Skocz do zawartości
longboy

Świece żarowe układu chłodzenia w TDI

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie mam problem ze świeczkami od podgrzewania wody w silniku AFN przeczytałem wszystkie strony ale niestety nie znalazłem nic co by mi mogło pomóc są schematy ale ja nic z nich nie rozumiem... jestem laikiem w tych sprawach sprawdziłem ze nie dochodzi mi prąd do świeczek gdy podaje masę na przekaźnik to mi pokazuje prąd czy ktoś wie czym sterowany jest ten przekaźnik z tego co pamiętam sterowałem kabelkiem koloru brązowo niebieskim i załączało ale to mnie nie ratuje proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika steruje przekaźnikami od podgrzewacza cieczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyciekiem tylko nie wiem czy to uszczelka czy świeca leje.

CAM00427.jpg

Czy przy wymianie uszczelki z podgrzewacza żarowego należy spuścić płyn chłodniczy? Jeżeli nie to ile płynu może ubyć przy wymianie uszczelki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płynu nie spuszczasz - ile wyleci tyle wyleci, pewnie około 2 litrów. Bardzo mało prawdopodobne żeby świeczka ciekła. Kup oring w ASO - około 4 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w czym problem spuscic plyn?

troche wyleci bo z calej glowicy,nagrzewnicy i zbiornika wyrownawczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy kupnie uszczelki potrzebuje jakiś nr podgrzewacza? czy wystarczy podać dane auta ponieważ oring jest standardowy do passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy kupnie uszczelki potrzebuje jakiś nr podgrzewacza? czy wystarczy podać dane auta ponieważ oring jest standardowy do passata?

 

Wystarczy, że podasz nr nadwozia. Te uszczelki są do kupienia od ręki w ASO. I nie słuchaj głupot z tym nie spuszczaniem płynu. Kolega Kajos dobrze radzi. Płyn trzeba spuścić przecież to żaden problem. Jak słucham tego typu porad to mnie h... strzela na takich fachowców.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mala porada

dokladnie plynu nie spuscisz do miski wiec na dolewke zakup sobie 1 lub 2 litry :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poniżej masz nr tego o-ringu:

037 121 687

Pozdrawiam.

vw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mało prawdopodobne żeby świeczka ciekła.

 

 

Owszem jest to prawdopodobne ponieważ u mojego sąsiada wymieniałem i wyciek był właśnie ze świecy.Nowa świeca bodajże Bosh za 28 zł i po wycieku.Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy, że podasz nr nadwozia. Te uszczelki są do kupienia od ręki w ASO. I nie słuchaj głupot z tym nie spuszczaniem płynu. Kolega Kajos dobrze radzi. Płyn trzeba spuścić przecież to żaden problem. Jak słucham tego typu porad to mnie h... strzela na takich fachowców.

 

 

U nas na wsi jest taki brudas, który zbiera stary płyn hamulcowy i wlewa ponownie do zbiorniczka.

 

Płynu nie zbierzesz, chyba, że podstawisz miskę pod auto. Potem w misce znajdziesz płyn z piaskiem, kurzem i całym syfem spłukanym z powierzchni silnika i skrzyni. Wlejesz to z powrotem od razu czy dopiero po przesączeniu przez góralskie gacie ?

 

Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, poniżej masz nr tego o-ringu:

037 121 687

Pozdrawiam.

Dziękuję za nr części :)

 

Płynu nie zbierzesz, chyba, że podstawisz miskę pod auto. Potem w misce znajdziesz płyn z piaskiem, kurzem i całym syfem spłukanym z powierzchni silnika i skrzyni. Wlejesz to z powrotem od razu czy dopiero po przesączeniu przez góralskie gacie ?

Wesołych Świąt!

 

Zastanawiałem się czy oprócz góralskich gaci, których niestety nie mam bo są wszystkie w praniu, mogę użyć filtra do kawy? W poniedziałek zleję płyn do miski i zobaczę co wraz z nim zleci. Jeżeli będzie cały zasyfiony to wleję tyle ile się da a resztę dolewka z nowej butli.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i życzę Wesołych Świat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za nr części :)

 

 

 

Zastanawiałem się czy oprócz góralskich gaci, których niestety nie mam bo są wszystkie w praniu, mogę użyć filtra do kawy? W poniedziałek zleję płyn do miski i zobaczę co wraz z nim zleci. Jeżeli będzie cały zasyfiony to wleję tyle ile się da a resztę dolewka z nowej butli.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i życzę Wesołych Świat :)

 

Chłopie za 4L płynu G12 z normą VW zapłacisz około 40zł. Czy warto tak oszczędzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzał ktoś z was czujnik temperatury zewnętrznej powinien się znajdować pod zderzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei mam pytanie czy w każdym AFN był taki podgrzewacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybciej sam to sprawdzisz niż się doczekasz odpowiedzi czy Twój egzemplarz to ma;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy. Nie było reguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dokładnie jak pisze kolega wyżej. Wszystko zależało na jaki kraj i w ogóle.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzccie czy awx mial podgrzewacz-dogrzewacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miał, miał z tym, że jak mój powyższy post.

W każdym tdi tak było.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności