Skocz do zawartości
Gość Jasiu.

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

A może grzeją a nie pokazuje żaróweczka?? Włącz zapłon i poczekaj jakieś 20 sek. i słuchaj czy będzie słychać przekaźnik. Charakterystyczne pyk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może grzeją a nie pokazuje żaróweczka??

 

Mogła by się spalić żaróweczka od kontrolki na zegarach ? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłaby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słuchaj czy będzie słychać przekaźnik. Charakterystyczne pyk

 

No i posłuchałem i "pykło" coś, ale przy pierwszym odpaleniu. Po pół godziny jazdy, przy następnym odpaleniu nic nie "pykało" :hmm - czyżby to jednak przekaźnik ? czy może przekaźnik i świece ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie też w PD będzie słychać ten przekaźnik bo ja palę od razu jak zgaśnie kontrolka świec i powiem że szukam przyczyny dlaczego tak ciężko pali na razie biorę się za świece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakąś instrukcję lub ważne wskazówki dotyczące samej wymiany świeczek w AVF-ie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni Koledzy (i koleżanki) - mam takie pytanko w sprawie świec żarowych.

 

czy może ten "słynny" przekaźnik świec żarowych 109 (czy jakoś tak) - czy może jakaś inna przyczyna ??

 

Co to za przekaznik i co moze byc z nim nie tak,moj pasek po wymianie swiec pali jeszcze gorzej znajomy mechanik mowil o przekazniku ktory steruje swiecami i ze za krotko je grzeje ale kontrolka swiec chwile sie swieci i slychac pykniecie ale i tak slabo pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś jakąś instrukcję lub ważne wskazówki dotyczące samej wymiany świeczek w AVF-ie ??

 

Ściągasz osłonę górną silnika, świeczki masz w bloku silnika patrząc stojąc przed autem - po str. prawej. ściągasz z nich kapturki (wyglądają jak takie male kapturki od swiec zapłonowych), wykręcasz stare i wkręcasz nowe.

 

Potrzebujesz długi, wąski klucz. Bez niego tylko sie umordujesz. Zauważ że miejsce gdzie się zazębia klucz jest nisko na świecy, więc potrzebujesz taki klucz, co do niego sięgnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebujesz długi, wąski klucz. Bez niego tylko sie umordujesz. Zauważ że miejsce gdzie się zazębia klucz jest nisko na świecy, więc potrzebujesz taki klucz, co do niego sięgnie

Pamiętasz rozmiar klucza ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętasz rozmiar klucza ??

Nr 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nr 10.

Uuuu.... to malutki ... skąd taki wytrzasnąć :ocochodzi Coś trzeba będzie pokombinować :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uuuu.... to malutki ... skąd taki wytrzasnąć :ocochodzi Coś trzeba będzie pokombinować :hmm

 

A nie prościej kupić ? Kupowałem chyba w Norauto, kosztował kilkanascie złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i posłuchałem i "pykło" coś, ale przy pierwszym odpaleniu. Po pół godziny jazdy, przy następnym odpaleniu nic nie "pykało" :hmm - czyżby to jednak przekaźnik ? czy może przekaźnik i świece ...

 

Jak miales zimny silnik to przekaznik zadziala i cyknal. Po polgodzinnej jezdzie jak opisujesz mogl juz byc na tyle nagrzany ze grzanie swiec nie bylo juz potrzebne.

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak miales zimny silnik to przekaznik zadziala i cyknal. Po polgodzinnej jezdzie jak opisujesz mogl juz byc na tyle nagrzany ze grzanie swiec nie bylo juz potrzebne.

 

Dzięki Wszystkim za "podpowiedzi" i pomoc. Faktycznie spaliła się chyba tylko żaróweczka od kontrolki, bo auto pali normalnie (jak na takie warunki) i to "cyknięcie" jest słyszalne na zimnym silniku (jak odpalam pierwszy raz po dłuższej przerwie/nocy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszły mi świeczki NGK , które zamówiłem ... nie mierzyłem ile mają mm ale mają czarny pasek.Niestety sam nie wymienię bo jak zajrzałem pod obudowę to jest tam tak ciasno przy świeczkach i tak utrudniony dostęp przez różne węże i kable że nie dam rady tego zrobić bez odpowiedniego klucza , którego nie posiadam.A niech się któraś jeszcze ukręci to już w ogóle ****.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego bierz spokojnie od "Danielloss'a" z Allegro. Ja kupowałem u niego te same świece ponad 2 lata temu i do dzisiaj zero problemów z rozruchem nawet przy obecnych mrozach. Świeczki grzeją aż miło.Będą pasowały również do Twojego silnika. Danielloss to sprawdzony Sprzedawca. Kupowałem u niego również wiele innych części i zawsze: super jakość i dobra cena. Pozdrawiam :)

 

To dość drogo. W jednym sklepie za NGK mi oferowali po 34zł, ale pojechałem do sklepu gdzie zawsze kupuję i dostałem BERU po 30zł z rabatem bo bez sprzedają po 35zł i w okolicach w takiej cenie mają ale nie po 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak macie tanio, w jednym sklepie babka powiedziała mi 50 NGK i 70 Beru ?!?! Jak z świecami, które kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się interesowałem i czytałem na forum to polecali Beru, myślę, że to podobna klasa, ale jakoś wolałem Beru. I po tyle kolego będziesz kupował??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu polecali NGK :) myślę że wszystkie są podobnej jakości ... płaciłem po 30 za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie. Trochę się zdziwiłem, bo poprzednie auto naprawiałem korzystając z usług tego sklepu i mam zniżki, towar mogę tam zwrócić bez problemu. A tu taki zonk z cena. Dlatego wole się upewnić co do wielkości świec. Jeśli chodzi o firmę o wiem, że warto kupić BERU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności