Skocz do zawartości
pablool

Zmiana fabrycznego zestawu głośnomówiącego na blutooth.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bdyda
W passatach wyposażonych fabrycznie w zestaw głośnomówiący jest mikrofon i cala wymagana instalacja. Wystarczy tylko zmienic centralke.

 

Do orginalnej centralki wchodza dwa kable z wtyczkami. Jeden od uchwytu, drugi od instalacji samochodu.

Odpinamy wtyczki od starej centralki (nokii lub cullman'a) interesuje nas tylko ta od strony instalacji samochodu, ta od uchwytu jak i sam uchwyt mozemy zdemontowac.

Oto rozpiska sygnalow w tym kablu:

Zlacze 18pin (tylko przydatne piny):

 

1 - masa

4 - mute

7 - Tel audio-

9 - mikrofon-

10 - Ignition

11 - Vcc (akku)

16 - Tel audio+

18 - mikrofon+

 

To zlacze zapewnia nam wszystkie wymagane sygnaly: zasilanie, stacyjke, sygnal mutowania radia, mikrofon, wyjscie audio (poprzez radio na glosniki samochodowe - bardzo wygodne rozwiazanie)

 

podlaczamy te sygnaly do naszej nowej centralki Bluetooth i cieszymy sie nowa funkcjonalnoscia :)

 

ps: sterowanie glosnoscia z kierownicy zostaje gdyz steruje sie radiem/navi a w naszym przypadku audio z FSE podpiete jest na wejscie tel radia/navi.

,

czesc mam prosbe jak byś mógł wrócić pamięcią do tych przróbek i pomóc mi znaleźć wszystko do kupienia gdzies w Krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moja przeróbka (jeszcze nie zrobiona-względy zdrowotne to raz, a dwa brak czasu na konkretne zajęcie się tym tematem) miała by się opierać na odpowiednim sparowaniu kabla od mojego telefonu z obecnym interfejsem (istnieje też pytanie czy da się to w ogóle zrobić i to będę chciał sprawdzić), póki co stoję w miejscu, bo nie wiem co wychodzi z fabrycznego interfejsu NOKII.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bdyda:

A na allegro kupować nie umiesz ?? wejdz na allegro naciśnij szukaj >> Zakładka "Znajdź Użytkownika" wpisz - maxlook ... napisz do sprzedawcy że chcesz kupić zestaw THB BURY COMFORT COMPACT BT CC 9040 BLUETOOTH wraz z Adapterem VDO, podaj swoje dane adresowe, poproś o wysyłkę i po sprawie :) Pozdrawiam.

 

Kupiłem zamontowałem w 10 min ... wszystko śmiga jak trzeba :)

 

tomipe:

Nie ma takiej możliwości żeby to sparować ... w postach wcześniej było już opisane dlaczego. Tymi kablami jest przesyłany sygnał cyfrowy dla konkretnego modelu telefonu. Musiałbyś pomiędzy ten zestaw który masz obecnie wstawić dekoder i koder sygnału który przystosowywałbym sygnał z centralki na sygnał dla Twojego obecnego telefonu i w drugą stronę to samo. Wykonalne teoretycznie tylko jaki jest sens ?? Koszta ogromne i bezsensowne. Wielokrotnie taniej wyjdzie zainwestować w zestw bluetooth o którym pisze wyżej.

Edytowane przez Marios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marios
, a co to jest allegro? nigdy o tym nie słyszałem no i jeszcze ten Bury-nie mógłby być szary? hmm, może w końcu zostanę olśniony.

!!!DOOOOOBRY GOŚCIU!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko mam nawigacje mcd ale nie mam zestawy ani uchwytu do tel czy nie wiecie moze czy by sie cos takiego dało podłączyć pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nawigacje mcd ale nie mam zestawy ani uchwytu

 

da sie poniewaz MCD ma wejscie audio dla zestawu oraz sterowanie radio-mute a to wszystko co potrzeba aby podlaczyc zestaw glosnomowiacy do radia. Oczywiscie musisz miec wczesniej zestaw odpowiedni dla swojego telefonu.

Jesli tel ma Bluetooth'a polecam zestaw Bluetooth'owy jako bardziej uniwersalny i przyszlosciowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tomipe:

Nie ma takiej możliwości żeby to sparować ... w postach wcześniej było już opisane dlaczego. Tymi kablami jest przesyłany sygnał cyfrowy dla konkretnego modelu telefonu. Musiałbyś pomiędzy ten zestaw który masz obecnie wstawić dekoder i koder sygnału który przystosowywałbym sygnał z centralki na sygnał dla Twojego obecnego telefonu i w drugą stronę to samo. Wykonalne teoretycznie tylko jaki jest sens ?? Koszta ogromne i bezsensowne. Wielokrotnie taniej wyjdzie zainwestować w zestw bluetooth o którym pisze wyżej.

 

Ta odpowiedź bardziej mnie satysfakcjonuje aniżeli informacja, że jest coś takiego jak allegro, i że można tam robić zakupy, bo to wie nawet mój siostrzeniec przedszkolak.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chcę kupię Thb cc9040 299zl tylko zastanawiam sie nad kabelkiem bo koszt jego to 95zl u kolegi Maxlooka i odrazu nasówa mi się pytanie czy nie moge zrobic sobie takiego kabelka. Bo jezeli wyjme centralkę cullmana ta czerwoną i wypruje z niej kostke, wtyczke co byla podlaczona w centralce to bede mial gotowa zlaczke i wniej będe mógł podłączyć kable wychodzące z modułu bluetooth. Kolego navik czy z tego modułu thb jest opisane jakie kable wychodzą do czego, albo czy moglbys umieścic jakies blizsze zdjecia jak robiłeś ten kabelek. Bo ja jak zrobie to, to wrzuce dokladne zdjęcia jak to robiłem.

Pozdrawiam

 

Może ktoś zna miejsce gdzie taniej można dostać taki zestawik.

Edytowane przez jachok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wyjme centralkę cullmana ta czerwoną i wypruje z niej kostke, wtyczke co byla podlaczona w centralce to bede mial gotowa zlaczke i wniej będe mógł podłączyć kable wychodzące z modułu bluetooth

 

1 - masa (kabel czarny)

4 - mute (kabel zolty)

7 - Tel audio- (glosnik - , gnizdo ''Jack'' 3,5mm)

9 - mikrofon- (mikrofon - , gnizdo ''Jack'' 2,5mm)

10 - Ignition (kabel niebieski)

11 - Vcc (akku) (kabel czerwony)

16 - Tel audio+ (glosnik + , gnizdo ''Jack'' 3,5mm)

18 - mikrofon+ (mikrofon + , gnizdo ''Jack'' 2,5mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo szybką odpowiedz. Czy w Jack-ach jest różnica czy zamienie plus z minusem w mikrofonie lub w głośniku bo nie chce sfajczyć niczego a jeśli tak to jak rozpoznać który to plus (ja podejrzewam że plus to ten na czubku Jack'a), jeszcze zastanawiam sie co to jest 10-ignition czy to jest sygnał włączający moduł? Wyjełem juz stary moduł Cullmana i czerwona wtyczka 20 pinowa jest zbedna. Patrzyłem na zdjęciach od ciebie jak ty to wykonałeś i zastanawiam sie jak ty zrobiłeś tą wtyczke bo na zdjęciu to wygląda tak jakbyś wmontował te stare gniazdo do nowego modułu i wszystkie te kable połaczyl w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w Jack-ach jest różnica czy zamienie plus z minusem w mikrofonie lub w głośniku bo nie chce sfajczyć niczego a jeśli tak to jak rozpoznać który to plus (ja podejrzewam że plus to ten na czubku Jack'a)

 

jest to wazne, i tak jak myslisz 'czubek' Jack'a to plus (np dla mikrofonu podawane jest napiecie zasilania +8V)

 

bo na zdjęciu to wygląda tak jakbyś wmontował te stare gniazdo do nowego modułu i wszystkie te kable połaczyl w środku

 

dokladnie tak zrobilem, tylko mialem centralke BT ze schrotu ktora fabrycznie byla przystosowana do montazu dla Toyoty (miala inna wtyczke) chociaz w srodku to tosamo (elektrycznie) co Twoja (PCB jest zmienione) wiec jak sie zmiesci gniazdo wymontowane z Cullmana to mozesz zrobic tak samo.

 

jeszcze zastanawiam sie co to jest 10-ignition

 

ignition to inaczej zaplon czyli sygnal 12V po stacyjce

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

I ja się dołączam do tematu. Próbuję znaleźć zestaw BT do MFD ale z możliwością obsługi z przycisków nawigacji i wyświetlania informacji na wyświetlaczu nawigacji.

Jedyne co znalazłem to fabryczny zestaw za 1100 pln.

Czy nie zna ktoś tańszej alternatywy?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item822895490_thb_bury_comfort_compact_bt_cc_9045_bluetooth.html

musze kupic cos takiego bo tamtych juz nie ma czy te mp3 bede mogl jakos podlaczyc do wejscia aux w nawigacji bo gdzies takie chyba jest? Załączam schemat kabla

kabel VDA.jpg

Edytowane przez jachok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te mp3

 

jakie mp3? przecierz to jest Blutooth z funkcja A2DP i na dodatek z wyjsciem mono....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawel111

Cześć wszystkim

Stałem się posiadaczem VW B6 2005 - model 2006 (mam nadzieję szczęśliwym). Mam pewien problem, który chcę rozwiązać ale nie mam doświadczenia w podobnych tematach a na forum jest dużo informacji na ten temat i nie wiem, która jest najlepsza i nie wymagająca dużego nakładu finansowego...

Do sedna - w samochodzie jest oryginalny zestaw głośnomówiący pasujący tylko do starych telefonów Nokii (3C005143B NOK0700108). Pod siedzeniem pasażera jest urządzenie o symbolach 3C0035729E NOK3W:5509. W chwili obecnej mam telefon BlackBerry Curve 8900 Smartphone. Dodatkowo moja żona czasami jeździ tym samochodem i najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontować jakiś temat który działałby na różne telefony (bluetooth???)

Bardzo dziękuję za pomoc

Pozdrawiam Pawl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast uchwytu który masz 3C005143B zamontuj sobie Paring Adapter 3C0 051 435 PA lub Touch Adapter 3C0 051 435 TA http://www.volkswagen-zubehoer.de/fileadmin/pdf/adapter/7H0_035_730_kw2208.pdf. Pozwalają one sparować większość telefonów posiadających Bluetooth z zestawem. Polecam lekturę postu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=34659

Edytowane przez zakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przeczytalem cały temat o wymiany fabrycznego zestawu i wiem jak go zamienić na blutooth, ale mimo to mam zagadke.

W Passacie mam zestaw Culmana i uchwyt pod Simensa s45 . W tym uchwycie są dwa klawisze które są podświetlone na czerwono, kiedy zgasze światła nadal są podświetlone. Czy to normanle ?

 

Pozdrwiam

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam zestaw głosnomówiący cullmana pod sony Erikssona k700i i chciałbym zamienic całośc na zestaw thb bury. Znalazłem na allegro dwa tego typu zestawy i zastanawiam sie, który zakupic

http://www.allegro.pl/item954628290_thb_bury_comfort_compact_bt_cc_9045_bluetooth.html

http://www.allegro.pl/item944314419_profesjonalny_zestaw_glosnomowiacy_bluetooth_bury.html

Wiem, że do montażu potrzebny jest jeszcze kabelek vda, tylko nie wiem jaka jest rożnica w tych zestawach poza ceną?

Rozumiem, że po podłączeniu zestawu, usuwam z samochodu uchwyt pod stary telefon i nie musze instalowac innego uchwytu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tanszy, drozszy ma zintegrowany w sobie uklad przelaczania glosnikow w twoim wypadku zbedny oraz A2Dp. Roznice przeznaczysz na adapter. Chyba ze ze swojego starego Cullmana wyciagniesz gniazdo i dolutujesz do niego kabelki.

 

Uchwyt jest zbedny i tak nie bedziesz mial starej centralki a nowa jest z BT (bez uchwytu) i nie posiada ukladu ladowania tel.

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba ze ze swojego starego Cullmana wyciagniesz gniazdo i dolutujesz do niego kabelki.

chyba wlasnie tak zrobie, bo widzę że tego zestawu raczej nie da sie juz odsprzedac - k700i to zabytek:)

dzieki wielkie za pomoc

jeszcze tylko jedno pytanie - do zestawu mozna podlączyc jeden czy wiecej telefonow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności