Skocz do zawartości
Gość lexwon

Jakiej firmy kupić filtry - Knecht, Bosch, Mann, Filtron i inne?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lexwon

Witam, za kilka dni będę robił w Polsce serwis i zastanawiam się jakiej firmy kupić filtry - Boscha czy Knechta? Czy może nie robi to wielkiej różnicy? Jeżeli chodzi o olej to zdecydowałem się na motula. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wymienione firmy są dobre dlatego kup tańszy (nie ma co za dużo główkować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

Ja uzywam Knechta i je polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem teraz knechta, i jak będziesz kupoiwał filtr przeciwpyłkowy (do klimatyzacji) to bierz koniecznie z aktywnym węglem (filtrona), zapłacisz pare groszy więcej a różnica ogromna!!!

 

wyjaśnienie: filterek z aktywnym węglem pochłania wszystkie smrody z otoczenia, tak że do kabiny trafia czyste powietrze nawet jeśli wleczemy się za starą ciężarówką pod górkę (filtr wchłania wtedy zapach śmierdzących spalin)

 

cena w InterCarsie 53,42zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do KNECHTa ...uzywam od kilku ladnych wymian i jest OK, przy czym ja go wymieniam co 30tys km bo w gdansku jest tak zasyfiale powietrze, przez te totalne drogowe wykopki. Co do kabinowego z weglem....z tymi ciezarowkami bylbym troszke ostrozny...jak dobrze zakopci to czuc spaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do KNECHTa ...uzywam od kilku ladnych wymian i jest OK, przy czym ja go wymieniam co 30tys km bo w gdansku jest tak zasyfiale powietrze, przez te totalne drogowe wykopki. Co do kabinowego z weglem....z tymi ciezarowkami bylbym troszke ostrozny...jak dobrze zakopci to czuc spaliny.

filtr powietrza wymieniam co 15 tyś,wg mnie 30 to stanowczo za dużo

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kenhor

zuse - piszesz, ze wymieniasz co 30tys km,bo jest zasyfiale powietrze. Jak mniemam mowisz o filtrze powietrza. Doradzalbym jednak czestsza zmiane skoro jeszcze mowisz, ze powietrze jest zasyfiale. Mysle, ze co 10tys to juz max, a mozna nawet co 5tys. Koszt filtra to grosze, a zmieniac przeplywke juz troche wiecej. Oczywiscie kazdy robi jak chce, ale tak z dobrego serca zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yarcio

Ja używam filtrów Knechta i polecam je - są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe PANOWIE !!! filtr w TDI wymienia sie zgodnie z danymi VW co 60 tys, wiec nie przeginajcie paly z nadgorliwoscia !!! :krzeslem::cisza::wpale:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr w TDI wymienia sie zgodnie z danymi VW co 60 tys

 

że co :przestraszony: 60 tysi...

 

60/4= :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehehe PANOWIE !!! filtr w TDI wymienia sie zgodnie z danymi VW co 60 tys, wiec nie przeginajcie paly z nadgorliwoscia !!! :krzeslem::cisza::wpale:

 

:zdziwko:

chyba paliwa co 60 tys...... :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK co 60 tys.... zerknijcie sobie laskawie do WASZYCH ksiazeczek gwarancyjnych !!

 

...i przestancie SMUCIC ze to jest GLUPIE i wogole VW sie nie zna i pisze glupoty !!. Ja wiem ze jestescie maniakami wymian wszystkiego co 1/4 lub 2/3 okresu BO TAK!!

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Niech kazdy robi jak chce i wedle swego uznania. Przynajmniej ktoś kiedys coś zarobi.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinpsd

Ja uzywam filtry firmy MAHLE to to samo co KNEHT . Filtry powietrza kontroluje raz na miesiac. a wymiana co 3-4 miesiace . Magic. stuff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także wierny austriackiej marce knecht i wszystkie filtry kupuje tej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajcie z tymi filtrami.Kiedyś byłem równie nadgorliwy i kupowałem knechta,mahle czy boscha.Potem dotarłem do filtrów Filtrona i gorąco wszystkim polecam!!

Z doświadczeń moich i moich kolegów spokojnie mogę zagwarantować ich jakość,która nie odbiega od innych znanych europejskich producentów.Zresztą zajrzyjcie na stronę Filtrona.Polecam kabinowy filtr węglowy właśnie tej firmy,świetnie wykonany i za rozsądną cenę 45zł do 3B i 3BG.

 

POLECAM :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Tomasz32, jaja se robisz?

 

Filtr weglowy K1004A i K1006A są OK ale na przestrzeni 3 lat to również ich jakoś mocno spadła. Kiedyś były porzadne wzmacniane blaszanym stelażem a teraz co? Papierowe - kartonowe wzmocnienie i wszystko się gnie w rekach. Nadal wkład jest dobry ale wykoanie to już księgowy narzucił.

 

Stosowanie reszty filtrów Filtrona to tylko jak już nic innego jest nie do kupienia.

Miałeś kiedyś w rękach Knechta np. LX622 i porównanie Filtrona AP 063/1 (AP 056)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a jesli wpadam do aso i robia mi pelny serwis,to jakie filtry itp wkladaja?bo na wydruku to mam tylko jakies cyferki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
hmm a jesli wpadam do aso i robia mi pelny serwis,to jakie filtry itp wkladaja?bo na wydruku to mam tylko jakies cyferki...

 

Knechty.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz,jestem laikiem jesli chodzi o ASO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności