Skocz do zawartości
Gość Jasiu.

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

zwalilem glowice poszla juz do planowania z 4 swiec ukrecily sie w srodku 3 :(:( nawet jak glowica byla na stole i oczyscilem ladnie 2 ostatnie to i tak sie ukrecily jeb..... francuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat, bo mam 2001 rocznik i nie wiem czy mam kupić 97 czy 92. Według VIN udało mi się tylko uzyskać informację że to katalogowo 2002 rocznik ale nie jestem pewny czy to dotyczy też świec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego,odkręć jedną i do sklepu jeśli masz jakiekolwiek dylematy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś sobie spokojnie oszczędzić tego postu, gdybym chciał to zrobić w ten sposób to bym się nie pytał.

Czy ktoś wie w takim razie jak sprawdzić miesiąc produkcji auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś Ci to pomoże to ja w swoim mam 97mm. Wymieniałem i nie było żadnego problemu z odkręcaniem. Tylko przez 3-4 dni przed wymianą raz na dzień wd-40 psikałem dookoła żeby łatwiej wyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że do października 2001 były krótsze a później dłuższe, wymieniałem już świece w innych autach vag i zawsze to jest trochę loteria, mimo psikania itp. Widziałem już kilka ukręconych świec i wesoło nie jest. Nie chce mi się tego 2 razy robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogłeś sobie spokojnie oszczędzić tego postu, gdybym chciał to zrobić w ten sposób to bym się nie pytał.

Czy ktoś wie w takim razie jak sprawdzić miesiąc produkcji auta ?

 

Poproś kogoś o zdekodowanie nr VIN - wyjdzie dokładna data zejścia auta z taśmy.

 

Ja zakładałem te dłuższe swiece (AWX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś sprawdziłem swoje świece ale nie żaróweczką a miernikiem i na wszystkich pokazało się takie same napięcie jak na akumulatorze rozumiem że to oznacza że są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś sprawdziłem swoje świece ale nie żaróweczką a miernikiem i na wszystkich pokazało się takie same napięcie jak na akumulatorze rozumiem że to oznacza że są dobre?
Nie.Oznacza to tylko i nic innego,że do świecy żarowej dochodzi napięcie.

Tak na szybko,może nieprofesjonalnie-Połącz, jeden koniec kawałka przewodu do plusa aku,a drugi dotykaj do końcówki świecy(tej, gdzie zwykle podłączony jest do niej przewód od instalacji auta).Iskrzenie w punkcie kontaktu,zwykle wskazuje ,że świeca jest dobra.Piszę "zwykle",bo zdażyło mi się widzieć świecę, która mimo opisanego iskrzenia,wskazującego na pobór przez nią pradu,była wadliwa i nie grzała.

Najlepiej i najpewniej, sprawdzamy je po wyjęciu(wykręceniu).

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.Oznacza to tylko i nic innego,że do świecy żarowej dochodzi napięcie.

Tak na szybko,może nieprofesjonalnie-Połącz, jeden koniec kawałka przewodu do plusa aku,a drugi dotykaj do końcówki świecy(tej, gdzie zwykle podłączony jest do niej przewód od instalacji auta).Iskrzenie w punkcie kontaktu,zwykle wskazuje ,że świeca jest dobra.Piszę "zwykle",bo zdażyło mi się widzieć świecę, która mimo opisanego iskrzenia,wskazującego na pobór przez nią pradu,była wadliwa i nie grzała.

Najlepiej i najpewniej, sprawdzamy je po wyjęciu(wykręceniu).

 

No to zbytnio mnie nie pocieszyłeś do tego by wykręcić potrzebny klucz rurkowy i jeszcze jedno jak patrzyłem na stronie producenta to Beru podaje 97 mm długość a NGK 92 komu wierzyć mam wszystkie wyciągi z rachunków ale nigdzie nie mogę znaleźć czy były wymieniane czy nie kiedy były paski i jakie oznaczenie jest nawet ile razy olej i jaki (ciekawe dlaczego piszą 7x0,5l pewnie z beczki miarką) no chyba że niemiecka nazwa świec żarowych nie jest przeze mnie rozszyfrowana:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , a ktoś wie jaka jest długość w moim pasku ponoć są dwa typy 27 lub 30mm i teraz pytanie który mam-czy jak miałem je wymieniane wcześniej to ktoś mógł je zamienić np zamiast dłuższych dać krótsze lub odwrotnie? Mam avf 2003 rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Ciebie zdecydowanie 97 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zamówiłem boscha(ponoć bdb) te dłuższe zdam relację jak będą się zachowywać po ich zamontowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już zamówiłem boscha(ponoć bdb) te dłuższe zdam relację jak będą się zachowywać po ich zamontowaniu

Powinno być wszystko ok kolego, u mnie tylko że w silniku AVB też były te dłuższe, ori świece miałem Boscha i takie też kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam o różnych modelach świec i wolę się upewnić przed kupnem.

Ktoś podpowie jakie na 100% do mnie podejdą świece?

Silnik AJM - 115 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam o różnych modelach świec i wolę się upewnić przed kupnem.

Ktoś podpowie jakie na 100% do mnie podejdą świece?

Silnik AJM - 115 KM

Kolego, tutaj masz temat o świeczkach do AJMa: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/17110-swiece-%C5%BCarowe-AJM?highlight=%B6wiece

 

Ostatnio zarzuciłem do AFNa świeczki 97 mm i jest wszystko ok.

 

Swoją drogą świeczki w okresie jesienno-zimowym nieźle podrożały. W kwietniu od forumowicza zakupiłem komplet 4 sztuk Boscha w cenie mniejszej niż teraz bym miał 2 sztuki.

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie czytam o różnych modelach świec i wolę się upewnić przed kupnem.

Ktoś podpowie jakie na 100% do mnie podejdą świece?

Silnik AJM - 115 KM

 

Kolego masz świece 92mm. Bierz Beru lub Bosh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-----

 

Koledzy jaka jest żywotnośc świec żarowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie prosze jakie swiece beda pasowaly do mojego vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podpowiedzcie prosze jakie swiece beda pasowaly do mojego vw.

Zarówno 92 jak i 97 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności