-
Liczba zawartości
1028 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez pogromca
-
Ja zamierzam założyc licznik z dużym FISem, mam klamoty ale jeszcze nie ruszyłem z wymianą. Głównym powodem jest brak odpowiedniego interfejsu-te wszystkie 'vagi' z Allegro sobie z tym na pewno nie poradzą, trzeba miec coś w rodzaju HEX-USB-CAN. Poza tym, to z tego co wiem, cała procedura w teorii wygląda na prostą, trzeba znac PIN starego i nowego licznika, dzięki temu klucze i VIN przepiszesz z komputera silnika do nowego licznika. Mówię w teorii, bo w praktyce zawsze może coś wyskoczyc. Chyba najlepiej procedura wymiany licznika jest opisana tytaj http://www.ross-tech.com/vag-com/cars/Immo3-cluster-swapping.html Myślę że się za to zabiorę, jak się zrobi cieplej
-
Hmm nikt tego nie wie? Ale dobra już sobie sam poradziłem, niestety powietrza w paliwie nie mam.
-
Koła 205/55r16?? Jeśli tak to wpisz 1930. Impuls to zależy z czego bierzesz, jak z ABSu to 43 a jeżeli z gali to bodajże 8.
-
Coś słabo szukałeś, tu jest wszystko na temat http://www.forum.vw-passat.pl/topics33/kluczyki-dopasowanie-nowego-kluczyka-vt12235.htm
-
Hej, dzięki za odpowiedź, pogoda się polepszyła to mogę się za to wziąc. Popatrzyłem i w końcu mi się pomieszały te przewody, a nie chcę odpinac na darmo, bo te złączki siedzą dosyc porządnie. Zrobiłem fotke, zaznaczyłem które wężyki zamierzam odpiąc, proszę tylko aby ktoś mi potwierdził czy dobrze wydedukowałem i są to właściwe wężyki. Aha i jako łącznik mam rurkę miedzianą o średnicy 5 mm, będzie dobra czy raczej za wąska? Dzięki
-
Przecież to nie są oryginalne listwy, tylko zwykłe listwy samoprzylepne, które można też kupic na Allegro. A te passaty na zdjęciach z tej aukcji są z oryginalnymi chromami. Tu masz oryginały na zderzaki http://cgi.ebay.de/US-VW-Passat-3BG-W8-Highline-Chrom-komplett-front-heck_W0QQitemZ180084542455QQihZ008QQcategoryZ65117QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem Tu masz na drzwi http://moto.allegro.pl/item164128385_vw_passat_b6_nowe_listwy_chromowane_chrom.html A tu na okna http://moto.allegro.pl/item166828151_vw_passat_b6_b5_listwy_chromowane_chrom_na_drzw.html
-
Raczej powinieneś wymienic pompowtryskiwacz na taki sam, chodzi o to żeby wszystkie 4 były takie same, np. ten co założyłeś może miec inną wydajnośc paliwową. Sam wymieniałeś ten wtryskiwacz? Rozumiem że znasz całą procedurę wymiany i dopasowania. Nie wiadomo czy w ogóle da się go dostroic. Podaj numer tego wtrysku albo link do aukcji. Jeśli chodzi o regenerację, to rozmawiałem z gościem, który się tym zajmuje i mówi że jest to jak najbardziej możliwe, jednak w jaki sposób on je regeneruje to tego nie wiem. Ale wiem że nie wymienia się końcówki. Przy okazji wspomnę coś o moim problemie. Nie szukam już przyczyn błędów pompowtryskiwaczy w samych pompkach, ale w zasilaniu paliwem. Przypomniało mi się takie zdarzenie-wymieniono mi w warsztacie filtr paliwa, następnego dnia zajrzałem profilaktycznie pod osłonę i zobaczyłem ropkę na chłodniczce paliwa, pojechałem do tego warsztatu i pokazałem to, gośc powiedział że jak się przykręca filter to tam jest taki oring, który powinien byc za kazdym razem wymieniany na nowy, ale w komplecie z filtrem go nie dają i on sam też takiego nie ma, więc zostawił ten stary-zdaje mi się że dokręcił tylko mocniej tą śrubę i paliwo już nie cieknie, ale mam pytanie-czy może byc tam teraz nieszczelnośc powodująca przedostawanie się powietrza do układu paliwowego??
-
Podepnę się pod temat z moim pytaniem. Mam ten kod PIN do immo z oryginalnej przywieszki jak na zdjęciu Marka, natomiast komputer nie przyjmuje go, blokuje się. Czy przyczyną tego może byc łączenie się za pomocą niewłaściwego interfejsu? Mam tylko taki VAG-USB od Viakena i coś mi się zdaję że to trochę za słabe jest(do odczytu bloków i kasowania błędów starcza). Czy HEX-USB-CAN by sobie z tym poradził?
-
Jedź z tym do kumatego warsztatu zajmującego się TDI, bo samemu to nic więcej za bardzo nie wskurasz.
-
Miałeś zmieniany licznik? Może to byc VIN auta z którego licznik pochodzi.
-
Hmm ten pompowtrysk może byc uszkodzony, trzeba by zajrzec pod dekiel, sprawdzic połączenia i pomierzyc oporności pompowtryskiwaczy.
-
Błąd elektromagnetycznego zaworu pompowtryskiwacza i przerwa w zapłonie w 1 cyl. Drugi jest spowodowany pierwszym. Pompowtryskiwacz nie reaguje na impuls ze sterownika. Usterka elektryczna, sprawdź połączenia, na początek sprawdź tą okrągła wtyczkę przy silniku. Często się pojawia? Jakie masz objawy? Drgania, nierówna praca?
-
Przy uszkodzonym czujniku świeci się tylko kontrolka ABS.
-
Jeśli kontrolka od ABSu, i dodatkowo kontrolka (!)-zwykłego układu hamulcowego palą się razem oznacza to poważniejszą usterkę układu hamulcowego. Czy pojawia się również sygnał ostrzegawczy? Czy te kontrolki pojawiają się w czasie jazdy czy zaraz po włączeniu zapłonu? Stawiał bym na ubytek płynu hamulcowego ale jeżeli mówisz że jest w normie...zrób diagnozę, na pewno jest zarejestrowany błąd, może czujnik przekłamuje.
-
Dzięki Marek za pomoc. Niestety nie mam tej zdrapki na przywieszce-widocznie nie każdy dostawał. Potrzebuję tego kodu tylko po to aby zadaptowac nowy licznik. Będę musiał do kogoś z tym podjechac. Pozdrawiam
-
Programy do samodzielnego studium VW
pogromca odpowiedział pogromca → na temat → Dokumentacje, opisy
Wobec tego jak pozyskałeś te materiały, skoro nie pracujesz dla VW a materiały są do użytku wewnętrznego? Posiadanie tego nie jest niezgodne z prawem? -
MCD to nie to samo co MFD i tam są inne oznaczenia wersji. Ale jeżeli masz ją fabrycznie zainstalowaną w passacie 2004 to jest to DX(z resztą te MCD to chyba wszystkie były DX)Przynajmniej ja się nie spotkałem z inną wersją.
-
Programy do samodzielnego studium VW
pogromca odpowiedział pogromca → na temat → Dokumentacje, opisy
Znaczy co, jesteś tłumaczem dla VW czy jaja sobie robisz? -
Programy do samodzielnego studium VW
pogromca odpowiedział pogromca → na temat → Dokumentacje, opisy
A skąd Ty to wiesz co tam jest napisane? -
Mam problem, potrzebuję pinu do sterownika silnika w moim pasku, podobno miał byc na przywieszce do kluczy ale nie wchodzi ten kod, podobno też można go ustalic za pomocą VAGa. Czy ktoś może mi pomóc?
-
Ja również słyszałem że spolszczenie jest do wersji G, ale jest to jakby 'downgrade', tzn. nie działają niektóre funkcje wersji G, kosztem polskiego menu.
-
Nie wiem czy komunikacja navi w wersji G z FISem poprzez TMC lub nie to tylko kwestia oprogramowania navi.
-
nie działa wyświetlacz komputera-pasat tiptronic
pogromca odpowiedział vodzu413 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Wg mnie nawigacja nie ma z tym wyświetlaczem nic wspólnego, bo to jest tylko pół FISa, nawigacja mogła byc dokupowana niefabryczna 1DIN i mogła byc wyjeżdżana tak jak mówił ten gościu-są takie modele. Kabel antenowy to prawdopodobnie pozostałośc po zestawie głośnomówiącym, lub właśnie nawigacji. Czy działa podświetlenie tego wyświetlacza, czy wogóle nie daje znaku życia? Żeby sam z siebie taki wyświetlacz się całkowicie popsuł to się raczej nie zdarza, natomiast zdarza się że zanikają na nim informację, ale działa chociaż podświetlenie. Najlepiej podepnij komputer i sprawdź czy licznik nie zgłasza błędów. Możesz również zdemontowac licznik i sprawdzic poprawnośc połączen i ogólnie oblukac czy nie był np. rozbierany, może faktycznie ktoś chciał coś zakombinowac i spartaczył. Masz manetki do sterowania komputerem? Może ten licznik był zmieniany. -
Witam. Chciałbym zrobic test na obecnośc powietrza w układzie paliwowym w moim TDI AVB. Zanim się do tego zabiorę, proszę o rady, wskazówki jak to zrobic w miarę sprawnie i bezinwazyjnie. Nie wiem np. czy te objemki na wężykach przy filtrze są jednorazowego użytku(na takie wyglądają)??Bo jeśli tak to będę musiał takie najpierw kupic. Dawajcie jakies rady
-
Wzor na ustawienia wielkości kół w MFD
pogromca odpowiedział navik → na temat → Nawigacja, car audio i akcesoria
No ciekawe, tylko zastanawiam się poco to liczyc jeżeli VW podaje te wartości liczbowe dla większości rozmiarów kół?? Nie wiem czy ten wzór jest poprawny, bo np. dla 205/55r16 VW podaje 1930 a ze wzoru wychodzi trochę więcej.
