-
Liczba zawartości
631 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Kalendarz
Oferty
Collections
Zawartość dodana przez dob12
-
sprawdzić ciśnienie paliwa,wtryski czy nie leją,przewody ,świece ,ciśnieni na cylindrach,czujnik położenia wału, a przede wszystkim zrobić logi 014,015 i 016 i zobaczyć na którym cylindrze wypadają zapłony Sprawdzić obwód grzałki sondy lambda i samą grzałkę bo tego tyczy sie błąd,jeśli za duża rezystancja grzałki to sonda do wymiany. Sonda jak nie ma odpowiedniej temperatury ma błedne wskazania
-
tak ,o ile serial nie jest na blacklist, bo jak jest to tylko reflash kabla.
-
Ta, pójdzie raz i po kablu
-
sprawdź stabilizator to pierwsze
-
Witam Panowie takie pytanie: czym wyciągnę pin ze sterownika Med 9.5.10, jest klasyczny sterownik silników benzynowych fsi i tfsi Czy jakiś commander to robi po obd? Pozdrawiam
-
Dzięki.
-
Witam Mam taka prośbę, Czy mógłby ktoś sprawdzić w Etce jaka powinna być oryginalna sonda lambda za katalizatorem w tym samochodzie Audi a3 1.6 FSI silnik BLF 2005 r vin: WAUZZZ8P25A134218
-
Jeśli to są silniki wraz sterownikami to może mnie działać, sterowniki mają wgrane inne oprogramowania do motek. Kiedyś wyrobiła mi się zębatka przy silniczku w drzwiach pasażera.(passat anglik) kupiłem używkę tez od anglika na allegro ,ale o innych numerach po wpięciu do auta reagowało tylko chyba na przycisk w drzwiach kierowcy,wiec przełożyłem sam sinik ze starym modułem.
-
na esp abs masz długie kodowanie polecam VCDS Ps. Wyciekła już może do sieci wersja vcds pl 11.xx,bo ostatnio z braku czasu nie jestem w temacie
-
witam Ciebie interesuje tylko kabel zielony ,pin7 ,jest to linia K diagnozy, poza tym na 16 (czerwony z czarnym ma być stały plus(napięcie aku) i na 4 i 5 ma być masa(nie widzę jakie to kolory na fotce. Posprawdzaj zasilania na tym co pisałem. Po włączeniu zapłonu na lini K powinno być napięcie rzędu około 10 V
-
Auto zgasło,napis STOP-po naprawie delikatnie szarpie .
dob12 odpowiedział dob12 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Odświeżam temat i zmieniłem trochę tytuł. Auto stanęło ponieważ była za wysoka temperatura sinika. Auto naprawione. Wymieniona pompa wody (w starej pękł wirnik) Sprawdzona głowica,splanowana,wymieniona uszczelka pod głowicą. Co do błędu czujnika obrotów wału,wymieniłem też czujnik i błąd nie powraca. Kupiłem czujnik FEBI (nowy) ,ale na nim szarpie straszliwie (i błąd braku zapłonu na czwartym cylindrze) odeślę go do slepu. Kupiłem używkę ale od audi numer części 06A 906 433c ,mój ori 078 906 433a. Na używce odpala normalnie ,żadnych błędów podczas jazdy,ale czasami delikatnie szarpnie po między obrotami 1500-2000 przy mocniejszym dociśnięciu gazu,przy delikatnym dodawaniu gazu nie ma szarpnięcia . Ma ktoś pomysły co może być przyczyną? Nie mam innego ori na podmianę. Co mogę jeszcze sprawdzić? -
Kolejność przewodów wysokiego napięcia na cewce .
dob12 odpowiedział dob12 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Dzięki serdeczne za pomoc:zdrowko::bry2 Pozdrawiam -
Kolejność przewodów wysokiego napięcia na cewce .
dob12 odpowiedział dob12 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Nikt nie zna? A czy ktoś może potwierdzić tę 1-3-4-2, Liczymy zgodnie z ruchem wskazówek zegara? -
Witam Czy ktoś może mi podać kolejność przewodów zapłonowych na cewce , Silnik 1.6 ALZ
-
b5 1.8t gotuje się, łapie temperature, wielka zagadka
dob12 odpowiedział djmca → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
rozbawił mnie ten post :jupi nie spotkałem jeszcze mechaniora który by dokładał sob roboty,to raz a dwa zeby odkrecic głowice i ja sciągnąć to wcześniej trzeba odkręcić kata od kolektora wydechowego,wiec jest to nie realne,aby tak zrobił. A co do uszczelki to u mnie w pasku tez zaczął gotować płyn,wiec wyjąłem termostat. przy spokojnej jeździe temp 80 stopni,na autostradzie przy jeździe po wyżej 120 km/h 110 stopni i spuchnięte przewody. Zdjąłem głowice ,na uszczelce nie widać za bardzo przedmuchów ,wiec dziś głowica poszła na testy ciśnieniowe i do planowania,jeśli bedzie ok. -
Interfejs wpięty do samochodu?lub podane zasianie a niego podczas testu?
-
Auto zgasło,napis STOP-po naprawie delikatnie szarpie .
dob12 odpowiedział dob12 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
No właśnie chyba nie ,bo gdy tyko napis stop znikną z wyświetlacza ,auto bez problemu kręciło rozrusznikiem(tyle że musiało ostygnąć.)Żadnej informacji więcej nie było ,jakiego układu dotyczy usterka. Nigdy wcześniej ,jak i ani raz w dniu dzisiejszym nie zdarzyło się aby po przekręceniu stacyjki w pozycje start rozrusznik nie zakręcił. Mam jeszcze jedną rzecz na myśli. Otóż gdy auto zgasło ,jako że jest to wyświetlacz 1/2 ,wiec na wyświetlaczu pojawił sie napis STOP ,a nad kontrolka od ojeju. Wiec tak sobie myślę czy niskie ciśnienie oleju mogło to spowodować że sterownik odciął i zablokował zapłon. Muszę zlokalizować i sprawdzić jeszcze ten czujnik ciśnienia oleju,czy po jego wypięciu silnik zgaśnie i start zostanie zablokowany, jak i sprawdzić manometrem jakie jest ciśnienie oleju. - - - - - aktualizacja - - - - - i też nie reagował na start dopóki napis stop był na wyświetlaczu? -
Witam Panowie pasacik jak z opisu,1.6 ALZ. Zgasł żonie na autostradzie , Napis STOP ma wyświetlaczu i sterownik nawet nie dopuszczał kręcenia rozrusznikiem , Po godzinie dojechałem do samochodu,posprawdzałem płyny ,oleje pasek,wszystko OK. Próba odpalenia ,napis stop znikł(widocznie samochód trochę ostygł)ciężko po jakichś 30 sekundach kręcenia samochód w końcu odpalił. Dojechałem do domu (10 km)podpinam VCDS błąd 16706 czujnik wału- brak sygnału-czasami. To by tłumaczyło to długie kręcenie zanim odpalił. Mierze opór czujnika 980 ohm. Kasuje bład ,samochód odpala szybciej. Wypinam czujnik i odpalam ,chwyta ciężko jak na autostradzie,pojawia sie ten sam błąd ,tylko że na odpiętym nic nie blokuje rozrusznika przed kręceniem. Co może nie zezwalać na start silnika ,po za wyżej wymienionym błędzie nic nie zarejestrował.
-
To zegary Jaeger (Magneti Marelli),na dwu procesorach motorola 08 i 912 w VDO takie coś raczej nie przejdzie Czym to sczytałeś ?
-
2,5 raza mniej kosztuje Vag Can Pro bez lini k ,z linią k jest połowe tańszy od VCDS. Jak dla twoich potrzeb to pewnie wystarczy. Różnice,VCP i VCDS to dwa różne interfejsy. Do VCDS procedury diagnostyczne znajdziesz w necie na forach i Ross tech. Do VCP ciężko coś znaleźć. Sama firma jest spoko.
-
wsad 3B0 920 822A i zmiana tarczek ,lub pozostaw stary wsad i zamień tylko komórki prędkościomierza w odpowiednim adresie z europejczyka,zmian tarczek i zmienić tylko kodowanie na europe. Nie będziesz nic musiał kombinować z immo.
-
Z tego co widzę z Twojego zrzutu z commandera ,obecne kodowanie masz 4. Poprawnie koduje sie do wyposażenia samochodu. A pisałem aby najlepiej użyć programu VCDS i (kabla hex Can) ponieważ program podpowiada jakim cyfrom odpowiada dane wyposażenie. Kodowanie ma 7 cyfr. Nie wiem jakie masz wyposażenie audio u siebie,ale znalazłem poprawne kodowanie do takiego samego modelu sterownika radia jak u Ciebie 1K0 035 095 E Może Ci podpasuje kodowanie to 0010400 Ps. A tyle razy było pisane że ten sprzet nie jest do diagnostyki za dobry,bo takie klocki właśnie wychodzą. Gdybyś to robił VCDS`em i niechcący wcisną kodowanie ,to jeśli byłoby nie poprawne to po prostu sterownik by go nie przyjął A commander hmm:hymprzeora wszystko
-
Przekodowałeś sobie radio , błędu nie skasujesz dopóki nie zakodujesz poprawnie. Najlepiej do tego celu użyć VCDS.
-
Tym programem nie zrobisz,ale kablem kkl można , działa on z vag eprom programerem
-
Kabel ori czy klon?
