Skocz do zawartości
Dardi

Korekta(cofanie) liczników

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym szokiem to przesada :). Ja bym się właśnie takiego przebiegu spodziewał. W mojej firmie pięcioletni Fokus ma już nalatane jakieś 260tys, Niemiec zrobi dieslem rocznie co najmniej 30tys, a są przypadki że dużo więcej.

 

Co do Sprzedawcy to nie bardzo wierzę, że nie znał fatycznego przebiegu i z dużym prawdopodobieństwem moge założyć, że sam korygował licznik.

 

Co do autka to życzę udanego użytkowania.

Edytowane przez slawekm65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla niemca duży przebieg to nie problem bo chociażby do pracy mogą 100km w 1 stronę pokonać. Po 2 mają gdzie jeździć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku
Z tym szokiem to przesada :)

 

Trochę na wyrost powiedziałem. Może zamiast szoku - przeżyłem rozczarowanie bo łudziłem się że może być inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem w 2004 swoją B3 ('89r) to na liczniku miała 160 000km. W przebieg nie wierzyłem, ale "kopara" mi opadła jak znalazłem w schowku oryginalną książkę serwisową z ostatnim wpisem w 1999r i przebiegiem 295kkm :). Gdyby nie to, że nie miała klimy to jeździłbym nią do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni później dostałem odpowiedź od jednego kolegi z forum (i tu serdeczne podziękowania) dotyczącą historii odwiedzin serwisu. Otóż mój nabytek w maju tego roku miał robioną obsługę (filtry, olej) przy 345000km. Lekki szok przeżyłem,
Zacząłeś zakupy "od końca" - na forum jesteś od 2 lat, sam auta ściągałeś. Jak tu niejednokrotnie na forum pisaliśmy - bez sprawdzenia VINu to się nawet nie rusza z domu, a Ty nawet zaliczkę wpłaciłeś i turlałeś się 14 godzin pociągiem.

Sprawdzenie VINu to podstawa i można to zrobić telefonicznie, więc Twoja rada

Moja rada - licz na szczęście albo zmarnuj szmat czasu i wydaj kupę kasy na szukanie tego jedynego, jeżdżąc po Polsce i całej Europie.
nie bardzo się nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprowadzana firmówka !!!! Ciekawe czy VAT opłacony????

 

---------- Dodano o 12:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:52 ----------

 

Jeżeli przedsiębiorca był kumaty to NIE!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz jakiś uraz psychiczny :wmorde Nie musisz używać ciągle :!: i :?: i w takiej ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakieś adhd rodem z onetu albo wp :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra będę pisał bez :luka:luka

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Niemieckiej firmie i mamy dwa Sprintery które robią od 500 km do 1000 km dziennie. Auta pracują tylko pół roku w roku a po 4 latach takie auto idzie do żyda z nalotem 300-400 tysięcy.Zabiera je dealer i podstawia 2 kolejne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem od szefa że kupił w niemczech mazdę 2 letnią z przebiegiem 150tys. km. Szczena mi opadła :swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy handlarz sprowdzaił a4 b6 z 03 roku. przelot 349 udokumentowany. Teraz stoi u niego w komisie z właśnie 168 co ciekawe też udokumentowane :D Także tym co liczą na realny przebieg 190 tys w 10 letnim dieslu to powodzenia :D Sam teraz kupiłem auto z przebiegiem 240 ale i tak w to nie wieżę ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A4 2009 r 463 tkm teraz stoi na allegro z 106 tkm autko lokalnego importera i tak się każdy dziwi że tyle ma przejechane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

96, 160 ,168 ,189 ,197 i 203 tys km to chyba najpopularniejsze przebiegi na allegro u hadlarzy :) wszedzie tego pelno na aukcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

186 to tak ładnie wygląda i w oczy nie gryzie......... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam historię mego znajomego. Miał fajne i bardzo dobre auto ale 320tyś km i brudne w środku a stan perfekt. Wszyscy narzekali i kręcili nosem. Raz znajomy nie wytrzymał i powiedział dla klienta w prost przyjedz pan za trzy dni auto będzie w środku jak nowe i przebieg będzie jaki se pan życzy no ale cena w górę bo przecież to będzie już w ogóle perełka. Klient otworzył oczy i uciekł. Po długim czasie tak też zrobił wyprał cały środek skręcił licznik na magiczne 190tyś i wypolerował lakier wsadził fajną felgę i zarobił więcej niż chciał na początku. Tak że zwróciły się zabiegi ze sporym naddatkiem. I weź tu uczciwie auto sprzedaj ? heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid, wiem, że tak się robi. Dlatego jak znajomy chciał kupić golfa poprosił mnie abym my towarzyszył z kabelkiem. Na 5 aut tylko jeden zgodził się na podłączenie. A w tym jednym efekt był taki, że sprawdzając przebieg(w EDC) wypluło, że nie można sprawdzić przebiegu-wniosek prosty: wykasowano faktyczny przebieg. Kolega nie kupił żadnego z nich. Dopiero któryś kolejny okazał się nie kręcony i zgadzało się wskazanie licznika z danymi w EDC, ale przebieg był ponad 200 tys. km, a książka serwisowa prowadzona do ok. 170 tys km. I tego właśnie kupił.

Inny znajomy kupiwszy już Passata sprawdził przebieg w serwisie i okazało się, że przeglądy były robione przy duuużo większym przebiegu niż na liczniku. Krótka rozmowa z właścicielem skończyła się ugodą w postaci obniżenia ceny auta i zwrotu przez sprzedającego kilku tys zł.

I szczerze powiedziawszy chcąc wydać kilkadziesiąt tys PLN warto uzbroić się w cierpliwość i sprawdzać przebieg, a z daleka omijać szemrane auta. Jeżeli stanie się to regułą zniknie problem kręcenia liczników, ale to jest nierealne w polskich warunkach.

I o ile nie jestem przeciwnikiem "ustawiania" przebiegu, o tyle jestem wielkim wrogiem zatajania tego faktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...... A w tym jednym efekt był taki, że sprawdzając przebieg(w EDC) wypluło, że nie można sprawdzić przebiegu-wniosek prosty: wykasowano faktyczny przebieg. ......

 

 

i tu się kolego mylisz. Nie z każdego EDC da się odczytac VAG-iem przebieg. I nawet ROSS tech nie ma na to usprawiedliwienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opowiem wam historię mego znajomego. Miał fajne i bardzo dobre auto ale 320tyś km i brudne w środku a stan perfekt. Wszyscy narzekali i kręcili nosem. Raz znajomy nie wytrzymał i powiedział dla klienta w prost przyjedz pan za trzy dni auto będzie w środku jak nowe i przebieg będzie jaki se pan życzy no ale cena w górę bo przecież to będzie już w ogóle perełka. Klient otworzył oczy i uciekł. Po długim czasie tak też zrobił wyprał cały środek skręcił licznik na magiczne 190tyś i wypolerował lakier wsadził fajną felgę i zarobił więcej niż chciał na początku. Tak że zwróciły się zabiegi ze sporym naddatkiem. I weź tu uczciwie auto sprzedaj ? heh

 

To co zrobił twój znajomy nazywa się oszustwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wam też powiem coś co się dowiedziałem. Tata bo pracuje w delegacjach zagadał się z takim jednym chłopakiem bo też miał passata b5 fl ale w sedanie. Przebieg 560tys. Więc trochę przejechał. Oczywiście stan też bardzo dobry. I powiedział że musi cognąć przynajmiej do 250tys. i sprzedać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności