Skocz do zawartości
Gość Jasiu.

Świece żarowe

Rekomendowane odpowiedzi

Świece BERU dobierasz startując od tej strony, wybierając model auta, rok produkcji, moc itd. >> http://www.beru.com/english/produkte/produktfinder.php?hersteller=VW&modell=PASSAT+Variant+%283B5%29&typ=1.9+TDI&ktypnr=10056&action=step01

 

no tak właśnie wybrałem - i wstawiłem link do tego co się pokazało po wyborze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak właśnie wybrałem - i wstawiłem link do tego co się pokazało po wyborze

 

Na pierwszym miejscu masz to powinno najbardziej podchodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może coś doradzić na temat świec żarowych Kager czy może lepiej Bosch, Beru, NGK, Lucas, Champion do AJM

Edytowane przez Guteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może ja też zapytam jakie świece do mojego paska, silnik ATJ. Jaki nr katalogowy ?

Myślę o NGK lub Beru.

Może ktoś ma jakieś linki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W dniu dzisiejszym zakupiłem świece do mojego 1.9TDi 90 km 97r.

 

Świece marki Beru GN 855 - na świecy widnieje nr:226 474 BED

VW-AG N10579202

 

Czy będą do mnie pasowały ?

 

Z góry dzięki za szybka odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez ceroone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co koledzy ja uważam ( pomimo iż się też zastanawiałem), że lepiej kupić świece gdzieś w pobliskim sklepie - mało jest przypadków, że kupujemy coś a się okazuje, że nie działa i co....będe szukał allegrowicza....czy sprzedawce w internecie...??!!! a tak ide kulturalnie do sklepu, mówię co i jak i wymieniam. A po drugie w sklepie płaciłem 75 zł za szt do AVF a tu 15 zł na allegro?? czy napewno nie ma różnicy między tymi świecami?? coś to podejrzane....:) pozdrawiam i życzę wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaki jest sens aż tak przepłacać ?

Wczoraj chciałem kupić w intercarsie ze zniżką 30% NGK coś chyba 33zł szt ale niestety mieli tylko 1 szt, wracając do domu zajechałem do zwykłego sklepu i za te same świece koleś chciał 47zł szt. Jak mu powiedziałem po ile w intercarsie to powiedział że może mi zejść do 41zł.

Na allegro widziałem świece NGK po 25zł, tylko nie wiem czy pasują do mojego paska. Dzisiaj będę dzwonił.

 

Kupiłem dzisiaj świece Beru po 18zł, na tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item861383615_beru_92_swiece_zarowe_audi_skoda_seat_vw_kurier.html

Koleś sprzedał w kilka dni prawie 500 szt.

 

Jak założe to napiszę jak się sprawują.

Edytowane przez nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymiana świec po odpaleniu rzucało silnikiem przez kilka sek. okazało się ze spalona jest jedna świeca po wymianie tej jednej spalonej objaw nie zniknął co może być przyczyna? czy mogla walnąć kolejna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed wymiana świec po odpaleniu rzucało silnikiem przez kilka sek. okazało się ze spalona jest jedna świeca po wymianie tej jednej spalonej objaw nie zniknął co może być przyczyna? czy mogla walnąć kolejna?

Kolego brzoza138 Jak sprawdzałeś że wyszło ci że tylko jedna świeca jest niesprawna i odpowiedz mi na pytanie jaki mechanik czy warsztat wymienia jedna świece w silniku bo to smieszne i żadna oszczedność bo za kilka dni znowu następną padnięta będziesz wymieniał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed wymiana świec po odpaleniu rzucało silnikiem przez kilka sek. okazało się ze spalona jest jedna świeca po wymianie tej jednej spalonej objaw nie zniknął co może być przyczyna? czy mogla walnąć kolejna?

 

Wymien wszystkie na raz a bedzie po problemie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie sa najlepsze swiece zarowe do 2.0tdi B5 z 2005 roku.

jakiej kupic firmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jakie sa najlepsze swiece zarowe do 2.0tdi B5 z 2005 roku.

jakiej kupic firmy??

 

Najlepiej BERU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie u kogo ASO sie zaopatruje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, trochę inaczej spytam. Czym się różnią Beru 226 474 od 226 482 ? Czy tylko beru stwierdziło, że sobie zmieni oznaczenie, czy też różną się jakością? Obie są zgodne z normą N10579202, więc obie to GN046.

Edytowane przez juman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beru GN046 0 100 226 482 ( stary numer Beru to 0 100 226 474) po prostu zmienili nazwę ale w 100% Ci tego nie potwierdzę a co do danych technicznych to:

 

Tightening Torque [Nm] 15

Failure Moment [Nm] 35

Fuel Mixture Formation Unit Injector System (UIS)

Port Type Ø 4 mm

Cone Pitch 63°

Fitting Depth [mm] 30

Overall Length [mm] 97

Thread Size M 10x1

Spanner Size 10 mm

Glow Plug Type Pencil-type Glow Plug

Glow Plug Type After-glow capable

Rated Current [A] 16

Voltage [V] 11

 

A co do pana danielloss z allegro też go polecam bardzo miły kontakt i też zakupie u niego świece w sklepie nie daleko mnie cena szt to 48 zł przy zakupie czterech to 192 zł

według allegro (danielloss) 24.50 zł + 14zł przesyłka koszt 4 szt to 112 zł za 80 zł różnicy można jeszcze coś w naszych maszynach wymienić

Edytowane przez independent87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do pana danielloss z allegro też go polecam bardzo miły kontakt i też zakupie u niego świece w sklepie nie daleko mnie cena szt to 48 zł przy zakupie czterech to 192 zł

według allegro (danielloss) 24.50 zł + 14zł przesyłka koszt 4 szt to 112 zł za 80 zł różnicy można jeszcze coś w naszych maszynach wymienić

 

W listopadzie za komplet Beru GN046 0 100 226 482 (4 szt) płaciłem u niego 110 PLN z przesyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ze znalezoieniem swiec to mojego passata fl, wykreciłem spopisałem oznaczenia ze swicy a jak sie poznej okazalo nie ma ich w zadnej hurtowni, mam model z 2004 roku 1,9 tdi podobno podchodzi to pod 2.0 tdi , czy ktos moglby mi pomoc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy poradzcie, czy wymiana swiec zarowych to duzy problem, gdyz czytalam, ze taka swieca latwo urwac, a potem sa problemy z wyjaciem. Znajomy chce mi pomoc wymienic swiece, ale ja mam obawy i zastanawiam sie czy nie lepiej oddac to w rece fachowcow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz mieć kluczyk nasadowy długi i wąski a najlepiej rurkowy .

Myślę, że nie powinno być żadnych problemów . Ja sam wymieniłem sbie dwie i żaden problem , oczywiście po wyjęciu należy delikatnie i prosto wkręcić w gniazdo inaczej możesz zerwać gwint a tu już są problemy , poczytaj w szukajce świece żarowe są tam techniki na zimnym silniku wymiana , na ciepłym ( już sam nie wiem ) no i smar przy wkręcaniu powinien być -czytałem ze chłopaki czymś smaruja - ja nie smarwałem niczym - moze nie będzie problemu powtórnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki, jutro poprosze znajomego o pomoc ze swieczkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności