Skocz do zawartości
Gość Frytek

[B5] Problem z ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

aha,ok jutro posprawdzam styki itd,czyli jak usunę przyczynę to kontrolka sama zgaśnie i nie bede musiał jej kasować vag-iem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna zgasna ,jak np wtyka sie wysuwa albo kabel sparcial i nie laczy tak jak z kończącymi sie klockami swieci sie jak sie skoncza a jak zmienisz klocki gasnie ale nie sugeruja sie to sa rodzynki wiele zeczy musisz kasowac VAG.Tak Wszystko zalezy od zaistnialej usterki ale puki co ABS przerabialem i u mnie i znajomych padaly czujniki te kable sie upier......itd ogolnie do opanowania sa gorsze nadal niewyjasnione.........POzdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem z ABS w moim passacie B5 FL z 2001r. Otóż ABS nie chodzi na przednim kole od kierowcy (blokuje koło). Zaś na przednim od pasażera normalnie chodzi, tak jak powinien (nie doprowadza do zablokowania koła). Na VAGu nie pokazało żadnego błędu. Więc co może być przyczyną blokującego się koła ???

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mógłby ktoś pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba by było zdjąc zacisk i sprawdzic czy nie stoi na sworzniach nie grzeje ci sie czasem koło z tej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za informacje. Może jeszcze ktoś ma inne propozycje ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Mam palący problem :wsciekly

W ostatnim czasie ABS i ESP lecą sobie w kulki.:dupablada

W trakcie normalnej spokojnej jazdy wyskakują sobie obie i świecą, a na wyświetlaczu komunikat ABS FELER

po jakimś czasie znikają i wszystko gra. Czasem nawet na postoju przy zapalonym silniku tak się dzieje. Dodam że wszystkie czujniki mają taką samą wartość na omomierzu w trakcie trwania usterki. Po podłączeniu do komputera pokazuje się błąd 18265 - Sygnał obciążenia. Czy może być to wina wyżej wspomnianego wyłącznika pod pedałem? jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,u mnie po wymianie jednego z dolnych wahaczy zapaliły sie kontrolki od ABS i ESP,pewnie zbieg okolicznosci bo nic nie grzebałem przy czujnikach,wyciągnąłem i wyczyściłem czujnik obrotu koła,który jest wciskany od przodu auta w piastę koła i dochodzi do koronki przegubu(u mnie był cały zardzewiały) po czyszczeniu kontrolki zgasły i wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest to jakiś trop... ale skąd mam komunikat o przeciążeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem tylko troszke innej natury nic sie nie pali niepotrzebnego w czasie jazdy tylko czasem na delikatnych zakretach wlacza sie ESP, co to moze byc ? zgory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę że pojazd wpada ci w poślizg i tutaj właśnie zaczyna włączać się esp i tak ma być pytanie tylko jaki to zakręt jak mały to może być coś źle poustawiane mam na myśli zbieżność

 

A ja mam taki problem że za wcześnie włącza mi się abs nawet na twardej powierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pwygus

Witam mi się zapala ABS i ESP nieraz od razu jak wyjade z garażu a nieraz po stu metrach a niekiedy póżniej byłem z tym na paru diagnostykach i na jednym warsztacie mówią że mam walnięty pompowtrysk i od tego to się zapala I CZEBA WYMIENIĆ, a gdzie indziej wymienili mi olej z castrola edge na jakiś inny,to też niepomogło a następny mówi że to kostka od ABS.razem wybuliłem już ok.1000zł i nadal mam ten problem może ktoś coś pomoże,poradzi. Nie wiem co tu najpierw wymieniać a kasa ubywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopu sprawdzony ?? Kostka koło alternatora dobrze spięta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem tylko troszke innej natury nic sie nie pali niepotrzebnego w czasie jazdy tylko czasem na delikatnych zakretach wlacza sie ESP, co to moze byc ? zgory dzieki za pomoc

 

 

Kolego colvers a jeszcze mi się przypomina że jeśli ktoś koła wymieni na większe to ABS i ESP też mogą numery pokazywać

 

---------- Post added at 06:56 ---------- Previous post was at 06:34 ----------

 

Question Problem z ABS,ESP - Wczoraj, 14:08

Witam mi się zapala ABS i ESP nieraz od razu jak wyjade z garażu a nieraz po stu metrach a niekiedy póżniej byłem z tym na paru diagnostykach i na jednym warsztacie mówią że mam walnięty pompowtrysk i od tego to się zapala I CZEBA WYMIENIĆ, a gdzie indziej wymienili mi olej z castrola edge na jakiś inny,to też niepomogło a następny mówi że to kostka od ABS.razem wybuliłem już ok.1000zł i nadal mam ten problem może ktoś coś pomoże,poradzi. Nie wiem co tu najpierw wymieniać a kasa ubywa?

 

Za bardzo to nie wiem ale czy pompo wtryskiwacz, lub olej ma coś do abs-u ????- mam nadzieję że się nie mylę. A jak kolega dał do mechanika z prośbą o naprawę konkretnej rzeczy to się im nie płaci dopóki jej nie zrobią

Ja bym poszukał coś z elektryką , posprawdzał czujniki i te znaczki na przegubach ( to z czego czujnik odczytuje wartości , poza tym jak wcześniej już pisałem może zmieniłeś koła na inne ??? )

 

No i jak zmieniali olej może jakąś kostkę ruszyli i przez pewien moment działało a teraz nie . A pod vaga podłączał kolega .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za bardzo to nie wiem ale czy pompo wtryskiwacz, lub olej ma coś do abs-u

 

może mieć, ale pompki na kompie akurat bardzo łatwo zdiagnozować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czarek1972

Witam i bardzo proszę o pomoc. Padł mi alternator ( valeo ), jechałem do mechanika bez ładowania i w czasie jazdy po ok. 10 minutach zapaliły mi się kontrolki ABS i ESP. Po naprawie alternatora po uruchomieniu silnika znowu po kilku minutach zapalają mi sie obie kontrolki. Po podpięciu komputera pokazało mi błąd sterownika ABS - i komunikat abym sprawdził czujnik obciążenia alternatora , bo błąd sterownika jest spowodowany właśnie tym błędem czujnika obciążenia alternatora ( tak twierdzi mechanik). Jak można sprawdzić ten czujnik i gdzie on się znajduje? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kilka razy powtórzyła mi sie sytuacja, po jeździe podczas parkowania przy wrzuceniu biegu wstecznego słychać synal dźwiękowy (zdaje sie dwukrotnie) piiiiii zapala sie na chwile czerwona kontrolka tak jak by zaciągnięty ręczny i dwie żółte abs oraz esp, po chwili wszystko wraca do normy.

 

Na obecna chwile przy wrzucaniu wstecznego jest sygnal dzwiekowy zapalaja sie kontrolki a auto gasnie, pomocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wyzej pisalem ze mam ten sam problem... podnioslem samochod i powyjmowalem czujniki, byly zasyfione. Poczyscilem wtyczki i co sie da. Myslalem ze cos pomoze a tu nic... podlaczylem wiec pod kompa i wyskoczyl blad "18057 Powertrain data bus. Missing massage from abs controller P1649"... blad wyskakuje jak tylko wlacze zaplon, i w momencie kiedy zaczynaja migac te kontrolki rozlacza mnie z autem i nie moge juz sie podlaczyc, wylaczam zaplon i jestem podlaczony znowu... na 30 wlaczen zaplonu raz wlacza sie bez bledu i wtedy odpalam auto i komp sie nie rozlacza w momencie wyskoczenia bledu znowu rozlacza, odlaczylem wiec wtyczke przy pomnie i blad wyskakuje caly czas i to ten sam ale roznica jest w tym ze nie rozlacza mnie z autem... Czy ktos moze wie o co chodzi??? "

 

 

sterownik ABS

Miałem to samo. Tylko znalezienie odpowiedniego to już tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMAT PONAWIAM - Nabawiłem się usterki przegubu lewego koła - przód.Wybrałem się więc do warsztatu by usunąć usterkę ,auto zostało a przegub został wymieniony.I zaczęło się...Zadzwonił telefon aby odebrać auto GOTOWE.Przyjechałem ,przegub wymieniony i w drogę.HA -naciskam pedał hamulca i auto odmawia zatrzymania się a w zamian szarpie kierownicą i bije pedałem w stopę!TAK JAK PODCZAS HAMOWANIA AWARYJNEGO ABS.Żadna kontrolka nie świeci.Wracam.Zgłaszam fakt ,coś szemrają i nikt (widzę nie ma pojęcia co jest!).Podpinamy pod komputer a tu błędu nie ma więc ściągają koło i HURA jeden z mech. wpadł na pomysł-młody zapsikał czujnik smarem miedziowym.DECYZJA-przedmuchać powietrzem z benzyną a potem wysuszyć!Zakładamy koło i w drogę!JESZCZE GORZEJ!ABS już nie działa a na konsoli zapala się kontrolka ABS,Żółty trójkącik i jeszcze czerwona z układu hamulcowego!Koniec nikt nie wie co jest,znowu szemrają i auto zostaje znowu w warsztacie!Komputer i są już błędy-czujnik pomiaru obrotów lewego koła (różna prędkość) i błąd czujnika lewego koła ABS.Kłótnia i szef decyduje się na wymianę czujnika ABS na koszt własny.Wszystko przeciąga się na dzień następny.Czekam na telefon i PROSZĘ ODEBRAĆ AUTO-GOTOWE!Jadę więc -no w końcu!Palę auto i w drogę hamuję ostro -włącza się ABS,pedał bije-nic nie świeci.Wyłączam trakcję i znowu ostre hamowanie i ABS działa.Nic nie świeci.Podpinamy kompa-błędów brak.Jadę na testy.Tak jakby OK ale dostrzegam że podczas bardzo delikatnego hamowania w ostatniej fazie zatrzymania pojazdu znowu czuć to trzepanie na pedale i kierownicy jakby ABS ale nic nie świeci.Oni nie wiedzą już co jest ani gdzie szukać.Auto uważam za nie sprawne więc nie odbieram i zostaje do poniedziałku bo jutro nie pracują!CO MOŻE BYĆ NIE TAK,POMÓŻCIE,PODPOWIEDZCIE JAK MAM ICH ATAKOWAĆ BY MNIE NIE OSZUKALI A DOPILNUJĘ WTEDY ABY AUTO ODDALI SPRAWNE NA 100%PROSZĘ WAS O POMOC!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

dobić czujnik absu,poprostu dociść go,delikatnie uderzając sztylem od młotka tak żeby nie uszkodzić go i po kłopocie.

Nie jeden miał to samo,ja również .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności