Skocz do zawartości
Gość Frytek

[B5] Problem z ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

czy te uklady dzialay wtedy?

nie działały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje, wymienie najpierw ten wlacznik i dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi powiedzieli w sklepie to on jest tylko z oryginału już nie pamietam ile on kosztował ale nie więcej niz 100,00zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi powiedzieli w sklepie to on jest tylko z oryginału już nie pamietam ile on kosztował ale nie więcej niz 100,00zl

orginał 54zl wymieniałem 2 tyg temu było zwarcie w przyczepce i mi stopiło go w kupe plastczku i kontrolki od abs i esp tak samo niegasły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1200 Napięcie zasilające zaworów ABS

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

18036 Magistrala CAN - brak sygnału z czujnika kąta skrętu

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

cze kolego mialem to samo kiedys pytalem nikt nie byl w stanie pomoc, maialem zkorodowany bezpiecznik od ABS, pod kierka jest zestaw bezpiecznikow poszukaj pomaranczowego 40 amper. zobacz jak wyglada. U mnie jedna z nozek zostala przemienioa w pyl nie wiem jak sie to satalo. Po wymianie i adaptacji G85 wszysko jest ok. Pamietam szczegolnie ten blad

 

1200 Napięcie zasilające zaworów ABS

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

Edytowane przez lazym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maialem zkorodowany bezpiecznik od ABS, pod kierka jest zestaw bezpiecznikow
Dzieki za podpowiedz ja sprawdzalem te z boku bezpieczniki wygladaja w porzadku, pod kierownica nawet nie wiedzialem ze jeszcze jakies sa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec bezpiecznik sprawdzony jest ok, wlacznik stopu tez jest ok, sterownik ABSu sprawdzony -ok, jeszcze raz czujnik skretu wyjety , przeczyszczony , zrobione kodowanie ,adaptacja i nic nie dalo

Basic Settings - 04]

Group 001

tu w okienku nota agle sensor not OK kanal wyzej ERROR i tak nastepneto samo nastepnie zaznaczam kanal 001 i tez ERROR

Czy kupujac nowy czujnik musze miec ten sam numer czesci(1J0 959 654 AG)

cena nowego 1080 zl

 

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

zamowilem uzywana tasme 150 zl ,ponoc z gwarancja i stan idealny, zobaczymy

fragment zaznaczony tym wiekszym koleczkiem to wlasnie ten czujnik?http://img9.imageshack.us/i/czujnikkata1.jpg/

Edytowane przez piotr.82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec bezpiecznik sprawdzony jest ok, wlacznik stopu tez jest ok, sterownik ABSu sprawdzony -ok, jeszcze raz czujnik skretu wyjety , przeczyszczony , zrobione kodowanie ,adaptacja i nic nie dalo

Basic Settings - 04]

Group 001

tu w okienku nota agle sensor not OK kanal wyzej ERROR i tak nastepneto samo nastepnie zaznaczam kanal 001 i tez ERROR

Czy kupujac nowy czujnik musze miec ten sam numer czesci(1J0 959 654 AG)

cena nowego 1080 zl

 

nie wiem na ile jest to prawda ale jak kodowalem go to jechalismy powoli mniej nic 20 km/h wykonujac cala procedure.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem taki po odpaleniu nie pali sie kontrolka esp po dotknieciu pedalu hamulca zapala sie jak dotkne jeszcze raz gasnie i tak stale a najsmieszniejsze ze tylko jak mocno pada abs sie nie zapala pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik pod pedałem i w pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnik stopu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak albo ten w pompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik kąta skrętu-G85

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

1044 Moduł sterujący błędnie zaprogramowany

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

i nie moge zakodowac mam stary WSC i nie wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
orginał 54zl wymieniałem 2 tyg temu było zwarcie w przyczepce i mi stopiło go w kupe plastczku i kontrolki od abs i esp tak samo niegasły

ja tez wymieniałem 45 zł ASO Radom - objaw ? nie gasnąca kontrolki ABS i ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik kąta skrętu-G85

nie autoryzowane - BŁĄD SPORADYCZNY

1044 Moduł sterujący błędnie zaprogramowany

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

i nie moge zakodowac mam stary WSC i nie wchodzi

nie wiem jaką masz skrzynię biegów, jedno z dwóch kodowań to Twoje, jeszcze masz logowanie, bez, którego nie zrobisz kodowania, no i musisz mieć pełną wersję VAG, WSC nie ma tu nic do rzeczy, możesz wpisać co kolwiek (najlepiej takie, które w aucie występuje najczęściej).

logowanie:

STG 03 (Bremsenelektronik) auswählen

STG Login/Codierung II -> Funktion 11

AEB/ANB/APU/AGZ/AZM/AZX/AWT/ATW/AUG (Schaltgetriebe) 09575

AEB/ANB/APU/AGZ/AZM/AZX/AWT/ATW/AUG (Automatikgetriebe) 09577

kodowanie:

STG 03 (Bremsenelektronik) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

AEB/ANB/APU/AGZ/AZM/AZX/AWT/ATW/AUG (Schaltgetriebe) 04275

AEB/ANB/APU/AGZ/AZM/AZX/AWT/ATW/AUG (Automatikgetriebe) 04277

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszlo dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i proszę o odpowiedź

Po wymienieniu wahacza (prawa strona) i obydwu przegubów, świeci mi się kontrolka abs i esp. W serwisie po kontroli testerem ( komputerem )stwierdzono uszkodzenie czujnika skrętu g85 i przełącznika świateł stop-F9 pod pedałem). Przełącznik został wymieniony, czyjnik nie.Lampki od abs i esp świecą się nadal

Czy to możliwe,że to ten czujnik, czy może być inna przyczyna??

Podczas uruchamiania samochodu nie słyszę charakterystycznego dźwięku uruchamiania abs-u, a przycisk od esp można powiedzieć jest tak jakby luźny tzn. nie ma choćby lekkiego oporu tak jak w pozostałych przyciskach) i nie zapala się

Wybaczcie za moją nieskładność, ale w tych tematach nie jestem zbyt mocny. Od maja przesiadłem się na passata 2004, MODEL 2005

Edytowane przez darek6769
uściślenie pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.Oczywiście świecą ESP i ABS.Poczytałem trochę wątków i mam pytanie,na Polskim Vagu 4.9 wchodzę na ABS dostaje info o sterowniku ( czyli OK ) wchodzę na logowanie 40168 dalej wchodzę na ustawienia pierwotne kanał 1 a tam informacja " kierownica nie ustawiona do kierunku jazdy" ( lub podobnie ) kręcąc kierownicą nic się nie zmienia. Czy to może świadczyć o uszkodzeniu tasiemki ?

Za podpowiedź serdecznie dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,a masz na myśli tą taśmę od esp przy kierownicy,napisz czy kontrolki świecą cały czas ,nawet po uruchomieniu auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kynio. Tak, chodzi o tą tasiemkę przy kierownicy,ESP i ABS świecą cały czas.Rozbierałem ten moduł czujnika skrętu oczywiście bez odłączenia wtyku.Według mnie to czujnikiem położenia kierownicy jest zespół transoptorów ( chyba tak to się nazywa ), na obwodzie kółka jest zębatka a opto zlicza te położenia. Niewiem do czego miała by służyć ta zwinięta tasiemka? A tak wogóle to probem powstał gdy parokrotnie próbowałem odpalić paska a niezuważyłem że chip w kluczyku wyskoczył ze swojego miejsca i imo go nie widziało.Sterownik nie jest rozkodowany,wartości coding 04255,SWC 07777. Ogólnie kicha,ślisko a ABS nie działa.Może ktoś podpowie czy można jeszcze coś z tym zrobić, czy już tyko kasa i wymiana modułu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności