Skocz do zawartości

pogromca

  • Liczba zawartości

    1028
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez pogromca

  1. Skoro masz climatronic to niema żadnego problemu z instalacją navi, potrzebujesz ramki 2DIN, kosza, wspornik, ramka do klimy i to wszystko. Pozdro
  2. Przecież Ci już odpowiedziałem jak to podłączyć, tylko jeżeli kupisz ver G to musisz się łączyć przez tuner TMC, lepiej kup D. Co do tego montażu, masz klimę zwykłą czy klimatronik? Nie działa na pewno, włóz jakąś płyte DX a się przekonasz.
  3. A czy połączyłeś nową navi z wyświetlaczem? W razie czego tu masz linka http://www.forum.vw-passat.pl/tematy56/navigacja-mfd-vt1178,49.htm
  4. A o czym tu gadać, podstawowy model, czyta mapy DX, monochromatyczny mały ekran, odtwarza Audio CD, nawigowanie głosowe i za pomocą strzałek, podłączysz tuner TMC, na początek może być, a czy sie przyda to zależy czy często wyjeżdżasz w dalekie podróże.
  5. A może to zaciski klocków hamulcowych sie tłuką, bo u mnie w lewym przednim kole po wymianie klocków zaczęło się tłuc, nie wiem czy to normalne, pomyslałem że trzeba poczekać aż klocki się 'dotrą' to przejdzie ale jakoś nie chce. Tłucze się toto na byle dołku a na kostce brukowej to już jest cała symfonia, aż wstyd jechać może zdejmę koło i zobaczę czy wszystko tam ok?
  6. Nie ma raczej możliwości aby wyświetlacz się spalił, szukał bym raczej przyczyny gdzie indziej, tak jak powiedział suchy, prawdopodobnie ktoś grzebał przy liczniku i nie podłączył go jak trzeba lub uszkodził. Możliwe że licznik został przełożony bo np. był bez kompa a ktoś chciał mieć, ale nie wiedział jak go podpiąć. Jednak to tylko domysły, trzeba zajrzeć, zobaczyć połączenia.
  7. @modern nie ma problemu z podłączeniem navi MFD z wyświetlaczem w zegarach w Twoim Passacie, tym bardziej, że masz już wyprowadzenie w kostce w starej navi. Musisz tylko podłączyć trzy kabelki do zielonej kostki ISO w nowej navi. Są to piny: pin8 Clock, pin9 Data, pin10 Enable. Na navi masz nalepke z rozpiską pinów więc łatwo je znajdziesz. Aha i kup navi wersję D. @tomaszbl szkoda wysiłku, naprawdę są marne szanse, że Ci się uda przegrać tą mapę, jeszcze ze ściągniętego obrazu. Nie wiadomo jak ktoś ten obraz zrobił, czy dobrze i z czego. Poczytaj to: http://forum.cdrinfo.pl/zabezpieczenia-cd-dvd/50735-blaupunkt-dx-mapa-pl-gps.html A nie lepiej kupić używkę oryginał? np. na Allegro za 200-300zł już się kupi, a jaka satysfakcja:) Pozdrawiam!
  8. Mam identyczny problem, przy lekkim przyspieszaniu w okolicach 2000rpm wyczuwalne są drgania silnika. Na początku myślałem że to poduszki silnika więc je wymieniłem ale to nic nie dało. Dodatkowo pojawiły się błedy pompowtryskiwaczy 'elektromagnetyczny zawór pompowtryskiwacza 4,3 i 2'. Zalałem specjalnego środka do czyszczenia pompowtrysków i też nic. Jutro robie zapis pracy silnika i zobaczymy co wyjdzie, bo nie daje wiary że wszystkie pompowtryski już się posypały. Pozdrawiam
  9. Jeśli do paska 3B to bierz D bo jest tańsza od G, łatwiej o polskie menu i praktycznie niczym się nie różni(dla zwykłego użytkownika :610: ) od G, którą się powinno instalować w 3BG. Jeżeli masz fabryczną instalację to sprawa banalnie prosta, wyjmujesz starą, zakładasz nową, kalibracja i jedziesz. Jeżeli nie masz kluczy to możesz wsadzić np małe nożyki, czy jakieś blaszki coś takiego. Pozdrawiam
  10. pogromca

    Radio Beta Passat B5

    1. Raczej nie; 2. Niestety musisz sam doprowadzić kabel od zmieniarki do radia; 3. Ta większa jest w bagażniku tam gdzie apteczka standardowo, w 3BG jest w podłokietniku 1DIN lub w konsoli-różnie. Pozdrawiam
  11. Niestety jesteś w błędzie. martig twoja navi na 100% nie czyta map w formacie DX, czyli np Polski. Zgadza się że m.in. po napisie MFD lub jego braku można poznać czy nawi jest DX czy starsza, no chyba że ktoś ten napis wytarł :614: ale jeżeli jest to fabryczna navi w aucie z 98 roku to nie jest to DX. MMI to już jest DVD. Aby poznać dokładną wersję navi musisz ją wyjąć i odczytać ostatnią literę w numerze navi na nalepce po prawej stronie. Będzie to wersja A lub B. Pozdrawiam
  12. Wg mnie prawdopodobnie stuka przegub, szczególnie jeżeli mówisz że przy skręcie, a wahacze to raczej na dołkach słychać. Pozdrawiam
  13. No i wróciłem z badania, wyszły 3 błędy, prosiłbym kogoś w temacie o rozwinięcie tych błędów dokładnie co one znaczą, bo mechanik powiedział dokładnie tyle "Czyżby pompowtryski już siadały?" 17678 - "elektromagnetyczny zawór pompowtryskiwacza" 17675 - "elektromagnetyczny zawór pompowtryskiwacza" 17672 - "elektromagnetyczny zawór pompowtryskiwacza" Przy opisie była jeszcze jakaś cyfra oznaczająca który to pompowtrysk ale już nie wiem jaka jest kolejność, mało to ważne chyba. Proszę o komentarz.
  14. Tak właśnie zrobie jutro jestem umówiony z mechanikiem to pojade i zobaczymy co wyjdzie. Może poprosze żeby zmienił na chwile ten przepływomierz na nowy żeby mieć pewność. Mam nadzieję że coś tam wyjdzie na tym komputerku. Przejechałem tym paskiem 140 tysiecy od nowości i jakoś nic się nie popsuło za wyjatkiem przepływomierza a teraz co chwile coś niedomaga. Czy to już ten czas :638: hehe mam nadzieję że nie. No dobra jutro zdam relację z naprawy. Dzięki
  15. Przepływomierz jest właśnie Boscha nie z ASO, ale nowy i z takimi samymi numerami jak na starym. Ze 2 miesiące temu był wymieniany. Tylko przedtem jak miałem uszkodzony przepływonierz to auto wcale nie przyspieszało a teraz to co innego-przyspiesza dobrze tylko nie non stop, skokami, poza tym zauważyłem że pali teraz więcej ON niz kiedyś.
  16. Witam ponownie, znowu pojawił się problem z moim passatem. taka sytuacja: dojeżdżam do górki, obroty 2000, bieg trzeci, wciskam gaz do deski(kontrolnie, zwykle tak nie robię), auto ciągnie ochoczo, obroty 2300, auto nie ciągnie wyrażnie słabe, obroty 2600, znowu ciągnie, potem słabnie i ciągnie i tak w miare regularnych odstępach do 3000 obr, a od 3000 do 3500 już daje kopa i bieg 4. Mam nadzieje że w miarę przejrzyście napisałem. Na prostej drodze efekt jest mniej odczuwalny ale odczuwanly, szczególnie przy wyprzedzaniu i na 3 biegu. Nie wiem co to może być, co podejrzewacie? Przepływomierz odpada bo jest wymieniony z pozytywnym efektem. Jestem już umówiony z mechanikiem ale chciałbym poznać jeszcze Wasze opinie bo nie wiem czy on będzie w stanie coś znaleźć. Dzięki
  17. Darek77 masz racje, jeden koleś z serwisu powiedział mi że model AC się wyczerpał i teraz jest AE i to jest to samo. Już zamówiłem część w serwisie. Dzięki
  18. Witam Wszystkich! Mam problem, muszę wymienić lewą poduszkę silnika w moim passacie, ponieważ jest przyczyną nadmiernych drgań. Niby prosta sprawa, jednak numer tej poduszki to 8D0 199 379AC, i nigdzie nie mogę takiej dokupić, próbowałem już 3 różne, sprzedawcy zapewniali że na 100% będzie pasować ale niestety. Co ciekawe w katalogu VW też niema takiego numeru. No i co teraz zrobić? Może miał ktoś taki problem i jakoś sobie poradził? Dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności