Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam problem!

Wreszcie dzięki schematowi dotarłem do interesującego mnie bezpiecznika (prawy postój - tył). Niestety co go wymienię, włączam światła i nawet nie zdążę zobaczyć czy działa, bo już mi przepala bezpiecznik. Natomiast lewy tył jest ok.

Pomóżcie - w czym może być problem? Dodam, że wcześniej w prawym tyle wymieniłem żarówkę, na taką samą jak była i przez jakiś czas świeciła....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy mam problem!

Wreszcie dzięki schematowi dotarłem do interesującego mnie bezpiecznika (prawy postój - tył). Niestety co go wymienię, włączam światła i nawet nie zdążę zobaczyć czy działa, bo już mi przepala bezpiecznik. Natomiast lewy tył jest ok.

Pomóżcie - w czym może być problem? Dodam, że wcześniej w prawym tyle wymieniłem żarówkę, na taką samą jak była i przez jakiś czas świeciła....

 

Sprawdź czy przypadkiem nie upalił Ci się żarnik w tej żarówce i nie robi zwarcia. Najprościej to wyciągnij żarówkę z oprawki i wtedy włącz światła. Jeśli będzie ok to znaczy że problem z żarówką, jak będzie dalej paliło bezpiecznik to problem leży gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja mam takie pytanie posiadam co prawda audi a4 lecz ma ono taki sam silnik jak w passacie b5 . mam silnik 1,8 125 KM ARG. I chciałbym was drodzy koledzy zapytać się jaki posiadacie przekaźnik w puszce komputera pod szybą , ja mam przekaźnik nr 30 i nie wiem czy taki powinien być oryginalnie . w puszce komputera mam tylko ten jeden jedyny przekaźnik i żadnego innego , od czego on może być . dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy bezpiecznik odpowiedzialny za zapalniczkę z tyłu i z przodu jest ten sam? W moim pasku B5fl nie działa zapalniczka z przodu a z tyłu w tunelu srodkowym działa czy moze to byc jeden bezpiecznik czy są dwa oddzielne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość K1970
ArkadiuszB napisał:

Witam

 

Jestem nowym użytkownikiem Passata jak i tego forum więc mam pytanie odnośnie bezpieczników.

w/g rozpiski na początku tego tematu bezpieczniki 32 oraz 34 są od sterowania silnikiem, jednak u mnie tych bezpieczników nie ma.

Wiecie może dlaczego tak jest ?

 

Pozdrawiam

jak byś nie miał tych bezpieczników to nie odpalił byś motoru ;)

 

masz je tylko pewnie w innym miejscu ;)

 

ta rozpiska dotyczy bardziej pasków 3BG, w 3B z tego ci widzę u siebie było rozmieszczenie poszczególnych bezpieczników troszkę inne... ale mniej więcej jest podobnie

 

Odgrzebię temat.

W moim B5 3BG z 2001 r. również nie ma tych bezpieczników (nr 32 i 34), a samochód pali i chodzi jak złoto.

Ale skoro powinny być, to do czego służą?

Poradźcie co robić, wstawiać czy nie?

Poniżej oryginalny schemat ze skrzynki bezpieczników i moja skrzynka.

DSC_0074.jpg

DSC_0073.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak klakson przestał działac a jak go naciskam teraz i pyka tam gdzie bezpieczniki tzn ze bezpiecznik padł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro cyka to działa przekaźnik więc działa.sprawdź klakson lub wtyczki bo raczej tam jest rozwiązanie problemu.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przekaźnik działa to jak najbardziej winny może być bezpiecznik S40 - 25A i to warto najpierw sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem z pompa paliwowa wspomagajaca (znajdujaca sie w zbiorniku) tzn raz ja slychac i to wyraznie (wl zaplon slychac ladnie , odpalam gasze i po chwili znowu zaplon i wszystko pieknie) pojezdze troche czasami sie odezwie a czasami nie. Domniemam ze dzieki temu mam utrudniony poranny rozruch (wg mnie rano po nocy tym bardziej powinno byc ja slychac a zdazy sie raz na 10 ze sie odezwie. moje pytanie ,zeby nie wymieniac na pale ktory przekaznik byc moze bezpiecznik lub sterownik jest odpowiedzialny za ta pompe -silnik awx 2002 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie nie posiadam przekaźnika 30 A tak jak jest na dodanym foto :) czy to tak ma byc czy raczej powinien być :) pytam bo np wycieraczka tylna działa mi caly czas moze to jest tym spowodowane ze nie ma przekaźnika pozdrawiam img77679is1jk.jpg

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mianowicie nie posiadam przekaźnika 30 A tak jak jest na dodanym foto :) czy to tak ma byc czy raczej powinien być :) pytam bo np wycieraczka tylna działa mi caly czas moze to jest tym spowodowane ze nie ma przekaźnika pozdrawiam [ATTACH=CONFIG]114528[/ATTACH]

 

za wycieraczki odpowiada przekaznik 377 wyciagnij go i mozesz poczyścić nozki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziś oblukam przeczyszczę i zobaczę co jest grane:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość denis391a

Witam szukałem na forum ale nie mogę znaleźć mianowicie mam problem z 13 bezpiecznikiem ciągle się przepala wiem ze jest od stopu. stopy świecą :lol. poza tym licznik się sam kasuje {po wyjęciu kluczyka jak by brak pamieć} i przestał działaś panel klimy tez nie włącza się(panel dziala bo sprawdzalem u kolegi jak by nie byla pradu) z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM MAM PROBLEM Z WŁACZNIKIEM AWARYJNYCH SWIATEŁ ,COS ROBI MI ZWARCIE ZE SIE DYMI JAK UZYWAM KIERUNKOW.,NA POCZATKU MYSLALEM ZE TO COS Z NIM NIE TAK ALE WYMIENILEM NA NOWY I DALEJ TO SAMO ,JESZCZE DO TEGO NIE DZIALAJA MI SWIATLA MIGACZY GDY ZAMKNE CENTRALNY A POWINNY ZE DWA RAZY MROGNAC. GDZIE MAM SZUKAC PROSZE O POPMOC ,DZIEKUJE :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy, i nie mogłem znaleźć odpowiedniego postu do mojego pytania dlatego piszę tutaj. Otóż mam passata B5 z 99r. z silnikiem 115-konnym o oznaczeniu silnika AJM. Chciałbym zapytać czy może ktoś się orientuje gdzie należy podłączyć kabel masy? Wiązka z którą łączy się masa ma po drugiej stronie kostkę i masę do alternatora, ale alternator jest po prawej stronie silnika patrząc od przodu, i ta wiązka idzie za silnikiem i wychodzi z lewej, i trzeba gdzieś podłączyć na przykład do karoserii czy do rozrusznika? Nie mam pojęcia. Też nie ma zbyt długiego tego przewodu jakieś 20 cm luzu do podłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc ja nie posiadam bezpiecznika nr 41 a nr 42 mam wszystko dziala u mnie abs esp asr czy bezpiecznik 41 jest tam potrzebny??;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanko mam odnosnie bezpiecznika metalowego elektrycznych szyb - mianowicie pewnego dnia wypadl i przestaly dzialac elektyczne szyby, rozkrecilem obudowe pod kierownica znalazlem miejsce troche prowizorycznie zrobione (dwa fioletowe kable z zaciskami na bezpiecznik) wlozylem i teraz dzialaja wszystkie elektryczne szyby oprocz szyby kierowcy?! co moze byc tego powodem? czy jest jakis inny przekaznik/bezpiecznik odpowiadajacy tylko za szybe elektryczna kierowcy? dodam iz wlaczajac gora/dol przycisk szyby slychac pykniecia ale szyba ani drgnie... prosze o pomoc

Druga sprawa natomiast odnosnie ABS - wyrzuca blad elektrozaworu ABS, bezpieczniki sprawdzone czy jest jakis jeszcze dodatkowy przekaznik w innym miejscu odpowiadajacy za ABS??

Edytowane przez dami
blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Passat B5 3BG

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

9-- Przekaźnik wentylatora chłodnicy, całkowite obciążenie

-- Bezpiecznik wentylatora chłodnicy, 5A

-- Bezpiecznik wentylatora chłodnicy, 30A

-- Bezpiecznik wentylatora chłodnicy, 40A

-- Bezpiecznik wentylatora chłodnicy, 60A

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Nie rozumiem tej części opisu... są 4 szt bezpieczników do jednego wentylatora ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, który bezpiecznik lub przekaźnik obsługuje włączanie nawiewu przy zasilaniu z Solar dachu w Passacie B5FL 2001 ?

Solar dach podaje mi napięcie ok 15V ale wentylatory nie włączają się. Stawiam na zepsuty bezpiecznik lub przekaźnik.

Climatronik i nawiewy podczas jazdy działają bardzo dobrze. Tylko to wietrzenie postojowe przestało działać.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który bezpiecznik/bezpieczniki są odpowiedzialne za brak oświetlenia wnętrza i bagażnika oraz niedziałające elektryczne szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności