Skocz do zawartości
Charakterek

Kupujemy Passata B6/B7-na co zwrócić uwagę, jaką wersję wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Na tak mądre pytanie o mechatronice odpowiem ze powinna wytrzymać nawet i 700 tysi pod warunkiem ze sie cos nie popsuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to tak jak z oponą w bmw - nie miała prawa wystrzelić, a pękła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mądrą odpowiedź przemilczę. Czy jest ktoś kto wymieniał mechatronikę już wcześniej wymienianą? Wiadomo że jakość części na pierwszy montaż jest często wyższa niż stosowanych w naprawach zamiennikach nie mówiąc o ew. regeneracji. Chciałbym wiedzieć na jak długo pomoże wymiana mechy, jeśli podczas jazdy próbnej wyjdą priblemy z dsg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podczas jazdy próbnej wyjdą problemy z DSG to wysiadasz i idziesz na autobus. A na twoje pytanie dostałeś najmądrzejszą odpowiedź jaka była możliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do bardziej doświadczonych.

 

Sporo firm prowadzi programy tyou pewne używane (Toyota, PUG, Fordy w PGD). Czy są jakieś dobre, sprawdzone miejsca gdzie można zakupić poflotowego Paska ? Dla średniej kadry takie auto to często standard w większych firmach i niekoniecznie ma nastukany jakiś kosmiczny przelot, bo często firmowym ludzi po prostu dojeżdżają do biura a potem poruszają się na weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać. To ze masz taka tezę nie gwarantuje tego, ze uda Ci soe takie auto z małym przebiegiem kupic tak samo łatwo i tak samo tanio jak te z dużymi przebiegami.

Nie ma "złotych" sprzedawców z tylko perełkami. Perły trzeba samemu wyszukać w szambie. Aha i najważniejsze - wszyscy którzy sprzedają auta wiedza ule one kosztują i jak chcesz mały przebieg to płac więcej.

jest masa ofert aut z małymi przebiegami.....

dlaczego jeszcze nie kupiłeś???

wnioskuje ze jak każdy Kowalski masz wielkie oczekiwania i małe fundusze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź oderwaną od rzeczywistości, moich potrzeb i oceny.

 

Primo - akurat na finanse nie narzekam. Secundo - oczekiwania mam takie, że płacę więcej niż średnia rynkowa za dobre auto.

Tertio - kupiłem już tak dwa auta swojego czasu od Toyoty i byłem mega zadowolony.

 

Dalej - to nie teza, tylko fakt. Cała masa korpo daje auta ludziom, którzy mieszkają w dużym mieście i do pracy maja od 5 do 25 kilo i taka trasę robią dziennie. Średni przelot 20 tyś rocznie plus pełen serwis. Takie dwa auta miałem i sprawowały się znakomicie. Poszły dalej i chodzą się bez zarzutu.

 

Na koniec - słabo wnioskujesz. Dziękuję z góry za kolejne takie podpowiedzi z twojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie masz jak najbardziej prawidłowe. Jak najbardziej sie zgadzam z Toba ze takie sie trafiają.

Tylko dziwi fakt ze jeszcze nie kupiłeś auta skoro masz na ten cel większy budzet niż typowy Kowalski.

Pisząc poprzedniego posta założyłem ze zrobiłeś juz to co radzi kolega powyżej o użyciu filtrów Allegro.

Jest masa aut z małymi przebiegami od 1 właściciela... Dlaczego mając fundusze nie kupiłeś jeszcze auta...

Nie wiem... Załóżmy ze noe wiedziałeś o filtrach Allegro- tego soe trzymajmy.

Teraz juz wiesz:) tak wiec do dzieła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, bo dopiero zaczynam się rozglądać - więc pierwsze pytanie jakie sobie zadałem - jak to zrobić ale z głową :) żeby nie tracić czasu. Chciałbym Passata bardziej niż np Avensis, ale nie chce stracić 3-4 miesięcy na poszukiwania jak znajomi.

 

@chriso - dzięki za sugestię.

 

Niemniej szkoda, że dilerzy VW nie prowadzą tego typu zorganizowanych programów. Przecież flotowo Passatów sprzedają o wiele więcej niż konkurencja w tej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze od siebie dorzucę cos co kowalskim sie wydaje a naprawdę tak nie jest.

Szuka taki passata b7 2010

Widzi ze za 35 sa takie wystawione bo oczywiscie filtry Allegro sortowanie wg ceny :) a jak - taki mamy klimat właśnie:)

I teraz masz auto z małym przebiegiem jestes pierwszym właścicielem. Wiesz ze nie miałeś stłuczki ani wypadku. Masz najbogatsza wersje i cenisz go 46 tysi.

I jak ty chcesz sprzedać to drogie auto skoro takie przecież po 35 sa wystawione???

A takie same to

1. Cena netto

2. Auto rozbite ale wiadomo ze na pierwszym foto pokazane cele

3. Oferta "łowców" nie maja auta a dają jedynie przykładowa ofertę i zbierają bazę kontaktów na kupujących.

4. Duży przebieg lub zła historia

5. Cena plus opłaty.

6. Wartość wykupu z leasingu plus odstępne.

 

Jak zrobimy odsiew tego całego badziewia na początku listy to soe okazuje ze faktycznie 45 to normalna cena za takie auto...

 

chriso za 3 lata nie tylko wysyp pasków- porsche, BMW, audi, toyota,

bedzie topnienie na rynku. Pojawi sie masa aut których cena z Eurostatu bedzie liczona na podstawie średnich cena przywożonych śmietników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie bardzo kumam - czemu za 3 lata ma się wydarzyć coś szczególnego ?

 

Wydaje mi się, że akurat ten rok to spore zmiany - są już na drogach nowe Paski, Mondeo, Avensisy.

Wersje poprzednie sporo straciły na cenie, bo już nie są naj.

 

@chriso - raz jeszcze dzięki. Przejżałem otomoto wg filtra, który zasugerowałeś i sporo się dowiedziałem.

 

@bullet - imo dobra, zadbana Pasacina z 2010 to 50 tysięcy minimum. 2012 które oglądałem z przelotem około 80-100 brutto ponad 60. I tyle trzeba liczyć za 4 letnie auto które wyjechało z salonu za około 110-120 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze od zeszłego roku wiele Marek wprowadziło wynajem a nie Leasing. Sa obostrzenia przebiegów i serwisów.

Po 3 latach gościu moze wykupić za wartość rynkowa--- tylko po co skoro sprzeda za tyle samo. Auta bedą zatrzymywać tylko drobni biznesmeni. A firmy i korpo bedą brac kolejne.

Tylko pytanie czy korpo załapie sie na warunki dotyczące przebiegu.

Przemek z tymi cenami tak tylko na ślepo strzelilem.

Dobrze, ze Ty wiesz ze za mały przebieg trzeba zapłacić więcej.

niestety większość interesuje tylko cena cena i jeszcze raz cena.

Juz prawie zamiast dzień dobry to mówią "za ile"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewne auto w niższej cenie można zaczaić się u dealera tyle, że nie kupuje się od niego tylko bezpośrednio od klienta.

Najcześciej jest tak, że wycena auta sporządzona przez niego jest znacznie zaniżona. Wystarczy wtedy zaproponować klientowi cenę nieco wyższą i odkupić auto. Uwierzcie, że wiele osób zostawia swoje auta w rozliczeniu wcale nie zważając na fakt, że cenę mają zaniżoną.

Niestety dla takiego manewru trzeba mieć w aso zaprzyjaźnioną osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bullet

 

No tak, słuszne spostrzeżenia, nie brałem pod uwagę tych nowych programów "abonamentowych". Niezły chwyt marketingowy, ciekawe ile osób da się przekonać do takiej dzwigni finansowania samochodu.

 

Co do Klientów - temat rzeka. Wiadomo, każdy kto chce, zna alfabet i tabliczke mnożenia, łatwo może policzyć ile kosztuje auto w salonie, średnio ile traci co roku plus skonfrontować to w internecie.

Pytanie tylko, czy chce czy woli oszukiwać sam siebie. Niby banały ale prawda taka, że szybko, dobrze i jeszcze tanio to można dostać jedynie po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na drzwiach jakiejś firmy komputerowej widziałem takie ogłoszenie:

Jak szybko i dobrze - to nie tanio

Jak szybko i tanio - to nie dobrze

Jak dobrze i tanio - to nie szybko

co chyba równie dobrze pasuje do powyższej dyskusji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założenie programu kest takie Ze serwisujesz u nich- nie wiem jak z wypadkami.

Ale jakos wierze, ze ten program sie sprawdzi- cały świat tak działa. Wielu moich znajomych wzięło tak auta.

Koleżanka jezdzi nowym a3 sportback w s-line za 1200zl netto miesięcznie.

Nowe auto kosztuje 129 brutto

Po 3 latach wartość wykupu lub zostawienia w salonie to 75 tys zł

Kto bedzie chciał kupic 3 letnie a3 z najmniejszym silnikiem 1,2t za 75 tys???

Wydaje mi sie ze jest to niemożliwe. Dlatego taki układ z wypożyczeniem jest naprawdę nie głupia sprawa.

Zobaczymy jak to bedzie za dwa lata jak pierwsze auta zaczną "spływać"

Wydaje mi sie, ze powoli moze to wpłynąć na świadomość kowalskich nt, reakcji PRAWDZIWEGO PRZEBIEGU do ceny.

Myśle ze po pewnym czasie ludzie bedą kupowac PEWNE UZYWANE zamiast "pewne od Niemca z parkowaniem w Krzywej....( tam wszystkie auta młodnieja o 200 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie z innej beczki, czy w każdym Passacie b7 2.0tdi 170km Bluemotion z 2011-2012r jest konieczność dolewania płynu Adblue?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie nie ma takiej konieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz się czy w jakich kolwiek passkach b7 była tak konieczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B7 już było chyba tylko BlueMotion; samo Blue, gdzie trzeba było lać płyn, występowało w B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności