Skocz do zawartości
pablool

Zmiana fabrycznego zestawu głośnomówiącego na blutooth.

Rekomendowane odpowiedzi

do zestawu mozna podlączyc jeden czy wiecej telefonow?

 

wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw link...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darek i który zestaw w koncu wziełes?? bo ja sie w tym wszystkim pogubiłem

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani - Miałem w aucie zestaw Peikera. Teraz chcę założyć THB Bury 9045. Bardzo prosze zorientowane w temacie osoby o podanie namiarów na kabelek przejściowy, by połączył instalację VW z nową centralką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączę się do wątku. Mam 3BG z fabrycznym zestawem pod Nokię 6230 Cullmann. Chcę zamienić go na bluetooth i mam pytanie. Czy będzie pasowała do mnie centralka z Passata B6? Na allegro są tylko do nowych VW: http://allegro.pl/item1167768824_vw_passat_b6_3c0_g_interface_modul_bluetooth.html. Czy będzie to pasowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 3BG (...). Czy będzie pasowała do mnie centralka z Passata B6?

 

niestety orginalne centralki z B6 nie beda pasowaly do B5 gdyz sa one przystosowane do wspolpracy z magistrala CAN (z protokolem dla modeli nowszej generacji niz B5).

Mozesz tylko zainstalowac centralke autonomiczna.

 

np:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=207339#post207339 lub

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=876653#post876653

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robert,

 

Witam kolegę i czy udało się ci zmienic zestaw głośnomówioący na inny telefon

pozd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się odtwarzać pliki mp3 z telefonu np. Nokia E52 za pomocą touch adaptera bluetooth 3C0 051 435 TA .

Mam orginalny zestaw głośnomówiacy w samochodzie oraz tel e52 który działa z adapterem i radiem bez problemu.

Na marginesie dotykowy ekran w adapterze jest super.

W instrukcji auta VW znalazłem na str 45 notkę że mp3 player w telefonie powinien działać.

Zreszta poszperałem na sieci znalazłem str www z tym że po niemiecku i też potwierdza się możliwość odtwarzania plików mp3 przez bluetooth.

Ale umnie coś nie działa. Czy komuś się to udało

Mój cały zestaw to: Radio MFD DVD - Zestaw głośnomówiący VW - adapter touch 3C0051435TA - Nokia E52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
adapter touch 3C0051435TA

 

adapter 3C0051435TA nie wspiera protokolu A2DP (czyli mp3 po Bluetooth)

 

(Adapter unterstützt kein Audiostreaming (A2DP) )

 

 

ps:

 

ta <klik> centralka wspiera i tu wszystko dziala (mam taka u siebie)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach i testach udało mi się usłyszeć dzwięk pliku mp3 z telefonu na zestawie głośnomówiącym w aucie oczywiście używając touch adaptera: adapter 3C0051435TA

Może efekt który uzyskałem nie jest fabryczną funkcją odtwarzania plików mp3 ale najważniejsze że działa

 

Sposób uruchomienia:

 

W telefonie wcześniej podłączonym przez bluetooth z adapterem włącz plik mp3.

 

Menu adaptera: funkcje -&gt; dzwiek -&gt; zmień głośność -&gt; wciskasz raz głośniej lub ciszej = teraz słyszysz pliki mp3 :kciuki

 

Może jakość dzwięku nie jest powalająca ale do słuchania audiobook ów jest całkiem OK:D

 

 

navik a jaką ty masz jakość dziweku mp3 z tel. przez bluetooth w zestawie głośnomówiącym? jak w radiu lub cd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może jakość dzwięku nie jest powalająca ale do słuchania audiobook ów jest całkiem OK

 

 

navik a jaką ty masz jakość dziweku mp3 z tel. przez bluetooth w zestawie głośnomówiącym? jak w radiu lub cd?

 

 

bo w Twoim przypadku jest to wejscie Tel (w MFD2) czyli mono i wlasnie taka jakosc.

 

umnie jest inaczej bo z centralki (mam inna niz Ty co jest oczywiste bo ja mam Passata 3BG i navi MFD) mam wyprowadzony sygnal audio (stereo) do wejscia AUX w MFD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki

nie mam ani kabla ani softu do kompa od touch pada.

czy jest jakaś aktualizacja warta zakupu kabelka i szukania softu na sieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pytanie z innej beczki

nie mam ani kabla ani softu do kompa od touch pada.

czy jest jakaś aktualizacja warta zakupu kabelka i szukania softu na sieci?

 

po co kabel? to ma Bluetooth'a, wystarczy adapter Bluetooth na USB do kompa, program np: BlueSoleil i UpdatedeManager (tu masz software)

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

navik ale chodzi Ci o to że ide z laptopem do auta, sparuje touch panel z kompem przez bluetooth i robie update używając wyżej wymienony program?

 

Robiłeś tak?

 

Mi coś nie obsługuje sms ów na nokii E52 tak myślę czy po update bedzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
navik ale chodzi Ci o to że ide z laptopem do auta, sparuje touch panel z kompem przez bluetooth i robie update używając wyżej wymienony program?

 

Robiłeś tak?

 

dokladnie tak, cala instrukcje masz w linku ktory podalem. Parujesz kompa z TouchAdapterem za pomoca jakiegos programu do nawiazywania komunikacji. ja uzywam BlueSoleil (jesli nie masz BT w laptopie musisz kupic adapter BT (szukaj Bluetooth V2.1 EDR na USB 2.0 cena okolo 5€))

 

potem soft z linku - jest tam specjalny UpdatedeManager.

 

Wszystko ladnie i latwo sie aktualizuje (pamietaj aby nie wylaczac tylko zasilania w czasie aktualizacji)

 

Ps: ja jak juz wspomnialem mam cos podobnego 000 051 433 A

MFD+FSE.jpg

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy można jakimś cudem podłączyć nokię 6300 do fabrycznej centralki w passacie 3BG tej czerwonej?

Chodzi o to że chciałbym pozostawić oryginalną centralkę, ponieważ jest ona wpięta w magistralę CAN i chciałbym to do czegoś wykorzystać.

Dałoby radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności