Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

witam. problem mam taki iz po podłączeniu do komputera wykazała mi ze nie działa ogrzewanie lusterek. sterowanie mam na pokrętło wiec teoretycznie powinien to być bezpiecznik nr 9 ( tak tez mówi mi karta bezpieczników będąca w samochodzie) którego okazało się ze nie ma wiec chcąc go włożyć zauważyłem iz w gniazdku w ogolę nie ma styków;/ macie jakieś pomysły? lusterka podobno wymienione 2 miesiące temu na nowe z matami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja widzę na rozpisce, to od grzania lusterek jest bezpiecznik nr 26. :fajny Sprawdź jeszcze nr 6 i 14.

 

Ktoś wie - czy ten przekaźnik na pozycji nr 2 - co jest niby od zdalnego odblokowania tylnej klapy, to jak on się ma do centralnego zamka? Bo otwieram czy to z pilota czy z zamka i tylna klapa się nie odryglowuje. Siłownik sprawny a prądu NI MA. To ten przekaźnik daje dodatkowy sygnał na klapę? Czy raczej powinna sie otwierać z pominięciem tego przekaźnika? Może ktoś u siebie wydłubać przekaźnik i sprawdzić czy nadal klapa się odryglowuje?

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik nr. 26 jest od grzania tylnej szyby.a nr 9 od lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 jest jak najbardziej odpowiedzialny za podgrzewanie lusterek...

A co do 9-tak,ale w 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bezpiecznik nr. 26 jest od grzania tylnej szyby.a nr 9 od lusterek.

 

W B53B - nie ma bezpiecznika nr 9 :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytałem na forum ze jezeli jest pokretło od sterowania to za grzanie lusterek odpowiedzialny jest bezpiecznik nr9 ale juz nie wiem bo jezeli to bezpiecznik nr26 to wszystko powinno działac poniewaz tylna szyba działa bez problemu...;/ noi na karcie bezpiecznikow zawartej w samochodzie mam pokazane ze niby bezpiecznik nr 9 odpowiedzialny jest za podgrzewanie lusterek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ci powiem? Skoro PODOBNO ktoś wymienił lusterka 2 miechy temu, to po prostu wyjmij lustra i sam sprawdź - czy w ogóle masz lusterka z matami. A jeśli tak - to czy są podłączone. A jeśli są podłaczone, to sprawdź na samych odpiętych przewodach, czy dochodzi tam napięcie :fajny

Ewentualnie jeśli są tam maty, to mogłeś jeździć z pokrętłem w pozycji na "grzanie" i H... je po prostu strzelił.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie Passatomaniaków :)

Nabyłem miesiąc temu autko:

Passat B5 1.9 TDI KOMBI – produkcja 10.2003, czyli po liftingu (więc chyba 3BG, tak?)

Silnik 131 KM, VIN: WVWZZZ3BZ4E128630

 

Pojawił mi się następujący problem:

Podczas przyspieszania powyżej 50 km/h w aucie słychać tylko ładnie pracujący silnik, ale w momencie kiedy zdejmę nogę z gazu zaczyna coś brzęczeć tak jakby w przekaźnikach. Gdy ponownie zaczynam przyspieszać brzęczenie ustaje. Zdejmuję nogę z gazu – brzęczy…

Co więcej – powyżej 120 km/h nie ma już znaczenia, czy przyspieszam, trzymam stałą prędkość czy zwalniam – brzęczenie nie ustaje!

Zauważyłem jeszcze, że gdy rozpędzę auto do np. 90 km/h, następnie wrzucę LUZ i pulsacyjnie dodaję gazu to brzęczenie również pulsacyjnie zwiększa się i zmniejsza wraz z dodawaniem gazu.

 

Ktoś wie co to może być?

Byłem u 2 mechaników i nie spotkali się nigdy z czymś takim…

 

Wszystkie przekaźniki, które mam zainstalowane zaznaczyłem na zdjęciu poniżej.

+ dodatkowo nie wiem za co są odpowiedzialne 2 przekaźniki, których nie znalazłem na mapie przekaźników. Zaznaczyłem je na zdjęciu, zamontowane są w dodatkowej ramce przed górną płytą przekaźników…

 

Przekaźniki.jpg

przekaźniki - zaznaczone.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że gdy auto stoi w miejscu z zapalonym silnikiem mogę gazować i nic się nie dzieje…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaczyna coś brzęczeć tak jakby w przekaźnikach.
Przejedź się bez osłony(tej, którą musiałeś zdjąć aby zrobić to zdjęcie). Na tyle na ile się da podotykaj ręką przekaźniki, lokalizując który z nich wydaje opisany dźwięk.

Osaobiście uważam(zastrzegam-nie słyszałem tego brzęczenia), że to raczej jakiś element konsoli wpada w rezonans.

nie wiem za co są odpowiedzialne 2 przekaźniki
Są to przekaźniki sterujące elektryczną grzałką w nawiewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są to przekaźniki sterujące elektryczną grzałką w nawiewie.

 

OK, dzięki

 

Przejedź się bez osłony(tej, którą musiałeś zdjąć aby zrobić to zdjęcie). Na tyle na ile się da podotykaj ręką przekaźniki, lokalizując który z nich wydaje opisany dźwięk.

 

Już tak zrobiłem – nic nie jest wyczuwalne oprócz tego, że niektóre przekaźniki są gorące, inne ledwo ciepłe a inne zimne… Tak samo podpowiedział mi jeden z mechaników, ale tak jak mówię, łapałem wszystkie po kolei i nic.

 

Jeśli to coś pomoże – po zakupie zaprowadziłem go na wymianę rozrządu + filtry + olej (do rozrządu, jak pewnie wszyscy wiedzą, należy rozebrać cały przód) jak go odebrałem było wszystko ok. Po 4 dniach pojawił się problem z kierunkowskazem w lewo – jak się okazało mechanik składając go po zrobieniu rozrządu nie wpiął dokładnie wtyczki do lewej lampy, co powodowało że migacz nie działał…

Tak sobie myślę, czy przy wymianie rozrządu mógł coś sknocić lub nie dokręcić na tyle, że teraz coś brzęczy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, jak wysunąć (odkręcić) podstawę przekaźników tych w drugim rzędzie (te co sa za tymi przednimi). przewody mi zaśniedziały i chcę przeczyścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po bokach powinny być nakrętki "dziesiątki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, może ktoś dokładniej rozszyfrować opis przekaźników/bezpieczników w skrzynce komputera na podszybiu ? Poniższy opis z pierwszej strony jest trochę lakoniczny:

 

Passat B5 3B

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

-Przekaźnik małej wydajności ogrzewania, świece żarowe-ciecz chłodząca

-Przekaźnik dużej wydajności ogrzewania, świece żarowe-ciecz chłodząca

-Przekaźnik zasilania napięciem - zacisk 30

-Przekaźnik pompy powietrza wtórnego

-Bezpiecznik pompy cieczy chłodzącej 5A (tylko silniki AGZ)

-Bezpiecznik urządzenia sterującego silnikiem 15A

-Bezpiecznik świec żarowych 80A

-Bezpiecznik, świece żarowe - ciecz chłodząca 25A

-Bezpiecznik 2, świece żarowe- ciecz chłodząca 50A

 

Jak to się ma do poniższego zdjęcia, który jest którym? Poszukuję przede wszystkim przekaźnika J271, bo VAG wyrzucił mi jego błąd.

bezpie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiedźcie, zginęły mi przeciwmgielne tylnie, z przodu są.Czy podpięte są pod ten sam bezpiecznik i przekaźnik? Bezpieczniki niby ok.Gdzie szukać, wyłącznik??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podpowiedźcie, zginęły mi przeciwmgielne tylnie, z przodu są.Czy podpięte są pod ten sam bezpiecznik i przekaźnik? Bezpieczniki niby ok.Gdzie szukać, wyłącznik??

 

Witam

przeciwmgielne przód i tył na jednym bezp. masz uszkodzony włącznik, gdy wyciągasz przełącznik aby włączyć

przeciwmgielne jeden z 2 długich styków nie zwiera, musisz delikatnie oczyścić, instrukcja demontażu

pod linkiem http://forum.vw-passat.pl/threads/73467-Naprawa-wlacznika-swiatel-Passat-B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swiatlami wewnetrznymi w kabinie nie swieci ani z przodu ani bagaznik ani tyl mysle ze to bezpiecznik ale nie jest napisane ktory bezpiecznik za nie odpowiada nie moge znalezc nie chce wszystkich wyjmowac i sprawdzac zeby czegos nie zepsuc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do gniazda diagnostycznego jest jakiś bezpiecznik?

bo u mnie nie nie można się połączyć a kabel na pewno ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nr. 12 - 10A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak nr. 12 - 10A

 

ok ale jeśli bezpiecznik ok . ale nie można się połączyć to gdzie szukać problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności