Skocz do zawartości

GRZECHHH

  • Liczba zawartości

    515
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez GRZECHHH

  1. Jeżeli wzmacniacz nie akceptuje 1ohm to pozostaje tylko spiąć cewki w szereg na 4ohm wzmacniacz da wtedy 1250/1500W na glosnik. Co do drzwi to najlepiej wzmacniacz 4ch z aktywnym crossoverem który akceptuje 2ohm(zakładam ze woofery sa po 4ohm), 2 woofery spiąć równolegle i puścić na jeden kanał wzmacniacza. Tweetery po jednym na kanał, da to możliwość ładnego zgrania calości.
  2. AJM i ATJ na 100% jest przewidziany hydrauliczny czyli ten droższy wariant.
  3. Wtyczki są integralna częścią taśmy i wątpię żeby w etce była taka informacja. Do prądowego złącza taśmy pasuje wtyczka od dolnych lampek w drzwiach B5. ps. Gdzies mialem jeszcze taka tasme BH jak znajde to popatrze na te wtyczki. Update: Mala wtyczka 2pin wtykana do sterownika grzania: 4B0973119 Duzy wtyk 2 pin ma tylko takie oznaczenie: AMP 09445200
  4. Wygląda całkiem całkiem, mam tylko pytanie czy aby obie lampy a ustawione poprawnie również względem siebie? Pytam bo oglądając filmik widać cały czas jak by tylko jedna lampa świeciła. Co do ilości światła przed samą maską można go ograniczyć wstawiając na stałe dodatkową przesłonę powyżej tej ruchomej.
  5. Kolega zapomniał napisać że podłączając jakiekolwiek dodatkowe przewody pod zaciski śrubowe widoczne na zdjęciach [nie ma znaczenia czy przed czy po zapłonie] BEZWZGLĘDNIE należy dać na takie przyłącze bezpiecznik o amperażu dopasowanym do odbiornika jaki będzie tam zasilany. Przy braku bezpiecznika narażacie się w najlepszym przypadku na zwarcie i spalenie samochodu a w najgorszym już chyba nie trzeba pisać co się może stać podczas jazdy w najmniej spodziewanym momencie....
  6. Jak cos to prosze o maila, mam schemat zarówno do can jak i bez can
  7. W Audi owszem były grzane kierownice tylko nie wiem czy w tych rocznikach ale na pewno same kierownice się różnią. ps. Tak co jakiś czas patrze na allegro od około 1.5 roku i niestety jeszcze żadnej z sharana nie wypatrzyłem.
  8. Jeżeli wymienisz sterownik i odpowiednio podepniesz wiązki do elektryki auta to bedzie działać.
  9. Pasować pewnie i pasuje ale z tego co widzę to ten sam syfiasty LUK który nadaje się jedynie do śmieci.
  10. Nie bardzo da rade to wykonać gdyż ten przełącznik jest tylko chwilowy, czyli zwiera tylko w momencie wciskania palcem, aby go wykorzystać musiał byś go rozebrać i podmienić sam przełącznik w środku na taki który będzie pasował mechanicznie i miał dwie pozycje.
  11. Co do ubywania oleju to warto by się zastanowić czy jego brak jest zła czy dobrą oznaką bo jak wiadomo przy tej konstrukcji separatora mgły olejowej nie nieuniknione jest że wędruje on do dolotu czyli będzie go ubywać. Jeżeli chodzi o Motula to bym go tak szybko nie wskazał go jako winowajcy - ATJ 116km 2000r przez ostatnie 160kkm jeżdzony tylko na Motul 505.01 wymieniany co 12-13kkm z ubytkiem ok. 0.2l , aktualny przebieg 265kkm stan zużycia wałka i krzywek minimalny. Wcześniej przez pierwsze 100kkm u niemców jeżdzony był na oleju long-life - według mnie właśnie przebieg przebyty na tego typu oleju jest istotnym szczegółem wpływającym na późniejsze zużycie wałka i szklanek.
  12. Aby wykorzystać dobrodziejstwa zarówno ogrzewania postojowego jak i dogrzewacza czyli szybciej osiągnąć temperaturę silnika i szybciej nagrzać wnętrze jeżeli nie było odpalone ogrzewanie postojowe a na dworze zimno. Przy AJM powinny być 3 świece dogrzewające płyn ale zawsze to tylko ok 300-400W pod warunkiem że są sprawne w zestawieniu z 5000W mocy grzewczej piecyka a to spora różnica. ps. akurat climatronic nic do tego nie ma.
  13. ps.Ten czujnik zewnętrzny najszybciej można dorwać z Sarana, były montowane na podszybiu od strony kierowcy.
  14. Z mojej praktyki: 4 - do climatronica 5 - Lato/Zima - nie wszystkie to obsluguja 3 - do zewnetrznego czujnika temperatury ktory podaje +12V ponizej 10oC - tryb dogrzewania silnika [opcja]
  15. Jeżeli mowa o silnikach 1.9TDI PD i 2.0 TDI PD 8v i 16V to śmiem twierdzić że akurat moment dokręcania śrub pokrywy nie ma żadnego znaczenia na docisk - szczelność uszczelki i pokrywy. Jeżeli ktoś demontował pokrywę i przyglądał się dokładnie na jakiej zasadzie jest zrealizowany jej docisk to będzie wiedział o co chodzi. Nadmienię tylko że wkręcając śruby pokrywy w momencie kiedy wyczuwamy opór sama śruba przez metalową część podkładki opiera się już na bloku głowicy. Sam docisk pokrywy realizuje gumowa - zewnętrzna część podkładki na śrubie. Podany przez producenta moment 10Nm ma uchronić przed zerwaniem gwintu z aluminiowej głowicy. Szczelność zależy od elastyczności samej gumy i co bardzo ważne, aby przed powtórnym montażem starannie oczyścić rowek pokrywy, powierzchnie głowicy, uszczelkę oraz śruby z oleju. Zdejmowałem już kilka razy pokrywę stosując się do tych wytycznych i wycieków nie ma żadnych.
  16. Ten tzw. "filtr" to tak naprawdę ma główne zadanie wyciszyć prace webasta - prawdopodobnie wykruszona gąbka powoduje że głośniej słyszysz jego pracę. Na wydajność może mieć jeszcze mieć wpływ kondycja silnika - szczotek nadmuchu powietrza oraz kondycja pompki paliwa lub filtra paliwa który powinien być przed pompką. Na początek możesz całkiem odpiąć ten filtr powietrza oraz paliwa i sprawdzić czy zmieni się wydajność.
  17. Ja również naprawiałem koledze spaloną instalacje po przywarciu tej lini 86s - Safe do masy radia. Wszystko wskazuje że producent popełnił błąd nie zabezpieczając tej linii bezpiecznikiem. Każde jej zwarcie do masy będzie skutkowało widowiskowym sfajczeniem instalacji. Warto na to uważać szczególnie jeżeli montuje się nie oryginalne radio.
  18. Od strony elektronicznej podłączenie jest bardzo proste, sprowadza się do podłączenia przekaźnika w linie zasilania wentylatora i poprowadzenia przewodów z przetwornicy DC/DC solar dachu. Kodować ani ustawiać Vagiem nie będzie potrzeby. W załączniku pełny schemat.
  19. Ja od siebie mogę potwierdzić że da się założyć tańszy zestaw rozrządu z mechanicznym napinaczem do silnika TDI PD w którym był napinacz hydrauliczny - starszego typu. Operacja przeprowadzona na silniku ATJ, oprócz zestawu rozrządu potrzebujemy nowszej plastikowej podstawy osłony rozrządu o nr. 045109145B. W pewnym momencie ok. 2 w nocy mieliśmy chwilę zwątpienia ponieważ okazało się że otwór na rolkę prowadzącą nie pokrywa się z otworem na bloku silnika. Po przymiarkach zdecydowaliśmy się wykonać otwór w plastiku na rolkę, całość złożyć i sprawdzić napięcie paska. Wszystko było ok, a silnik nakręcił już 4kkm, synchronizacja stabilna. W załączniku wygląd nowszej osłony i zaznaczone mniej-więcej położenie otworu[niestety z uwagi na późną godzinę nie było już czasu na robienie dokładnej dokumentacji].
  20. Mój ATJ 4kkm temu również przechodził operacje wymiany uszczelki pod głowicą z powodu zwiększonego ciśnienia w układzie chłodzenia. Po oględzinach uszczelki nie było widać miejsca ewidentnego przedmuchu. Głowica przy okazji planowania była sprawdzana na szczelność i wszystko było ok. Słuszna uwaga odnośnie gniazd pompowtryskiwaczy jeżeli ktoś zamierza jeszcze dłużej użytkować samochód. U mnie były ewidentnie wytarte. Zdecydowałem się ją wysłać na regeneracje do Poznania.
  21. Silniczek jest taki sam L/P Jeżeli Vag sie nie łączy sugeruje sprawdzić bezpiecznik S8.
  22. GRZECHHH

    Olej w odmie

    Sugeruje sprawdzić ilość oleju która do turbiny dostaje się z odmy [temat mocno wałkowany na forum] bo według mnie to jest główne jego źródło po stronie zimnej turbiny jak i w IC. Od razu pchać się w regeneracje turbo to tylko koszty i w dodatku nie ma pewności ile po takim zabiegu polata, z używkami też bywa rożnie. Zmiana oleju jak najbardziej może spowodować że mniej lub więcej par oleju będzie wydostawać się odmą.
  23. 1. wszystko ok. ma być jeden kabelek. 2. będzie działać sterowanie gammy po 452, ale nie będzie wyświetlania info na liczniku 849, musiał byś zainstalować MCD lub MFD-verG + TMC. ewentualnie licznik 845, 846 lub 847.
  24. Ja przy podobnych objawach też wykluczałem po kolei wszystkie możliwości. Jeździłem tak z 50kkm w miedzy czasie wymieniłem rozszczelnioną chłodnice, korek i uszczelnienia króćca z tyłu silnika bo oring wydmuchało od ciśnienia. Płyn po jakimś czasie zaczął ewidentnie robić się mętny tak samo jak i kolor zbiorniczka. Jak przejrzeć zdjęcia samochodów na allegro widać że niektóre zbiorniczki są czyściutkie i widać płyn a inne takie jakby zżółknięte. Wyrzucanie płynu było wprost proporcjonalne do obrotów silnika, jak się spokojnie jeździło to praktycznie nie trzeba było dolewać, przy kręceniu powyżej 3000rpm wodę wywalało mocniej. W ostatnim czasie jakby się pogorszyło. Po zrobieniu UPG wszystkie problemy ustąpiły, ciśnienia brak.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności