Skocz do zawartości
Gość lexwon

Jakiej firmy kupić filtry - Knecht, Bosch, Mann, Filtron i inne?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zgadza się tak jak kolega mówił na 1 montaż idzie do vw filtron...a nawet spotkałem się ze Sofima..ale wydaje mi się ze wkładają filtry krajowych producentów tzz. W pl filtron w de knecht..itp.. to co tańsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam od lat Filtrona i jest ok, nie ma co przepłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Używam od lat Filtrona i jest ok, nie ma co przepłacać.

Przepłacać?? 20zł więcej na rok to fortuna?

Z tego co mi wiadomo filtry paliwa "filtrona" są najgorsze, bo wkład się rozsypuje i dziwne rzeczy się dzieją z autem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam filtrona i jestem zadowolny co do jakości i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtron jeśli ktoś chce kilka/kilkanaście zł zaoszczędzić powietrze/kabinka

 

oleju i paliwa wyłącznie mann knecht hengst bosch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno filtrona polecić nawet jako producenta filtrów kabinowych.

 

Od lat używam filtrów z wkładem węglowym. Pewnego razu kupiłem filtr z węglem 3 producentów - mann, knech i filtron.

 

Mann był najcięższy i zawierał najwięcej węgla aktywowanego. Filtron był prawie jak lekki jak filtr bez węgla. Jak to ma skutecznie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepłacać?? 20zł więcej na rok to fortuna?

Z tego co mi wiadomo filtry paliwa "filtrona" są najgorsze, bo wkład się rozsypuje i dziwne rzeczy się dzieją z autem...

 

Każdy ma inne zdanie, ale na pewno nie są najgorsze bo producenci samochodów wkładają je na pierwszy montaż.

Wiadomo ilu forumowiczów tyle opinii i tego się nie zmieni.

Niedawno kupowałem filtry I chciałem wszystkie filtrona a paliwowy dostałem knechta bo był tańszy i oleju Boscha bo tez był tańszy;)

Ale jedno jest pewne że z Filtronem nie miałem nigdy problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zdanie ale to nie znaczy, że każdy ma rację. Rzeczy takie jak filtry kupuje się najlepsze. Oszczędzanie 20 zł czy to na filtrze, czy oleju to G.Ł.U.P.O.T.A. Dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do mojego paska zapodalem filtr powietrza i oleju mann

Uzywam zawsze od kilku lat tej firmy w kazdym aucie.

Na filtrze oleju w kilku autach zauwazylem szybsze gasniecie kontorlki oleju przy zimnych i cieplych startach.(razem z tymi filtrami stosuje oleje liqui moly)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno filtrona polecić nawet jako producenta filtrów kabinowych.

 

Od lat używam filtrów z wkładem węglowym. Pewnego razu kupiłem filtr z węglem 3 producentów - mann, knech i filtron.

 

Mann był najcięższy i zawierał najwięcej węgla aktywowanego. Filtron był prawie jak lekki jak filtr bez węgla. Jak to ma skutecznie działać ?

 

my vaga generalnie mamy wszystkie filtry na sklepie i w przypadku filtra np CUK2939 biorąc do łapki filtrona manna i knechta to pierwszy zdecydowanie odstaje... pomimo tego że rzekomo właśnie ten filtr jest na 1 montażu z filtrona.

Jeśli jednak chodzi o jakość to wg mnie nie ma takiego dramatu, kabinę i powietrze można wrzucać.

Oleju i paliwa filtrona nie sprzedajemy bo sami do siebie byśmy na pewno tego nie zamontowali.

Pozdrówki

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgiel aktywny w kabinówkach to czysty marketing. Dlaczego ?

A no dlatego, że w tak na tak małej powierzchni jakie mają filtry kabiny ciężko jest upchać dużo aktywnego węgla. Węgiel "działa" tak około dwa tygodnie potem już go nie ma.

Żeby aktywny węgiel działał przynajmniej pół roku filtr musiałby mieć gabaryty beczki 208l po oleju !!!!

Tak naprawdę jest bodajże czterech czy pięciu producentów papieru do filtrów kabiny i powietrza na świecie, więc ich jakość jest bardzo zbliżona. Producenci najczęściej "kantują" na ilości plis w filtrze a co za tym idzie na ilości zużytego do jego produkcji papieru.

 

Natomiast w kwestii filtrów oleju i paliwa wyłącznie mann knecht hengst. Reszta nie jest na tyle tańsza, żeby była warta tej oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi bodino, widać nigdy nie widziałeś procesu technologicznego produkcji filtrów kabiny i powietrza na własne oczy, ale za to oczytany jesteś...................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo i teraz jest oki. Jak widzisz, żeby węgiel cokolwiek "zdziałał" i Twoje dzieciątka mogły komfortowo podróżować pasiorem trzeba co najmniej 2 razy do roku zmieniać filtr kabinowy z aktywnym węglem. Wg wiedzy jaką posiadam, żeby w kabinie było w miarę "czyste" powietrze to takowy filtr powinien być zmieniony nawet 4 razy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jak jakiś czas temu niedaleko domu drogowcy robili obwodnicę to takim filtrem po miesiącu jakby rzucił to można by zabić - taki nabity był syfem.

Są nawet ludziska co nie mają pojęcia o jego istnieniu: :zecoa potem wielkie zdziwienie, że jakieś alergie, katary i inne choroby górnych dróg oddechowych w środku lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że wymiana filtra powietrza powinna zależeć nie od całkowitego czasu obecności w aucie, a od czasu faktycznego użytkowania.

 

U mnie filtr jest zmieniany przy wymianie oleju a potem w połowie interwału serwisowego czyli po 5000km, co daje około 10 wymian rocznie.

 

Wielka szkoda, że do B5 valeo nie robi filtrów Climfilter supreme :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie filtr jest zmieniany przy wymianie oleju a potem w połowie interwału serwisowego czyli po 5000km, co daje około 10 wymian rocznie.

No i maszynka się kręci i producenci rączki zacierają że mają z kogo doić jak puścili mit o "czystym powietrzu" w aucie dzięki filtrom z węglem:D

Może i to by działało kiedyś kiedy jeździły 2 samochody na godzinę ale nie w obecnej sytuacji kiedy powietrze jest tak zanieczyszczone że żadne filtry z dodatkami nie chronią tego syfu przed naszymi płucami.

Ja w takie cudowne filtry nie wierzę......tak jak lobbyści podali rączkę producentom żarówek żeby w Polsce i jeszcze tylko kilku krajach jeździć na światłach cały rok - dla mnie to drugie to totalny idiotyzm - milion razy już miałem okazję się przekonać widząc auto z naprzeciwka z włączonymi światłami latem w słoneczny dzień i ni ch..a tych jego światełek nie widać!! Osobiście włączam światła dopiero przy zmierzchu bo jestem wrogiem przygłupich "nakazów" kilku nielogicznie myślących ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300zł rocznie to są grosze w stosunku do całości kosztów użytkowania samochodu. Węgla używam tylko w okresie pylenia traw i drzew, raptem kilka miesięcy, kiedy to mam najbardziej nasilone objawy alergii. Ja się czuję lepiej z węglem, nie wiem jak Wy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej wymianie filtra rozpylam na parownik porcję środka do klimy firmy Wurth (puszka z dość długą rurką do aplikacji w trudno dostępnych miejscach).

Odgrzybianie poprzez ozonowanie w warsztacie w mojej ocenie nie daje satysfakcjonujących efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Węgla używam tylko w okresie pylenia traw i drzew, raptem kilka miesięcy, kiedy to mam najbardziej nasilone objawy alergii. Ja się czuję lepiej z węglem, nie wiem jak Wy

Nie przebywasz 24h w aucie, czasem z niego wychodzisz i co wtedy? przecież nie nosisz maski na twarzy z "filtrami":D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności