Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

duzo ich do serwisu przyjezdza .... do naprawy

Edytowane przez daral7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80 procent aut sprzedawanych w 2007 to diesle.Z tej racji wiecej jst diesli do naprawy niz benzyniakow.jesli chodzi o benzyny nic sie nie dzieje.jest moze kilka drobiazgow w gti ale reszta to nic duzego.Wiekszosc awarii jest na poziomie programowym ECU.jesli passat to silnik im wiekszy tym mniej wysilony.R32 passat wyglada nieżle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy golfa plusa z tym silnikiem 1.4 TSI, silnik ciągnie jak diesel już od niskich obrotów i to mi się bardzo podoba :) nie podoba mi się spalanie 7-8 litrów przy w sumie mniejszym aucie niż passat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze ze TSI są bardzo awaryjne. A ten 1.6 znowu ze jest za słaby .

A Ty rozmumiem,że pracujesz w serwisie? i stąd ta rozległa wiedza. Akurat moje doświadczenia jako właściciela samochodu z silnikiem TSI są zgoła odmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arturpe

Ledwo kupiłem Passata 1.8 TSI, ale mogę polecić ten silnik, przynajmniej ze względu na jego elastyczność. 1.4 może być zbyt mulasty, jak na mój gust. 1.8 zapewnia niezłe przyspieszenie i niemal dieslowską elastyczność. Jak chcesz jechać na trójce przy 40 km/h i spokojnie z tego przyspieszać, proszę bardzo. Samochód ciągnie od samego dołu. Na razie średnie spalanie tej jednostki w mieście poza strasznymi porannymi korkami (Wrocław) to 9,8 litra, ale sądzę, że można zejść niżej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radi01
WItam

 

Właśnie jestem na kupnie nowego samochodu. Mój wybór padł na nowego passata z salonu.

Ale mam jeden problem. Nie wiem jaki silnik wybrac ? Słyszałem ze ze TSI są bardzo awaryjne. A ten 1.6 znowu ze jest za słaby .

 

Może ktos z uzytkowników tych dwóch modeli sie na ten temat cos wypowiedziec ?

Dzięki za wypowedzi.

 

Pozdrawiam

 

PS. jezdze przewaznie po mieście, w roku robie max. 20.000 km .

 

 

jesli moge doradzic to polecal bym kupno 1.9 tdi jesli moc nie gra rolia i economia w miescie aha i tak wogole to warto jest kupic passata u niemców maja teraz ogromne rabaty.sam wziolem w czerwcu i dali 12 % wiecej rabatu jak w polsce i mysle ze jakosc materialow o niebo lepsza bo np. kompel ma podobnego passka z polski i pokolei cos se pier....dzieli a u mnie juz 20 tys na budziku i cisza nic nie rypi nie skrzypi mimo twardszego zawieszenia no poza wycieraczkami czasami zapominaja sie wlaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i]jesli moge doradzic to polecal bym kupno 1.9 tdi

Kolego pomyliłeś wątki pytanie jest o benzynę. Wielbiciele ursusa na innych stronach. A tak na marginesie co do jakości niby zależnej od kraju przeznaczenia to jak to rozumiem wywód kolegi,że dla niemców materiały są specjalne "nur fur deutsche" specjalni robotnicy "echte deutsche" a dla pozostałych to odpad składany w dodatku przez przypadkowych przymuszanych do pracy gastarbeiterów. Tylko skąd ta tajemna wiedza oprócz przejechanych 20 tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pracownikiem serwisu.. mam tam tylko kolege...

 

własnie z tamtąd slyszalem ze strasznie duzo jezdzi passatów do naprawy... golfów i jett bardzo mało.. ale moze dlatego ze jett bardzo mało ludzie kupują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arturpe

auta flotowe. dużo ludzi jeździ, sporo właścicieli, zarzynka. ale to offtopic.

 

a co do wyboru, najlepiej umów się na jazdę próbną. Nawet te 122 km może być za mało dla paska. W Golfie czy Scirocco z 1.4 wyciskają 170 km. I powtarzam powtórnie - 1.8 TSI moim zdaniem to wymarzony silnik dla pojazdu o tej masie i gabarytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mysle ze jakosc materialow o niebo lepsza bo np. kompel ma podobnego passka z polski i pokolei cos se pier....dzieli a u mnie juz 20 tys na budziku i cisza nic nie rypi nie skrzypi mimo twardszego zawieszenia no poza wycieraczkami czasami zapominaja sie wlaczyc

Tak się niestety składa, że materiały to na całą Europę mają takie same :). A to, że u nas w samochodach skrzypi, to zaleta naszych świetnych dróg - jak się cały czas jeździ po wybojach to nie ma takiego spasowania, które by wytrzymało. A tak dla pocieszenia, to ja mam wersje sportline z twardszym zawieszeniem, jeżdżę na 17", przebieg 62 tys. km w naszych warunkach i nic nie skrzypi ani nie trzeszczy tak żebym to jakoś specjalnie zauważył. Ciszaaaaaa. I jeszcze jakieś cenne uwagi apropo materiałów stosowanych na rynek polski??? Aha, może dają gorsze piasty z przodu bo niedawno prawą wymieniałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szaron84

Mam pytanie odnośnie taiego samochodu passat B6 1.9 TDI (77kw/105) 2005 r. napiscie mi wszystko co możecie na temat tego samochodu, bo jestem na kupnie takiego i pasował by wiedzieć coś o tym samochodzie?

 

Mam kilka pytań do tego auta:

 

- Jak się nim jeździ?

- Czy jest awaryjne?, a jak tak to co najcześciej jest podatne na awarje.

- Co sądzicie o tym SILNIKU i co możęcie o nim napisać czy jest awaryjny co lubi nawalić w nim?

- Jak z cześciami jeśli chodzi o kase?

 

 

 

Najbardziej chciałbym się dowiedzieć wszystko odnośńie silnika.

 

 

 

TAK ŻE BARDZO PROSZE O POMOC, Z GÓRY DZIENKUJE:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem trochę tym silnikiem. Bardzo słaby jak na tę masę. Wyprzedzi Cię większość aut na drodze.

Poza tym wystrzegałbym się paska B6 z pierwszego roku produkcji. Są awaryjne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pasek ma 30tkm i jeszcze nic sie nie zepsulo.

Silnik slaby na trase, idelanie nadaje sie do miasta i do stania w korkach + wyprzedzania wyspiarzy, czyli tak jak ja jezdze w Dublinie. Bylem nim w Polsce i byle badziew szedl rowno ze mna. Chociaz na autostradzie wyciagnelem licznikowo okolo 200km/h w 5 osob i pelnym bagaznikiem. Powyzej 130km/h bardzo glosno. Srednie spalanie w trasie przez Europe 6.5l, a ogolne z calego uzytkowania 7l. W Polsce odradzam tym jezdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem trochę tym silnikiem. Bardzo słaby jak na tę masę. Wyprzedzi Cię większość aut na drodze.

Poza tym wystrzegałbym się paska B6 z pierwszego roku produkcji. Są awaryjne.

 

Pozdrawiam.

Z tą awaryjnścią to ostrożnie. Awaryjne były głównie silniki 2,0 TDI - pękające głowice i awarie kół dwumasowych - sam tego doznałem przy 22 tys. km :). Co do 1,9 TDI to jest on bardzo chwalony za niezawodność i jeżeli tylko zaakcetujesz "małą" moc powinieneś być zadowolony. Z mocą też jest różnie, zależy czego kto oczekuje od samochodu. Jak dla mnie to i 170KM w passacie jest mało, a dla kogoś innego 105 będzie w sam raz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rico

Witam wszystkich.proszę o opinię na temat B6 2.0 FSI,auto krajowe rok 2005 przebieg 105 tyś km. przyznam że po tym co przeczytałem zastanawiam się czy się zdecydować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość $ PAPIEROWSKI

Witam mam dwa pytania dzisiaj jezdzilem passatem 20 tdi dsg 170 koni rok 2007 i powiem tak nie odczuwalna jest moc jakis slaby jak dla mnie mam auto 150 konne ale nie o to chodzi bo i tak musze wziasc kombi pytanie brzmi mam nawigacje ten ekran czy jak wsadze plyte dvd z jakism filmem bedzie dzialac chodzi mi o dziecko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos z was B6 z 1.4 tsi lub 1.6 ? moze jakis uzytkowanik sie na ten temat wypowiedziec ?

nadal zastanawiam sie nad kupnem passata 1.6 lub 1.4 tsi i dalej nie wiem co wybrac...

czy te silniki tsi są awaryjne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pojeździłem 1,6. Bardzo słaby jak na tą budę. Nie wyprzedzisz.

Nie liczyłbym, że 1,4 będzie DUŻO lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Przeczytałem wszystkie opinie w tym temacie i powiem że dalej mam problem jaki wybrać model.Jeżdzę passatem kombi 1.9 tdi 116km rok 1999 jestem bardzo zadowolony z tego silnika i autka . Ale mam zamiar w lutym zakupić b 6 i mam wielki problem z jakim silnikiem czy tez z 1.9 tdi czy 2.0 tdi .( oczywiście kombi ) problem wciąz istnieje i mam wątpliwości moze mi ktoś wiecej coś w tym temacie napisac.:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam dwa pytania dzisiaj jezdzilem passatem 20 tdi dsg 170 koni rok 2007 i powiem tak nie odczuwalna jest moc jakis slaby jak dla mnie mam auto 150 konne ale nie o to chodzi bo i tak musze wziasc kombi pytanie brzmi mam nawigacje ten ekran czy jak wsadze plyte dvd z jakism filmem bedzie dzialac chodzi mi o dziecko

W RNS510 będzie działać, ale nie podczas jazdy. Ale w 2007 chyba nie było jeszcze RNS510. Wyjściem mogą być monitory w zagłówkach, montaż kosztuje stosunkowo niewiele.

 

Witam serdecznie . Przeczytałem wszystkie opinie w tym temacie i powiem że dalej mam problem jaki wybrać model.Jeżdzę passatem kombi 1.9 tdi 116km rok 1999 jestem bardzo zadowolony z tego silnika i autka . Ale mam zamiar w lutym zakupić b 6 i mam wielki problem z jakim silnikiem czy tez z 1.9 tdi czy 2.0 tdi .( oczywiście kombi ) problem wciąz istnieje i mam wątpliwości moze mi ktoś wiecej coś w tym temacie napisac.:):):)

Jeżeli przeczytałeś wszystkie opinie, to wogóle nie rozumiem pytania - odpowiedź jest prosta.

 

Troche pojeździłem 1,6. Bardzo słaby jak na tą budę. Nie wyprzedzisz.

Nie liczyłbym, że 1,4 będzie DUŻO lepszy.

Mylisz się, 1,4TSI jest dużo lepszy od 1,6FSI.

Edytowane przez Matsil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności