Skocz do zawartości
Gość jabol79

Temperatura silnika - szybkość nagrzewania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam passata b5 fl 1.9 TDI 131 I wydaje mi się ze cos nie tak mam z termostatem bo jechałem wczoraj juz po 12 także temperatura powietrza była koło 15 C i powiem tak pierwsze 6 km jechałem spokojnie czyli do 2-5 i zmiana biegu spokojnie temperatura leciutko podniosła sie powyżej 50 C nastepne 6 km jechałem agresywnie czyli do 4 tysiecy tak na liczniku z 120-140 i temperatura silnika była 3 kreska licząc ze 50 C to pierwsza kreska... Raczej termostat padł czy to dobrze ze tak jest bo jak na mój gust to silnik mam nie dogrzany czy zawsze musi być 90 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej termostat padł tak jak piszesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem temperatura powietrza w okolicach 12 stopni do pracy mam 14 km po 6 km wskazowka temperatury zaczyna diopiero rosnac i dochodzi do tej kreski przed 90stopni i ani rusz wiecej czyli na oko 70 stopni.Jazda normalna 2-2.5 tys. obrotow mysle ze po przejechaniu tych 14 km pasztet powinien osiagnac 90stopni. Dodam jeszcze ze waz gorny od chlodnicy goracy a ten dolny tez lecz ciut mniej.Czy to objaw termostatu czy czujnik temperatury???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie termostat. na wyeliminowanie czujnika najlepiej pod vaga podpiac paszteta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak jak koledzy, żeby wskaznik ruszył musialem przejechac 10-20 km... po wymianie termostatu wystarczy 2 km a po 5-6 juz sie porzadnie rozgrzewa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jak przejadę z 24km do pracy to mi nawet na 50 nie wejdzie. czujnik czy termostat do wymiany?? ale jak potem auto postoi chwile to się dźwiga i idzie do 90st. jest to normalne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie jest normalne. jak dla mnie i z doświadczenia nie tylko mojego to najpierw pod kompa zeby wykluczyc czujnik, a potem jesli okaze sie ze czujnik ok to termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura musi stać na 90 st. u mnie tak po 6 km jest 90 chyba że pocisnę to prędzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja jak przejadę z 24km do pracy to mi nawet na 50 nie wejdzie. czujnik czy termostat do wymiany?? ale jak potem auto postoi chwile to się dźwiga i idzie do 90st. jest to normalne??
Termostat na 99% :) Gdy w chłodnice nie dmucha to się dogrzewa "_"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to ma znaczenie że wtedy więcej pali??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ponieważ silnik jest niedogrzany i komputer dostaję taką wiadomość od czujnika i daję większą dawkę paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w benzyniaku 1.6 po ok 5 km łapie jakieś 60-70st(po mieście), a po 15 km ledwo 90st.temperat na zewnątrz ok 2st Czy 1.6 długo się nagrzewa, czy termostat zepsuty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w benzyniaku 1.6 po ok 5 km łapie jakieś 60-70st(po mieście), a po 15 km ledwo 90st.temperat na zewnątrz ok 2st Czy 1.6 długo się nagrzewa, czy termostat zepsuty?

 

z ciekawości aż sprawdze po jakim dystansie się nagrzewa do 90 stopni. co do termostatu, jeśli nie dochodzi temperatura do 90-tki to do wymiany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone- 6 stopni na zewnątrz, odpalam autko, 2 minuty i ruszam. po 4 kilometrach silnik osiąga temperaturę 90 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za sprawdzenie i informację ,jednak termostat-dzisiaj po 10km przy temp.ok 7st *C ostrej jazdy złapał 70st. kupiłem termostat ,ale dostęp lipa:dolamam sam nie wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuje za sprawdzenie i informację ,jednak termostat-dzisiaj po 10km przy temp.ok 7st *C ostrej jazdy złapał 70st. kupiłem termostat ,ale dostęp lipa sam nie wymienię.

 

możesz samemu wymienić tylko musisz od alternatora jedną śrubkę wykręcić (albo dwie), przesunąć go lekko w prawo i dostęp będzie :ok ja pierdzieliłem się z wymianą przez 3 godziny... forum, telefony do znajomych mechaników itd. wkońcu udało się :D

 

ps. jak uda mi się to znajdę zdjęcia i wkleję w temat. zrobiłem kilka fotek dla potomnych ale zapomniałem wrzucić :D

Edytowane przez marcinL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a u mnie jest tak łapie temp. 90*C po 4-5km i na climatroniku ustawiam 18*C nawiew dwie kreski, na dworku 0-2*C. Staje na światłach i wskazówka leci lekko w dół, jak jadę temp. rośnie. Zastanawiam się czy tak ma być czy termostat do wymiany??? Możecie coś podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a u mnie jest tak łapie temp. 90*C po 4-5km i na climatroniku ustawiam 18*C nawiew dwie kreski, na dworku 0-2*C. Staje na światłach i wskazówka leci lekko w dół, jak jadę temp. rośnie. Zastanawiam się czy tak ma być czy termostat do wymiany??? Możecie coś podpowiedzieć.

 

90 na desce?

vag ci prawde powie :)

kup sobie juz termostat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na desce 90*C

uspokajacz kierowcy :)

vaga podpiac i sprawdzic jaka temp. zanotuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności