Skocz do zawartości
Dardi

Korekta(cofanie) liczników

Rekomendowane odpowiedzi

i tu się kolego mylisz. Nie z każdego EDC da się odczytac VAG-iem przebieg. I nawet ROSS tech nie ma na to usprawiedliwienia.

No to mnie zaskoczyłeś i faktycznie ciekawostka dropsa żeby w jednych się dało, a w innych nie, i to tych samych roczników. Nie mniej jednak "wietrząc spisek" znajomy odstąpił od tego auta i szczerze powiedziawszy chcąc wydać kupę kasy ja bym tak samo postąpił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem wam ze ostatnio robilem pewnej pani korekte licznika w citroenie c3 z 2004 r z 43000 na 120000 bo sie bujala sie ze sprzedaza auta ponad pol roku:) nikt nie chcial uwiezyc ze auto ma tyle przejechane:) mase aut przerabialem, ale generalna zasada przy zakupie auta to ze na licznik trzeba patrzec na samym koncu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska dziki kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym kraju nawet firmy ubezpieczeniowe motywują do cofania. Przyszedł spec z warty i oceniał stan mojego auta nie passat.. (szkoda z OC sprawcy) Za hak zwiększył wartość auta o 27 zeta (!) za chromowane relingi ze 30, skóra na kierownicy ze 40. Ale za to że miałem zużyte opony w granicach 75% i 90% zaraz odjęli 600zł,a teraz uwaga; za przebieg 307 000 od razu spadek o 1100zł. Metoda różnicowa likwidacji szkody i o te 1100zeta byłem w plecy. Było tez pomyśleć i pożyczyć komplet opon nówek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ale za to że miałem zużyte opony w granicach 75% i 90% zaraz odjęli 600zł,a teraz uwaga; za przebieg 307 000 od razu spadek o 1100zł. Metoda różnicowa likwidacji szkody i o te 1100zeta byłem w plecy. Było tez pomyśleć i pożyczyć komplet opon nówek...

I co w tym dziwnego? Wycena zrobiona prawidłowo. Auta z większym przebiegiem mają niższą wartość, a nowe opony to też koszt rzędu min 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auta z większym przebiegiem mają niższą wartość, a nowe opony to też koszt rzędu min 1000zł.
Problem w tym, że po kolizji koszt naprawy auta z przebiegiem 10 tys i 300 tys jest taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że po kolizji koszt naprawy auta z przebiegiem 10 tys i 300 tys jest taki sam.

Ale wycena w przypadku szkody całkowitej już nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez bbbb Zobacz posta

Problem w tym, że po kolizji koszt naprawy auta z przebiegiem 10 tys i 300 tys jest taki sam.

Ale wycena w przypadku szkody całkowitej już nie

W takim przypadku masz całkowitą rację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię takich postów .Przeważnie piszą je osoby które po szkodzie naprawiają auto młotkiem w garażu a resztę kasy traktują jako kieszonkowe ,Jeżeli chcesz mieć auto doprowadzone w 100 procentach do stanu sprzed stłuczki do oddaj na naprawę bezgotówkową do serwisu i nie wypłakuj się na forum ,że nie możesz za dużo zarobić na cudzym nieszczęściu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się prawie wszystko , ale kup chromowane relingi za 30pln... a do ceny opon, to komplet można bez problemu kupić od 700pln > ;) Auto z większym przebiegiem (autostradowym) zadbane jest więcej warte jak użytkowane w mieście (takie jest moje zdanie)

Niestety firmy ubezpieczeniowe nigdy nie były i nie będą lekko wypłacać ubezpieczenia z prostego powodu '' są nastawione na duży zysk'' przy minimalnym nakładzie środków własnych.

Pozdawiam

Rzeczywiście, to Twoje zdanie. Nie mniej na dzień dzisiejszy jedynie przebieg określa (w miarę obiektywnie) stopień zużycia auta. Rządzi tu statystyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę z innej beczki...

Gdy kupowałem swoje B3 (sprowadzone z Niemiec przez znajomą) miało na swoim liczniku coś około 156tyś km. Był to 2006rok.. auto miało książkę serwisową, mnóstwo różnych papierów, nawet foldery z salonu itp. zdaniem diagnosty oraz subiektywnym moim wyglądało na taki przebieg. Od tamtego czasu przejechałem nim około 75tysiecy..Ja wiem, że to nieprawdopodobny przebieg ale auta używam głównie do jazdy po mieście, a czasami trasy 200-300km.. Na dzień dzisiejszy licznik pokazuje coś lekko ponad 230tyś km.. w tym auto zaliczyło poważniejszą stłuczkę (stał ponad rok zanim doczekał się naprawy), a sam lakier pozostawia wiele do życzenia. I tak jak na staruszka trzyma się dzielnie.

 

I tu moje pytanie: Czy w tym modelu da się jakoś sprawdzić czy licznik był cofnięty przy zakupie? Czy pamięć km jest w samym liczniku czy też w sterowniku silnika? A może po VIN da się jakoś znaleźć informacje o tym samochodzie? Zżera mnie ciekawość, bo może te 230tyś to moje autko widzi już po raz drugi ;) A może po prostu ktoś wsadził w Niemczech licznik z mniejszym przebiegiem i tyle..

Licznik elektroniczny z dwoma wyświetlaczami i MFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, wątpliwe ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszła wiadomość na PW. Choć nadal pozostaje pytanie: Przebieg jest tylko w liczniku zapisany? Tzn jakby padły mi zegary, to po ich wymianie mam inny przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj, wątpliwe ;-)

 

Potwierdzam, jest tylko info odnośnie wyposażenia (wysłane do viper'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwer już nie daje rady :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdziłem, ale o przebiegu nic niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się u mnie tez o przebiegu nic a przegląd miałem na koniec stycznia i spisywali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja sprawdziłem, ale o przebiegu nic niema

A robiłeś przegląd w tym roku??

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zgadzam się u mnie tez o przebiegu nic a przegląd miałem na koniec stycznia i spisywali :)

 

Aa to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem swoje auto: o przebiegu żadnych informacji (przegląd robiony w marcu, stan licznika był spisywany), dodatkowo żadnych informacji o polisie oc (opłacona na początku czerwca)...Brak info o instalacji LPG (nie wiem czy to akurat powinno być?).. Fajnie że to działa, ale najwidoczniej muszą jeszcze sporo dopracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności