Skocz do zawartości
zdun_VW

[silnik] Płyn chłodniczy - po prostu znika

Rekomendowane odpowiedzi

jakś ci dużo zaspiewali albo marka jakaś lepsza tej chłodnicy, ja za swoją 730-kę zapłaciłem 240zł a twoja jest przeciez mniejsza to droższa być nie powinna

 

inna sprawa ze czasu nie miałem na wymianę a i mimo odciągnięcia tego uszczelniacza ze zbiorniczka stara przestała ciec no inówka stoi w garażu i czeka chyba na wiosnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 310 zł mogłem kupić też nową, ale bez żadnych papierów, gwarancji, niczego nie będzie :D

 

na alledrogo.pl znalazłem chłodnice za 120 złociszy i chyba ją wezme i tak planowo Passat na wiosne idzie (oby) w siną dal, więc co mi tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja kupiłem swoją w sklepie, z faktura i dwuletnią gwarancją na jej podstawie, no chyba ze do RP są takie drogie chłodnice, moja miała chyba malepki POLCAR-u, możesz zapytać gdzieś tu: http://www.polcar.com/pl/content/kontakt.htm#punkty_sprzedazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem podobny problem. Znikał płyn chłodniczy. Wywalało go spod korka z racji dużego ciśnienia. Głowiłem się dniami i nocami...:) Objawów pękniętej uszczelki nie było ( masło pod korkie, białe spaliny, olej w płynie chłodniczym). Wrwszcie zmieniłem Uszczelkę pod głowicą, splanowałem głowicę. I co.....? Problem zniknął. Przejechałem 7 tys. km. i nie dolałem nawet kropli płynu. Więc radziłbym zmienic uszczelkę i nie narażac sie na dalsze wydatki. Myślę że to uszczelka.

Jeśli chodzi o uszczelniacze to NIE POLECAM USZCZELNIACZY. Zaraz po zastosowania tego środka uszkodził on pompę wody. Nie zauważyłem tego od razu.... W trasie temperacyra silnika doszła do 120st. :przestraszony: i w ten sposób uszkodziłem sobie uszczelke....

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjechała :) funkiel nówka, jutro montaz :D

 

a31b82d7dad1ebb1m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a tak z ciekawości to ile cię kosztowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

157,6 z przesyłką, sama chłodnica 127,6 :)

 

weźta ludzie mi pomóżcie, jutro będe wymieniał ta chłodnice. Szukałem na forum i nie moge znaleźc tematu jak to zrobić, czy trzeba atrape ściagac itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz klimy to powinna wyjść do góry bez demolowania przodu, chyba nawet wiatraka nie trzeba ściągać pod maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co widziałem to wiatrak jest do chłodnicy przymocowany jakoś, to mam wszystko razem wyjąć :?:

ona sie trzyma tylko na tych dolnych zaczepach czy jakieś śruby sa jeszcze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dole masz wypustki i gumowe "gniazda" a na górze są bodajże 2 śruby. Popatrz na nową chłodnicę to pewnie się połapiesz gdzie. Wiatrak jest przykręcony do kosza, a kosz przykręcony jest do chłodnicy śrubami na klucz 10. Łatwiej chyba będzie zdjąć jak wyjmiesz całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica już wyjęta, dostałem szoku jak ją wyjąłem, ale po kolei :D

 

Tyle płynu udało mi się uratować przy odczepianiu węzy :D nie mogłem trafić wężem do pojemnika :wstyd: No i wskazówka, przed odczepianiem węży lepiej jest odkręcić korek na zbiorniczku, stwierdziłem tak po fakcie :ok:

cb76b400badf20a8m.jpg

 

tak wygląda stara chłodnica, strzałeczką zaznaczyłem czujnik, który odkręcamy kluczem 25 albo 26, mi udało się palcami :zdziwko:

 

b84a24745171bac3m.jpg

7b091d14db4c952em.jpg

niczym fala na morzu ta moja chłodnica :D

e3bcf95a54bc5d10m.jpg

d161c3859dcda359m.jpg

 

W międzyczasie w garazu pojawiła się inspekcja pracy, BHP i p.poż w jednym ;)

345b9ee00188caadm.jpg

 

To są miejsca w których obudowa wicherka przykręcona jest śrubami (10) do chłodnicy

cfdc06f77c5aec85m.jpg

 

6a00861d9dafa186m.jpg

 

a tu już założona obudowa na chłodnice, potraktowałem ją preparatem K2 do czyszczenia silników

f78a70934487ddd5m.jpg

 

A tak moi mili wygląda osłona chłodnicy od strony frontu samochodu :/

I to są właśnie nieprzewidziane zwroty akcji. Umyłem ją i czekam, aż wyschnie. mam nadzieje, że jakoś ją pokleje :]

b4238392c5ec3846m.jpg

 

c4df18ebe262a9ebm.jpg

 

jak operacja się zakończy do dorzuce fotki z rezultatem klejenia :)

 

Przed wyjęciem chłodnicy wygodniej bedzie jak odkręci się ten "daszek" nad wiatrakiem, dwie śruby 10, o dczepieni kostki od wiatraka i czujnika temp nie musze chyba wspominać :)

 

//EDIT

 

połowa już za mną :) Oby się tylko trzymało

dbb20c27a160abbem.jpg

 

No i tak to wygląda mniej więcej. Szału nie ma, ale co poradzić :)

bcfa93d8eeaea204m.jpg

 

oczywiście nie obyło sie bez problemów.Okazało się, że otwory do których w oryginalenj chłodnicy przymocowana była osłona w tej sa za małe.

10740f873e1b7165m.jpg

Wiartarka i ostrożny rozwiert do pożądanej średnicy :D

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:ok: Do FAQ z tym :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwan

Witam.

Kolego zdun_VW plastik który kleiłeś nie jest tylko osłoną, jest to "kierownica powietrza" która powoduje że powietrze wpadające podczas jazdy samochodem przez kratke w zderzaku kierowane jest na chłodnice a nie na boki, brak tej "kierownicy powietrza" powoduje to że podczas jazdy chłodnica nie stygnie tak szybko a wentylator częściej sie załancza gdyż powietrze rozchodzi sie na boki (miałem tak w pasacie 1.6). :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iwan, dlatego pokleiłem to dziadostwo :)

 

Ten czujnik temp co jest w chłodnicy w dolnym rogu, to on jest z jakąś uszczelką :?:. No bo kurde 2 literki wody mi uciekło :/ I druga sprawa, czy korek od zbiorniczka można kupić w sklepie moto. czy tylko szrot :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to on jest z jakąś uszczelką

 

Powinien być gumowy oring

 

czy korek od zbiorniczka można kupić w sklepie moto. czy tylko szrot :?:

 

Proponuję ASO, oryginał to oryginał a rzemiosło może być wadliwe i gorsze od obecnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

czy korek od zbiorniczka można kupić w sklepie moto. czy tylko szrot :?:

 

Proponuję ASO, oryginał to oryginał a rzemiosło może być wadliwe i gorsze od obecnego

 

obecnego już nie ma :D połamał się. A może znasz też cene takiego koreczka :?::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie znam ale myślę że dużo nie kosztuje :) Napewno więcej niż rzemiosło ale o ile? 5-10 pln nie więcej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten czujnik temp co jest w chłodnicy w dolnym rogu, to on jest z jakąś uszczelką :?: . No bo kurde 2 literki wody mi uciekło :/ I druga sprawa, czy korek od zbiorniczka można kupić w sklepie moto. czy tylko szrot :?:

Jeżeli chodziło ci o czujnik, który załącza wentylator chłodnicy to powinna być uszczelka miedziana, w każdym razie ja miałem taką w komplecie razem z czujnikiem jak go kupowałem. Uszczelki gumowe są przy czujnikach temperatury do wskaźnika temperatury i do wtrysku, znajdujących się w króćcu wychodzącym z głowicy.

Korek do zbiorniczka wyrównawczego kupiłem dzisiaj za 10 pln w sklepie nówkę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zb.gniew

Nie robi się miedziano /aluminiowych połączeń . do aluminium stosowane są raczej z odpowiedniego kryngielitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności