Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

Który bezpiecznik/bezpieczniki
Pierwszy post. Bezpiecznik sterownika zwiększającego komfort.

Podpowiedź- są dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pilnie potrzebna pomoc. Kombinowałem dzisiaj przy oswietleniu bagażnika (chciałem podłączyć ledy pod lampkę bagażnika i pociągnąłem mase do włącznika od ledów) i "+" z lampki. i przy którejś próbie coś się stało i nie działają szyby, oświetlenie wnętrza i centralny zamek. Bezpieczniki 6 i 14 i 38 są ok. Ktoś ma pomysł co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może się przyda - z uwagi na uszkodzone zdjęcia w opisie bezpieczników/przekaźników - zrobiłem sobie rozpiskę ww. dla przedlifta. W sam raz do wydrukowania/wrzucenia na telefon, tablet.

 

c79db09eeefca477m.jpg

Spis bezpieczników, przekaźników, kod do radia x.jpg

Edytowane przez Diabolic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich czytających;

Mam pytanie, a mianowicie gdzie w moim przypadku znajdują się bezpieczniki od gniazd zapalniczek znajdujących się w bagażniku? W miejsc gdzie powinny być nawet nie ma miejsca na nie. Załączam zdjęcie. Powinny się znajdować pod tym dużym przekaźnikiem z numerem 377, albo pod tym niebieskim. Te bezpieczniki co widać na zdjęciu z 50 i 40 to jest już dolna skrzynka,bezpieczniki passat.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem odpowiedź pod linkiem:

http://forum.vw-passat.pl/threads/3478-Gniazdo-zapalniczki-przy-tylnej-kanapie/page3?highlight=bezpieczniki.

Swoją drogą to debilne miejsce na bezpieczniki. Można dopisać na listę najgłupszych rzeczy w passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diabolic a nie chce C i się zrobić do polifta? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge udostępnić plik Photoshopa (*.psd), wystarczy, że ktoś przeedytuje kilka pozycji. Ja nad tym siedziałem troche czasu i nie ukrywam - nie chce mi się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem passata b4 i mam mały problem z elektryką.Gdy zamykałem auto centralny zamek automatycznie zamknął też szyberdach no i było po wszystkiemu nie mogłem wejść do auta bo centralny nie działa wywaliło bezpiecznik dokładnie nr 21,no to trzeba wymienić tylko że wkładając nowy od razu go pali.Odpinałem klemy i nadal to samo cały czas wywala bezpiecznik coś robi zwarcie,wkładałem mocniejszy o 5 i też lipa.Może ktoś by miał ochotę troszkę mi pomóc czy bez elektryka się nie obędzie.W aucie nie działa centralny,światło wewnątrz,licznik.Z góry dziękuje za pomoc,pozdrawiam///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wsadzaj za mocnego do prób, bo spalisz instalację. Coś ewidetnie robi zwarcie i trzeba przejrzeć przewody, odbiorniki. Mówisz, że po zadziałaniu szyberdachu to się stało - spróbuj go odłączyć od instalacji i wtedy sprawdzić. Niestety wróżąc z fusów ciężko powiedzieć co jest nie tak, równie dobrze zwarcie moze robić któryś z silniczków w drzwiach odpowiedzialnych za centralny zamek - bez miernika i zabawy kablami lipa... Na pocieszenie dodam, że mi ostatnio w B5 lampka sufitowa zrobiła zwarcie, bezpiecznik z marketu nie zadziałał (nigdy więcej tanich bezpieczników) i zjarało sie ok. 40cm instalacji pod podsufitką, 3 żyły zlepiły się w jedną, mogło auto się spalic :zeco Z elektryką trzeba się czasem spodziewać niespodziewanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki i pozdrawiam jak najmniej takich awarii////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki w 3BG są za bezpiecznikami? przy drzwiach kierowcy? czy trzeba zdejmować ten dolny plastik po kierownicą? Muszę się dostać do przekażnika 261.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMAG0506.jpg

Panowie i Panie...bardzo proszę o pomoc. Który przekaźnik jest od pompy paliwa? Nie dochodzi do niej prąd i podejrzewam właśnie przekaźnik.

Walczę z tą usterką już długo i auto unieruchomione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest zasilana pompa paliwa a powiedz co na to "vag"

I jak to się stało,nagle zgasł,po nocy nie zapalił ktoś coś robił itp?

Ogólnie w jakich okolicznościach niedomógł :drive:

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trzeba stawiać do elektryka bo nikt nie chce pomóc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wymień filtr paliwa i na filtrze jest taki mały jakby zawór do którego wchodzą przewody paliwowe wymień go (nie jest to zawór zwrotny wiec nie kombinuj z uniwersalnymi) koszt 5zł w każdym sklepie motoryzacyjnym dostaniesz. Zdaj relację jak wymienisz. Może on pomóc by auto palilo bez samostartu lecz samochód nie powinien gasnąć w czasie jazdy jeżeli jest uszkodzony, ale koszt niski więc prubój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co z brakiem zasilania pompy? I o który zawór chodzi? Bo nie przypominam sobuie żeby gdzieś na filtrze był jakiś zawór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra, a co z brakiem zasilania pompy?
Napisz, jak ten brak zasilania sprawdziłeś.

Przekaźnik załącza zasilanie po ustawieniu stacyjki w pozycje "zapłon" przez bardzo krótki czas około 1s. I tylko dwa-trzy razy przy częstym włączaniu stacyjki. Działanie stałe następuje w momencie rozruchu i w chwili działania silnika, aż po jego wyłączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za kółkiem właczam zapłon, brat przy kostce zasilania pompy z kontrolką siedzi i sprawdza. Wiem wiem że prąd jest tam krótko i samemu nie idzie sprawdzić. Przy próbie zapalenia też zasilania nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie(nie pamiętam) przekaźnik nr 202(ten niebieski na Twoim zdjęciu)

Lub 167...

Sprawdzisz to po kolorze przewodu w kostce podłączeniowej przekaźnika. Podający "w kierunku" pompy potencjał plus, to zielony z żółtym paskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności