Skocz do zawartości
kubotek

[B5] Rozmieszczenie i opis bezpieczników i przekaźników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie pytanko

mam paska z 2000 r. mam w nim navi, ktora oczywiscie działa ale bezpiecznika nie ma w skrzynce, ponadto auto nie sprawia mi problemów a również nie mam bezpieczników w 3 miejscach opisanych jako STEROWANI SILNIKA. czy to ma jakis wpływ na auto. nie mam takze bezpiecnzika w lusterkach (ogrzewanie) ale one grzeją. czy jeśli uzupełnie brakujące bezpieczniki to coś się zmieni???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagląda tu ktoś jescze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic to nie zmieni.

Pewnie w miejscu, w które miałbyś zamiar włożyć bezpiecznik, nie znajdziesz metalowych gniazd,gniazda(zaświeć w te miejsca latarką i sprawdź).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry temacik i przydatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a te trzy bezpieczniki u góry to od czego ? widać dwa ale faktycznie jeden jest schowany za kablami

20111217481.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dokładane bezpieczniki,w serii tam nie montują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jaki symbol ma przekaźnik świec żarowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy jaki symbol ma przekaźnik świec żarowych?
202, bodajże .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy jest jakis osobny bezpiecznik badz przekaznik od biksenonow??? mam taki problem ze nie zawsze mi odpala musze paru krotnie wl wyl dopiero zalapie. i zastanawiam sie czy nie ma jakiegos przekaznika gdzies bo wszystkie kable styki sprawdzilem juz. moj pasat z 2005r lampy biksenonowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina żadnego bezpiecznika.Obydwie lampy tak mają??Jeżeli tak to winny jest włącznik świateł najprawdopodobniej,jeżeli pojawia się to tylko w jednym reflektorze to palnik bądź przetwornica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieje sie to tylko w prawej lampie. przetwornica byla podmieniana na inna palnik <zarnik> rowniez byl wymieniany. caly przod rowniez był rozbierany w celu sprawdzenia polaczen kabli itd. dlatego zastanawiam sie czy nie szukac wlasnie po jakichs bezpiecznikach ewentualnie nie wiem czy nie jest to wina samej masy ? ? ?

 

 

sprawdzilem takze ten wlacznik swiatel w sumie trzy i na kazdym to samo. :swirus

Edytowane przez s1Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie gdzie dokładnie znajduje sie ten przekaźnik świec żarowych jak byście pokazali na foto to łatwiej było by mi go znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zdejmiesz osłonę od bezpieczników od strony kierowcy to nad nimi jest taka mała szczelina, gibka ręka wejdzie. Ma numer 202 i tyle . Można również odkręcić cała obudowe ale to więcej zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy gdzie znalesc przekaznik 109 w passacie b5 rocznik 98 AHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem informacji, który z bezpieczników odpowiada za lampy podświetlające słoneczniki, czy jesteś ktoś w stanie odpowiedzieć na te pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie znalazłem informacji, który z bezpieczników odpowiada za lampy podświetlające słoneczniki, czy jesteś ktoś w stanie odpowiedzieć na te pytanie ?
Lampki pod osłonami pracują w tym samym obwodzie, co reszta wewnetrzego oświetlenia auta.

Sprawdź nr 6 i 14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampki pod osłonami pracują w tym samym obwodzie, co reszta wewnetrzego oświetlenia auta.

Sprawdź nr 6 i 14

 

Ok sprawdzę dzisiaj, ale skoro są one na obwodzie z urządzeniami z 6 i 14 to najprawdopodobniej nie jest wina bezpiecznika. Każda z lampka jest na oddzielnym obwodzie tj. lewa na innym i prawa na innym ? Bo niestety nie mam napięcia na zaciskach lewego podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok sprawdzę dzisiaj, ale skoro są one na obwodzie z urządzeniami z 6 i 14 to najprawdopodobniej nie jest wina bezpiecznika. Każda z lampka jest na oddzielnym obwodzie tj. lewa na innym i prawa na innym ? Bo niestety nie mam napięcia na zaciskach lewego podświetlenia.
Nie, pracują w tym samym obwodzie, na tym samym bezpieczniku.

Twój problem może leżeć w uszkodzonym wyłączniku, tym, który włącza lampkę przy odsłonięciu(otworzeniu) lusterka lub opuszczeniu osłony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,problem jest taki passat 3b a wedlug tej rozpiski jest inaczej,juz mowie o co chodzi ,odrazu pisze ze szukalem problemu i jest duzo opisow ale tylko podobnych wiec jesli cos nie tak to bardzo prosze o przeniesienie do odpowiedniego dzialu, mianowicie trafil mi sie passat z 98r, i po wlaczeniu zaplonu dzialaja caly czas wycieraczki i zatrzymuja sie kiedy im pasuje. Teraz tak: dobralem sie do przekaznikow ale wedlug tej rozpiski V i VI maja byc puste w modelu 3B. A tymczasem w tym pasku jest wsadzony podwojny przekaznik simensa 377. Gdzie mam dalej szukac? Moze to nie tenpzrekaznik - choc jak go rozebralem i wlozylem to jeden z przekaznikow na plytce caly czas "pyka",a i raczej nie ma czujnika deszczu chyba,bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co z tymi bezpiecznikami pod nr. 29, 32, 34, które odpowiadają za sterowanie silnikiem i dodatkowo 34 wtryskiwaczami, podobnie jak kilku kolegów nie posiadam w tych polach bezpieczników, ale do czego konkretnie one służą?

Czy tam jednak powinny być bezpieczniki? Pytanie to kilkakrotnie się tu pojawiało i jak dotąd żadnego odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności