Skocz do zawartości
pablool

Zmiana fabrycznego zestawu głośnomówiącego na blutooth.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że było - kolega navik zmieniał, ale ze zdjęć nie wszystko zrozumiałem. Mam zestaw CULLMAN z uchwytem do siemensa s45 i planuję zamianę na blutooth, w związku z tym mam parę pytań.

Czy w passatach wyposażonych fabrycznie w zestaw głośnomówiący jest mikrofon czy trzeba go dołożyć (navik załączył zdjęcie gdzie ma mikrofon,ale nie wiem czy go dokładał czy paski mają fabrycznie)?

Jakiej firmy centralkę kupić żeby pasowała do podłokietnika w miejsce starej (wymiarowo) i jak ewentualnie przerobić wtyczki?

Czy wystarczy wymiana samej centralki czy jeszcze trzeba ciągnąć jakieś kable ?

W jaki sposób skomunikować po wymianie telefon z autem i czy można z dwoma telefonami (mój i żony)?

Wiam że dla szanownych kolegów pytania mogą się wydać dyletanckie, ale wolę zebrać jak najwięcej informacji przed wymianą i zrobić to raz a dobrze niż grzebać się póżniej przez miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Czy w passatach wyposażonych fabrycznie w zestaw głośnomówiący jest mikrofon

Tak (umieszczony w obudowie lampki przy lusterku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passatach wyposażonych fabrycznie w zestaw głośnomówiący jest mikrofon i cala wymagana instalacja. Wystarczy tylko zmienic centralke.

 

Do orginalnej centralki wchodza dwa kable z wtyczkami. Jeden od uchwytu, drugi od instalacji samochodu. Do podlaczenia innego zestawu interesuje nas oczywiscie ten drugi.

Oto rozpiska sygnalow w tym kablu:

Zlacze 18pin (tylko przydatne piny):

 

1 - masa

4 - mute

7 - Tel audio-

9 - mikrofon-

10 - Ignition

11 - Vcc (akku)

16 - Tel audio+

18 - mikrofon+

 

To zlacze zapewnia nam wszystkie wymagane sygnaly: zasilanie, stacyjke, sygnal mutowania radia, mikrofon, wyjscie audio (poprzez radio na glosniki samochodowe - bardzo wygodne rozwiazanie)

 

 

 

Mozna uzyc tez takiego kabelka aby podlaczyc inne zestawy: (np firm: Parot, THB)

1001860xm8.jpg

 

 

Ps: zestaw Cullmana ma takie sama zlaczke jak Nokii wiec rowniez wszystko bedzie pasowalo, mozesz wiec wykozystac wbudowany w auto mikrofon.

 

Telefony z Bluetooth'em paruje sie z centralka (trzeba podac pin) do jednej centralki mozna sparowac kilka tel.

 

Wiecej zdjec w temacie: http://www.forum.vw-passat.pl/topics18/co-to-takiego-vt17490,7.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Navik wiem już prawie wszystko. Myślę że dam rade. Jeszczetylko dwa małe pytanka.

Jeśli kupię centralkę nokii to tylko wpinam i już wszystko?

I ten kabelek - można go gdzieś kupić czytrzeba samemu zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupię centralkę nokii to tylko wpinam i już wszystko?

 

niestety nie (jesli chcesz miec Bluetoota) nie ma chyba takiej centralki z gniazdem do VW.

jest tylko ta orginalna (zielona) z uchwytem do 6210i

 

Kabelek robilem sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąc taką wtyczkę która pasuje do instalacji vw paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja też mam do zamontowania zestaw bluetooth i zastanawiam się czy ciąć przewody za radiem (fabryczna Gamma i zmieniarka), czy też może zastosować jakąś przejściówkę. Fajnie by było żeby rozmowa szła przez głośniki od radia ale jak się nie da to trudno, zamontuję głośnik od zestawu. Oczywiście nie mam w aucie zamontowanego zestawu fabrycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja zdecydowałem się na "swap" fabrycznego cullmana na bluetootha. Troche poszukałem po necie, troche kolega navik dał dobrych rad i oto przepis jak w 15 minut to zrobić.

 

Jako centralke wybrałem oczywiście BURY THB:

 

http://allegro.pl/item297388788_thb_comfort_compact_bt_bluetooth_f_vat.html

 

Pasuje idealnie rozmiarami zamiast starej cullmanna, czyli odpinamy i wykręcamy starą, wkładamy nową (centralka jest w podłokietniku). Teraz kwestia połączeń - kabelek jest wyżej na fotce, ale jest made by navik - skąd go zdobyć... Troche poszukałem i znalazłem taki sam, tyle że produkcji BURY THB:

 

http://www.transdom.com.pl/thb/showa.php?PHPSESSID=0c77cf0c892805f09c74ad06a0c186a8&nalezy=akcesoria&id_linku=21

 

Osoba od której kupowałem centralke, sprowadziła mi także i kabel. Więc do oryginalnej instalacji podpinamy nasz nowy nabytek za pomocą tego kabelka, przekręcamy kluczyk w stacyjce i działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, koszty znam - a czas przeróbek ? Czy dla "średnio-zdolnego szympansa" jest to do zrobienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oto przepis jak w 15 minut to zrobić

Chyba wszystko zostało napisane, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że było - kolega navik zmieniał, ale ze zdjęć nie wszystko zrozumiałem. Mam zestaw CULLMAN z uchwytem do siemensa s45 i planuję zamianę na blutooth, w związku z tym mam parę pytań.

Czy w passatach wyposażonych fabrycznie w zestaw głośnomówiący jest mikrofon czy trzeba go dołożyć (navik załączył zdjęcie gdzie ma mikrofon,ale nie wiem czy go dokładał czy paski mają fabrycznie)?

Jakiej firmy centralkę kupić żeby pasowała do podłokietnika w miejsce starej (wymiarowo) i jak ewentualnie przerobić wtyczki?

Czy wystarczy wymiana samej centralki czy jeszcze trzeba ciągnąć jakieś kable ?

W jaki sposób skomunikować po wymianie telefon z autem i czy można z dwoma telefonami (mój i żony)?

Wiam że dla szanownych kolegów pytania mogą się wydać dyletanckie, ale wolę zebrać jak najwięcej informacji przed wymianą i zrobić to raz a dobrze niż grzebać się póżniej przez miesiąc.

 

kolego mikrofon fabryczny bedzie pasowal ale pewnikiem wielkie g... bedzie slychac, zalecana wymiana calosci.

centraleczke mozesz schowac pod tapicerka i tak edzie trza sie wpinac do instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do mikrofonu w lampce. to jest wielka kicha. jak ktos lubi krzyczec to goraca polecam, bedzie duzo treningu( tak jak kiedys, bedzie tylko brakowalo rozmowa miedzymiastowa, lacze!! ). ja mam mikrofon na badylu. wychodzi ze slupka srodkowego i kiedy potrzeba to go przesuwam. dziala pieknie.polecam

centralka jest schowana za schowkiem pasazera, dzwiek jest ze wszystkich glosnikow, radio wylacza sie samo jak jest rozmowa. w zaleznosci od modelu mozna polaczyc kilka telefonow. nokia ck-7w 6 sztuk telefonow, do tego pokretlo jest podswietlane na niebiesko wiec pasuje do reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego mikrofon fabryczny bedzie pasowal ale pewnikiem wielkie g... bedzie slychac, zalecana wymiana calosci.

centraleczke mozesz schowac pod tapicerka i tak edzie trza sie wpinac do instalacji.

niezgadzam sie z Toba.

Ja wykozystalem orginalny mikrofon (wbudowany w lampke) i nie ma najmniejszego problemu, wszyscy wyraznie mnie slysza (niezaleznie od predkosci autka (szum))

z wykozystaniem wspomnianego kabelka nie ma zadnej ingerencji w autko.

Foto:

1. centralka orginalna (umnie Nokia)

2. centralka Bluetooth (po zmianie gniazda)

3. zabudowa w podlokietniku

4. orginalny mikrofon

5. polaczony tel.

t_2007_06_02_001_878.jpg

t_2007_06_02_002_196.jpg

t_2007_06_02_003_481.jpg

t_2007_06_02_016_171.jpg

t_2007_06_02_005_120.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lysy78_03, Piszesz o tandetności mikrofonu, ale zapewnie tego fabrycznego, który jest oryginalnie zabudowany w lampce. W 3B mikrofony były dokładane głównie "na lampkę", taki czarny paskudny kanciasty wrzód. Testowałem ostatnio na oryginalnym zestawie do 5110/6110, działa w każdych warunkach znakomicie, podczas jazdy jak i postoju. Rozmówca czasami nawet prosił, aby ściszyć bo mu membrana wyskakuje ze słuchawki.

 

Edit:

navik, wyedytowałem posta, żeby nie wyglądało, że polemizuję z Tobą, gdyż mamy takie samo zdanie w tej sprawie.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz wcale nie, byl to oryginal dolaczony do kompletu. wszystko od nokii i byla to lipa. zalozylem na badylu i wszystko chula. kupowalem nokia ck-7w. przynajmniej ja nie bylem zadowolony i dlatego nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sipowitz wcale nie, byl to oryginal dolaczony do kompletu. wszystko od nokii i byla to lipa. zalozylem na badylu i wszystko chula. kupowalem nokia ck-7w. przynajmniej ja nie bylem zadowolony i dlatego nie polecam.

mozesz miec racje ze do twojego zestawu mikrofon nie pasowal (napiecie zasilania, wzmocnienie itp). Orginalny mikrofon w Passacie jest firmy "Peiker" i zawiera w sobie przedwzmacniacz.

Jednak zestawy THB napewno wspolpracuja poprawnie z tym mikrofonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elektryk380

Sory za błędy ale piszę rano i spieszę się do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię kotleta :)

Mam Centralkę i uchwyt słuchawkowy do telefonu Nokia 6230i, całość firmy Cullman. Aparatu Nokii nie kupiłem, mam natomiast teraz motkę Razr2 V8 i chciałbym dorobić do niej tak jak kolega Navik zestaw Bluetooth.

 

Może któryś z Kolegów z forum podpowie mi jakie rzeczy są mi dokładnie potrzebne, czy po przeróbce działa sterowanie głosem z kierownicy, jak to wszystko razem pospinać.

 

Zdjęć z montażu tego nie znalazłem - link nie działa po przesiadce na nowe skrypty forum, natomiast zdjęcie centarli nowej jest zbyt małe żeby odczytać nazwę producenta i model.

 

W rozmowie na forum przewija się firma THB, jednak na stronie producenta jest kilka modeli, czego więc szukać dokładnie?

 

Pozdrawiam.

P.S.

Może jakiś manual :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W passatach wyposażonych fabrycznie w zestaw głośnomówiący jest mikrofon i cala wymagana instalacja. Wystarczy tylko zmienic centralke.

 

Do orginalnej centralki wchodza dwa kable z wtyczkami. Jeden od uchwytu, drugi od instalacji samochodu.

Odpinamy wtyczki od starej centralki (nokii lub cullman'a) interesuje nas tylko ta od strony instalacji samochodu, ta od uchwytu jak i sam uchwyt mozemy zdemontowac.

Oto rozpiska sygnalow w tym kablu:

Zlacze 18pin (tylko przydatne piny):

 

1 - masa

4 - mute

7 - Tel audio-

9 - mikrofon-

10 - Ignition

11 - Vcc (akku)

16 - Tel audio+

18 - mikrofon+

 

To zlacze zapewnia nam wszystkie wymagane sygnaly: zasilanie, stacyjke, sygnal mutowania radia, mikrofon, wyjscie audio (poprzez radio na glosniki samochodowe - bardzo wygodne rozwiazanie)

 

podlaczamy te sygnaly do naszej nowej centralki Bluetooth i cieszymy sie nowa funkcjonalnoscia :)

 

ps: sterowanie glosnoscia z kierownicy zostaje gdyz steruje sie radiem/navi a w naszym przypadku audio z FSE podpiete jest na wejscie tel radia/navi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności