Skocz do zawartości

coffin80

  • Liczba zawartości

    304
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez coffin80

  1. u mnie szarpanie zanikło na około 2 miesiące,a dziś po wczorejszej ulewie i burzy z rana wsiadam do auta i na zimnym szarpie budą przy ruszaniu tylko z jedynki jak głupi ale wystarczy kilka razy tak ruszyć i sie uspokaja wszystko,nie wiem czy to zależne od temperatury czy wilgoci??? biegi wchodzą idealnie ,sprzęgło chodzi prawidłowo,dwumas sprawny,pompki ok ,oczywiście silnik AVF.
  2. ja miałem także ostatnio przypadek ,przycisnąłem auto do ponad 3,5 tys obr i zapaliło sie alternator workshop, i tak może 2 razy i potem zgasło,dojechalem do domu,na drugi dzień odpaliłem auto normlanie ,włączam wycieraczki a one ledwo sie ruszają.....okazało sie że spalił sie regulator,od razu zrobiłem kompletny remont alternatora za nie całe 300 zł z montażem,teraz jest ok ,dodam że alternator boscha i regulator zamontowany oryginal boscha nie jakieś zamienniki bo one szybko padają
  3. ja właśnie przechodziłem z castrola edge 5w40 na Motula 5w40,bez płukania silnika ,mam wrażenie że na motulu na ciepłym, silnik chodzi jakby ciszej ,bardziej miękko
  4. ja mam zamontowaną pompę wody metelli ,jak narazie 11 tys przekulane i jest ok,o skf i ruville slyszalem że masowo padają
  5. 2.0 tdi BGW to nie jest silnik montowany w nowszym passacie b6 ,tylko pod koniec produkcji b5 ,on ma taki sam napęd pompy oleju co 1.9 tdi,minusem tego silnika jest tylko mokry filtr dpf do którego trzeba dolewać płyn co ileś tam tys km,dlatego najlepiej jest go zlikwidować ,motor 2.0 BRE to nowsza konstrukcja wadliwa
  6. 2.0 tdi z dpf czyli o kodzie BGW to " prawie " to samo co 1.9 tdi AVF/AWX tylko silnik rozwiercony na 2.0 ,większość części pasuje od 1.9 ,jeśli sprzęgło i turbo było robione i są na to papiery a auto jest w dobrym stanie i dodatkowo ma zlikwidowany dpf to ja bym sie zastanowił nad zakupem ,oczywiście po sprawdzeniu vin-a co do prawdziwego przebiegu i serwisowania,sam chciałem taki kupić ale nie było w tamtym czasie w czym wybierać więc wybór padł na AVF
  7. a mój problem, sprawdziłem pasek i wydaje sie być dobrze naciągnięty,ale wczoraj przy temp ponad 30 st na dworze nagle sprężarka zaczęła głośno pracować tzn jakby sie zacierać ale nie zatrzymuje sie tylko strasznie piszczy chyba łożysko miałem już taki przypadek przy poprzednim pasku i spręzarka do wymiany...,dodam że klima chłodzi ok i nie obciąża zbytnio silnika w momencie pisku,który jest tylko do 1500 obr potem nie piszczy.... nie wiem czy mogę z tym jezdzić jeszcze jakiś czas??
  8. u mnie podobnie jak zimny silnik czy ciepły momentami są piski jakby paska,tylko na wolnych obrotach,dodam że sprężarka nie obciąża nadmiernie silnika ,więc mam nadzieje że sie nie zaciera,klima chłodzi ok,wentylator nowy zmieniany niedawno chodzi,pasek był zmieniany z rozrządem 10 tys km temu a klima nie była często używana,mam nadzieje że wystarczy tylko bardziej go naciągnąc
  9. a jakiej firmy kolega ma pompę wody??? słyszałem o wadliwych np skf ,wirnik potrafi sie urwać bardzo szybko przy nowej ,krótko po wymianie,ale najpierw trzeba sprawdzić termostat
  10. z tego co mi wiadomo to do tych błotników by trzeba też wycieniować drzwi żeby to jakoś wyglądało i nie było różnicy ale mi także nie chce sie wierzyć w ten zamiennik za 300 zł na dowolny kolor
  11. malowanie 500 zł za element to w moim rejonie normalna cena,masakra jakaś,dlatego szukałem błotnika org w kolorze z auta na części ,błotniki nowe zamienniki sa bardzo słabej jakości,podobno po lakierowaniu po krótkim czasie wychodzi rdza
  12. wersje passatów z migaczami w lusterkach z końca produkcji miały najgorsze blachy,przednie błotniki to już prawie każdy ma zardzewiałe,oszczędzanie przy produkcji już daje sie odczuć i to wychodzi ,łatwiej chyba znalezc paska przed liftem bez rdzy niż po lifcie
  13. ja też szukając passata ponad miesiąc, spędziłem sporo czasu na oglądaniu wielu aut i muszę powiedzieć że większość miała już niestety rdzę,(nadkola,nad szybą przednią,tylnia klapa,ranty drzwi) ,ten co posiadam nie miał wcale rdzy i przez niecały rok przegnił przedni błotnik lewy,jak narazie więcej nie zauważyłem i oby tak zostało
  14. ja ostatnio wymiana błotnika lewego przód,przegnił na rancie po środku gdzie znajduje się ta słynna gąbka co wpija wodę,mój kod lakieru to LC9Z i było ciężko poszukać błotnik w takim kolorze ale się udało,myślę kolego za tą klapą to ta ruda już będzie wychodzić,pewnie jest tam już na wylot przerdzewiałe,i obojętnie jaki lakiernik to będzie robił to nie da gwarancji
  15. 1.8 i 1.8t w paskach posiadają wszystkie dwumas od 97 roku napewno ,nie wiem jak wcześniej,ja miałem 1.8 adr z grudnia 98 i miał dwumase
  16. witam ponieważ niedługo czeka mnie wymiana amortyzatorów na tyle,chciałem spytać jaki koszt byłby do zawieszenia 1BE czyli fabrycznie obniżonego,sachsa lub innych firm ,bo byłbym zainteresowany zakupem u kolegi?
  17. ja też jestem właśnie na etapie wymiany błotnika lewego przód,na rancie po środku przegnił już prawie na wylot,nie opłaca sie tego szpachlować i malować a lakiernicy z cenami oszaleli ,po szukaniu przez 3 tyg udało mi sie znalezc w kolorze błotnik oryginał LC9Z ,zanim będzie zamontowany porządnie go zabezpieczę przed korozją od wewnętrznej strony bo fabrycznie jest bieda potem odpryski itp i rdza sie szybko pojawia pozdrawiam
  18. jeśli mi czas pozwoli i nie będę w pracy to też sie piszę
  19. u mnie tylko przy zimnym silniku po odpalaniu auta gdy temp na dworze jest między 5 - 12 stopni przez pierwsze ruszenie autem z 1 biegu tak poszarpuje że czuć na budzie ,czasem zdarzy sie że drugie ruszenie też ale rzadko ,potem już płynnie rusza ,na ciepłym silniku nic takiego nie występuje ,jak są przymrozki to nie szarpie wcale na zimnym albo jak jest temp latem koło 20 -30 stopni szarpania brak,normalnie cuda jakieś sie dzieją sprzęgło pracuje miękko idealnie,wibracji na pedale nie ma,dwumasa ok
  20. 96 rok adr silnik to napewno masz pedał gazu na lince a nie elektroniczny,miałem takiego paska tyle że z 99 roku i już nie był na lince a tak poza tym nie powinien sie różnić,chyba że o czymś nie wiem...
  21. rocznik 2004 model 2005 / AVF /przebieg prawdziwy 174 tys 100% pewny,auto pół roku w polsce
  22. rura na złączu ma takie dwa "zęby" które sie wycierają i robi sie wtedy luz że nawet ta opaska metalowa nic nie daje,ja to przerabiałem u siebie w poprzednim pasku,kupowałem używkę w dobrym stanie,akurat to była ta od intercoolera do silnika,mi wyskakiwała często i czarny dym + brak mocy
  23. posiadałem AWX i przy 150km/h miałem 3100 tys obr a przy obecnym AVF przy tej samej prędkości mam 2800 tys obr na 6 biegu ,spalanie przy AVF też jest mniejsze o prawie litr niż AWX to tylko moje spostrzeżenia,ale ogólnie wolałem 5 biegów bo z 6 sporo mieszania jak sie jeździ po mieście a poza tym mam super skrzynie FRK która nie wiadomo kiedy padnie jak narazie działa ok
  24. święta i po świętach szybko zleciało jak zawsze,a dźwięk W8 miazga
  25. jo tysz mom czorny i teraz jest dylemat czy jest sens myć go na święta jak ma napie....ć deszcz cały czas
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności