Skocz do zawartości

pogromca

  • Liczba zawartości

    1028
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pogromca

  1. Ale tutaj nie widać zielonej kostki pod fotelem, więc nie są grzane, no chyba że ktoś wyrwał. Te czarne kostki to mogą być od czujników zapięcia pasów. Spróbuję coś znaleźć w schematach.
  2. Dokończę swoją historyjkę z turbiną, na szczęście happy endem. Założyłem turbo, nowe uszczelki i śrubki, przewód olejowy bo się ułamał, poskręcane, odpalam i.....uff wszystko działa jak należy. Ale szczerze powiem że miałem trochę cykora przed pierwszym mocniejszym butem, czy coś się nie rozleci. Ale już jeżdżę parę dni i jest oki. Ogólnie to nie jest jakoś bardzo ciężko, jedynie największy problem z rozpołowieniem części gorącej, w moim przypadku. Do śrub przy kolektorze najlepiej mieć kilka rodzajów kluczy w takim samym rozmiarze i da się radę. A no i trochę problemu miałem z dokręceniem wspornika turbiny od spodu silnika. Dzięki za ten świetny temat. Hmm a czemu nie można dawać "Pomógł" za wcześniejsze wypowiedzi?
  3. Jest http://www.allegro.pl/item1059107326_czarne_migacze_kierunkowskazy_lusterka_golf_passat.html
  4. Podłącz się gdzie Ci wygodniej. W lewym słupku powinna być kostka 10-pinowa niebieska, pin nr 4, kabel zielono brązowy-to linia diagnostyczna od modułu komfortu z wtyczki 23-pinowej pin nr 11. Przy liczniku wtyczka niebieska pin nr 25, kolor zielono-niebieski, lub zielono-biały. W złączu diagnostycznym pin nr 7 zielony.
  5. Odkręciłem ten wąż i jakoś poszło, teraz czekam na nową rurkę.
  6. No w zasadzie coś podobnego jak na tym filmiku powinno być. A może Ty sobie ośkę ukrzywiłeś przy demontażu, tak jak ten gość z filmiku mówi. Ja dopiero pierwszy raz wziąłem się za turbinkę więc się nie bardzo znam, mogę Ci jedynie powiedzieć jak to u mnie wygląda. Kręci się prawie tak jak na tym filmie, może z naprawdę minimalnie większym oporem. A podczas kręcenia nie może wydawać żadnych dźwięków, jakiegoś ocierania, szumienia itp. Poza tym to mam jeszcze sprawę taką, bo turbinkę dziś w końcu rozpołowiłem i wyczyściłem, poprawiłem otwory na śruby i już skręciłem. Tylko teraz mam trochę niepokoju w głowie czy dobrze ją złożyłem, tzn. muszla części gorącej jest z taką wajchą do pierścienia kierownic i takim wystającym dzyndzelkiem, który wchodzi w otwór w drugiej części turbo. Te rzeczy muszą się pokrywać no a ja właśnie nie zaznaczyłem sobie położenia muszli i teraz nie wiem czy dobrze wycelowałem. Łatwo wsadzić nie było, musiałem pobijać na około. No ale weszło i wajcha rusza się bardzo leciutko i słychać delikatne dzwonienie poruszanego pierścienia. Jak myślicie będzie dobrze? W sumie gdyby nie wlazło na miejsce to wajcha na pewno by się tak lekko nie ruszała, prawda?
  7. No kolego wygląda na to że rozleciała Ci się uszczelka w drzwiach, która jest na całym obwodzie tej srebrnej blachy z podnośnikiem szyby. Aby to zobaczyć musisz zdjąć boczek z drzwi. Zwykle puszcza ona w dolej części, najlepiej to weź i polej wody po szybie i zobacz czy za chwilę nie zacznie cieknąć od spodu. Potem silikon i załatwione.
  8. No dobra dziś się tym zajmę, a czy ściągać tą plastikową rurę, która idzie od EGR?
  9. Nie będzie się tak kręcił że jak zakręcisz nim i puścisz a on dalej się kręci-to tak nie jest przynajmniej u mnie. Kręci się z delikatnym oporem. A ja mam inny problem, może ktoś pomoże. Zdemontowałem turbinę w miarę bez problemów, ale teraz nie mogę oddzielić części gorącej. Po prostu zapiekło się na maksa, najgorsze jest to że w wyniku pobijania młotkiem troszkę zdeformowały się otwory gwintowane na śruby:dupablada Minimalnie ale jednak teraz ciężko śrubę wkręcić. Nie wiem co teraz zrobić, bo części dalej nie oddzielone a nie mam już bardzo gdzie pobijać bo boję się że załatwię to całkowicie. Niby zaczęło odchodzić z jednej strony ale znowuż wirnik zaczął się blokować bo nie równo szło:wsciekly i musiałem nabić z powrotem. Poradźcie co teraz? bo jutro od rana znowu mnie to czeka.
  10. Podepnę się pod temat bo właśnie przy wyciąganiu turbinki urwał mi się przewód olejowy, o którym tu mowa. Nie dało rady odkręcić. I teraz pytanie jak go wymienić? tzn. wymacałem ręką że pomiędzy silnikiem a grodzią jest on zamocowany pewnie na klamerce(?) jak przy turbinie, ale jest to akurat pod vacum-pompą i dojście jest marne. Jak więc go najłatwiej wymienić bo chyba pompy nie trza ściągać?
  11. Połączenie śrubowe na wsporniku przekaźników, oznaczone jako 75X to plus po stacyjce. Do komory silnika nie daleko.
  12. Tak po prostu. Wszystkie sterowniki są podpięte pod jeden kabel, ale każdy ma inny adres.
  13. No tak, przecież diagnoza w 3BG jest po linii K a nie CAN. Możesz podpiąć się pod najbliższe jakieś urządzenie do którego dochodzi linia K. Nie wiem co będzie najbliższe z tyłu, chyba nic tam nie ma, więc może pod złącze diagnostyczne w tunelu.
  14. Hmm no to dlaczego to nie zadziałało w tym przypadku? No można kombinować, ale wychodzi na to że jest więcej grzebania z tym ustrojstwem niż się mogło wcześniej wydawać. Na razie nic mi nie przychodzi do głowy, może ktoś jeszcze coś podpowie.
  15. Ha a mówiłem że to będą te kable a nie Open i Close, jak pisał JarkoW. No to już mi się to nie podoba, ale faktycznie na schemacie nie ma żadnego wejścia na plus po stacyjce, który by rozłączał urządzenie. Możesz coś więcej napisać? Może masz walniętą krańcówkę w drzwiach. Jak włączysz światła włącznikiem przy zamkniętych drzwiach rozumiem że wtedy nie działa buzzer?
  16. Nie masz menu w liczniku z tego roku, dlatego nie wchodzi.
  17. Nie pisałeś że masz PL-menu, w takim razie masz zrobiony downgrade do D wersji. Wiesz co, najlepiej będzie jak na razie zostawisz tak jak jest a w międzyczasie szukaj licznika 947 to sobie podmienisz i po kłopocie.
  18. Odnośnie pinu 21-przepalona żarówka, to podłączenie go nic nie da, mimo przepalonego palnika komunikat się nie pojawia bo prawdopodobnie trzeba mieć uaktywnioną funkcję kontroli przepalenia żarówki, co wiadomo że nie występowało w passatach. Nawet VW już w modelu 2002 to połączenie usunął ze schematów. Ale ale, jak uaktywnić funkcję kontroli żarówek opisywałem na forum...
  19. No tak tylko że jeden licznik masz przedliftowy, a ten drugi po lifcie, więc tutaj nie ma co się sugerować moim opisem z pierwszej strony, bo to nie zadziała. Najlepiej zrobić to Vagiem.
  20. To jest oryginalna opcja, tylko że ze Skody Superb, ale lusterka są identyczne jak w passacie. W Skodzie właśnie razem z przednimi światłami zapalają się też te diody w lusterkach. Nasze passaty niestety nie mają Coming/Leaving Home fabrycznie.
  21. Możliwe ale tego raczej nikt Ci nie potwierdzi. No ale co, myślisz że łatwiej znaleźć golfa ze składanymi lusterkami niż passata?
  22. Nieee, mam lusterka zewnętrzne z podświetleniem diodami LED, jak na tej fotce http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/umfeldleuchte-1.jpg I chcę to też podłączyć no bo do tego to jest stworzone. Czyli zrobię tak, że przeciwmgielne dam do jednego kabelka, a te lusterka do tego drugiego. Dobrze będzie?
  23. Sterowniki są zintegrowane z silniczkami od podnoszenia szyb. Prawa i lewa strona.
  24. No to super, dzięki za wyjaśnienie. Powiedz mi jeszcze jak to najlepiej podpiąć to ustrojstwo, jeżeli chciałbym aby świeciły mi się przeciwmgielne, podświetlanie w lusterkach i podświetlanie kokpitu jak w B6? Dać oba przeciwmgielne pod jeden przewód?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności