nadkola...chyba...taka dużą plastikową nakrętka którą widać od strony koła...

Czegoś takiego jak pompka tempomat nie posiada, w błotniku od strony komory silnika jest jeszcze zawór ale to akurat nie jest od tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pompka jest mocowana na tych samych śrubach co sterownik od wentylatorów.
dokładnie jest tak jak adams pisze ;)

 

znalazłem jakąś fotkę u siebie sterownika a pompka jest na tych samych śrubach co on tylko od wewnętrznej strony

 

[ATTACH=CONFIG]72061[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pompka w nadkolu...chyba akumulator ,jest przykręcony do nadkola...chyba...taka dużą plastikową nakrętka którą widać od strony koła...

nie chodziło mi o tą pompkę co jest od climatronica, przykręconą do nadkola (mam ją odłożoną z całym nadkolem) tylko o tą od tempomatu ;)

 

---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 21:51 ----------

 

znalazłem jakąś fotkę u siebie sterownika a pompka jest na tych samych śrubach co on tylko od wewnętrznej strony

dzięki

 

jakby ktoś miał jeszcze dokładniejsze fotki to byłbym wdzięczny.

no i zostaje jeszcze drugie pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam passata z 95r silnik 1z dziś szukałem wtyczki by podpiąć wtyczkę manetki tempomatu nie mogę znaleźć czy jest możliwe żeby jej nie było licznik mam elektroniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij skrzynkę bezpieczników, na pewno znajdziesz ją z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakby ktoś miał jeszcze dokładniejsze fotki to byłbym wdzięczny.

 

Lepiej już nie mogłem, musiał bym aku wyciągnąć.

 

dafota.3.j5f1324217157b.JPG.smIMG_7121.JPG&th=3496 dafota.3.esx1324217158d.JPG.smIMG_7117.JPG&th=7743

 

 

 

 

a dwa to może ktoś wie do czego jest podłączony brązowo biały przewód wchodzący do sterownika tempomatu na pin 9?? bo schematy tego nie pokazują a tego też nie pamiętam co tam szło jak rozbierałem...

 

Ja mam inny sterownik, ale podejrzewam że ma zostać wolny.

Do podpięcia jest tylko 4 kable:

- plus po zapłonie

- minus

- stop

- sygnał gala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej już nie mogłem, musiał bym aku wyciągnąć.

już wiem jak to zamontować, przyglądnąłem się temu miejscu u siebie ;)

Ja mam inny sterownik, ale podejrzewam że ma zostać wolny.

tylko że jak rozbierałem dawcę to coś tam było wpięte, mogłem zrobić zdjęcia a czas mnie gonił...

 

Do podpięcia jest tylko 4 kable:

- plus po zapłonie

- minus

- stop

- sygnał gala

o tym wiem, mam całą wiązkę, nawet okazało się że licznik u mnie ma czujnik prędkości i kabel z sygnałem jest puszczony w ori wiązce licznika więc nie muszę nic dokładać, ani zamieniać wiązek.

 

dzięki za pomoc wszystkim, nurtuje mnie dalej ten pin 9... Włodek miałem pisać PW, może się poświęcisz i zobaczysz jak u Ciebie jest podpięty sterownik...?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak u Ciebie jest podpięty sterownik...??

Nie wcześniej jak będę zmieniał zarówke w zapalniczce, czyli...moze na wiosnę...;)

wg. schematu nie ma tam kabelka brazowo-białego...i jako tako pinu 9 też..ale schematy też ideał nie są po tylko jeden włacznik jest pokazany a powinny byc dwa i sprzęgło hamulec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nurtuje mnie dalej ten pin 9

Jak masz 9 pin to masz nowszy sterownik 12pin, 9 w tym przypadku idzie do manetki tempomatu - pin 1. Starsze sterowniki miały 8+2 pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wcześniej jak będę zmieniał zarówke w zapalniczce, czyli...moze na wiosnę...

no to lipa...

wg. schematu nie ma tam kabelka brazowo-białego...i jako tako pinu 9 też..ale schematy też ideał nie są po tylko jeden włacznik jest pokazany a powinny byc dwa i sprzęgło hamulec.

już się o tym przekonałem, nie tylko w tym schemacie ale inne tez się myliły ;) mam drugi schemat i tam są obydwa włączniki...

Jak masz 9 pin to masz nowszy sterownik 12pin, 9 w tym przypadku idzie do manetki tempomatu - pin 1. Starsze sterowniki miały 8+2 pin

myślę iż się mylisz bo i starsze i nowsze mają dziewiąty pin.. akurat mam sterownik 10 pinowy taki jak tu: aaaaaaaaaaaaaa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę iż się mylisz bo i starsze i nowsze mają dziewiąty pin.. akurat mam sterownik 10 pinowy taki jak tu:

 

Czyli 8+2.

9 pin jest Ci nie potrzebny. Nie wiem do czego jest, ale bez niego też działa.

Np. adams ma taki sterownik, i nawet niema podpiętej żadnej wtyczki do tego.

Podłączaj te 4 kable, i ma działać!

A jak przeszkadza Ci że kabel od 9 pinu jest niepodłączony, to go obetnij :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę iż się mylisz

Myślę że nie ;)

Nie masz 12 pinowej kostki, czyli masz starszy sterownik ;)

Mam oba sterowniki, zamieniałem w pasku nowszy na starszy, tylko u mnie druga kostka oznaczona jest 1 i 2(jak na schematach) a u Ciebie 9 i 10

 

Przedzwoń miernikiem 9 pin z 8, jak jest przejście to 9 pin powinienbyć (nie musi) pod masą, jak nie ma przejścia to 9 idzie do pompki w nadkolu (wg mojego schematu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np. adams ma taki sterownik, i nawet niema podpiętej żadnej wtyczki do tego.

Podłączaj te 4 kable, i ma działać!

 

mam podpiętą tam wtyczkę :) od czego ona jest to nie wiem, nie pamiętam już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli 8+2.

9 pin jest Ci nie potrzebny. Nie wiem do czego jest, ale bez niego też działa.

Np. adams ma taki sterownik, i nawet niema podpiętej żadnej wtyczki do tego.

Podłączaj te 4 kable, i ma działać!

A jak przeszkadza Ci że kabel od 9 pinu jest niepodłączony, to go obetnij

takiej odpowiedzi oczekiwałem ;)

 

 

Myślę że nie

Nie masz 12 pinowej kostki, czyli masz starszy sterownik

a wyżej napisałeś

Jak masz 9 pin to masz nowszy sterownik 12pin

więc sam sobie przeczysz w tym momencie. ale dzięki za chęci pomocy. myślę że nie ma sensu się w to wgłębiać. wyjaśniliście mi sprawę. mam ori wiązkę wyciągniętą z dawcy, założę bez podpinania czegokolwiek na ten 9 pin i zobaczę czy zaśmiga.

 

Przedzwoń miernikiem 9 pin z 8, jak jest przejście to 9 pin powinienbyć (nie musi) pod masą, jak nie ma przejścia to 9 idzie do pompki w nadkolu (wg mojego schematu)

pewnie będzie tam tez masa bo skoro biało - brązowy był tam to na pewno masowy przewód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc sam sobie przeczysz w tym momencie

Czytaj ze zrozumieniem. Zmylił mnie ten "9pin", który wg schematów jest oznaczony 1 lub 2 pinem, myślałem że masz nowszy typ sterownika i tyle

 

Tak czy inaczej, masz 2 opcje, 9 pin to masa lub któryś kabel do pompki (99%masa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytaj ze zrozumieniem. Zmylił mnie ten "9pin", który wg schematów jest oznaczony 1 lub 2 pinem, myślałem że masz nowszy typ sterownika i tyle
mniejsza z tym

 

Tak czy inaczej, masz 2 opcje, 9 pin to masa lub któryś kabel do pompki (99%masa)

do pompki mam kable już z innych pinów więc jak dla mnie to też będzie masa. jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności