Skocz do zawartości
Gość lexwon

Jakiej firmy kupić filtry - Knecht, Bosch, Mann, Filtron i inne?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja napisze że każdy kolejny post o oleju będzie "nagrodzony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na temat filtrona mam takie zdanie ze ludzie ktorzy nie dbaja o auto kupuja cos taniego aby wymienic. natomiast polecilbym mana boscha badz knechta, jest troche drozszy ale mysle ze nie ma co oszczedzac na filtrach gdyz to one chronia silnik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie 100% knecht bosch lub mann:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - też kiedyś tylko Mann i Mann, ale po co przepłacać.

Jak słyszę te legendy o tym że Filtron jest do d... to śmiać mi się chce.

Przecież Filtron to obecnie zachodni kapitał.

Proponuje poczytać:

http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp=9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy ktoś z Was zastanawiał się nad oryginalnymi filtrami ?!

Ceny np. oryginalnego filtra oleju, czy paliwa w pewnych przypadkach są niższe niż dobrej jakości zamienników. Sam do niedawna kupowałem wyłącznie manna ale na ten sezon pokusiłem się o oryginalne filtry (paliwa i oleju) i nie powiem bo ceny są dobre (np. u kolegi getem). Filtr powietrza faktycznie jest drogi, ale czasami tak się zastanawiam, czy nie warto wydać 20zł więcej i mieć święty spokój z przepływomierzem itp ?

Owszem ceny oryginałów czasami zabijają (chociazby wahaczy), ale jak wcześniej wspomniałem - czasami można się miło zdziwić :D

 

P.S co do filtrona - mój ś.p ojciec zawsze do swoich aut kupował filtrona i złego słowa nigdy nie powiedział na tę firmę. Ludzie co prawda psiaczą, powtarzają zasłyszane opinie itp.... mnie zaciekawiło tylko jedno - znajomy, który pracuje w sklepie moto powiedział mi kiedyś ze np. taki filtron ma kilka linii produkcyjnych i dzięki temu z najlepszej linii może schodzić filtr do ASO, z drugiej oryginał na aftermarket a z trzeciej g*wniane filtry do sklepów pod marką "Filtron", ja poniekąd w to wierze. Nie kupuje tych filtrów więc się nie wypowiem, ale po prostu takie słowa słyszałem. To samo chociazby zasłyszałem o słynnym Mann'ie, który na europę zachodnią produkuje zupełnie inny wyrób niż na polskę i resztę europy post-komunistycznej ;)

 

pozdrawiam Paweł

Edytowane przez icegoranet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Jaki olej(półsyntetyk) do 1.9 TDI 90KM i ile tego oleju wchodzi ,czy filtr oleju BOSCH będzie dobrej jakości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam . Jaki olej(półsyntetyk) do 1.9 TDI 90KM i ile tego oleju wchodzi ,czy filtr oleju BOSCH będzie dobrej jakości .

 

Post #41 ;) Poza tym nie ten wątek.

Tu masz: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50009&highlight=olej+silnika

P.S. Bosch będzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przed weekendem Filtr kabinowy węglowy BOSCH (cena 71,61zł) oraz filtr powietrza do silnika KNECHT (cena 40,39) zobaczę jak się będą sprawować.:taksobie Ceny - IC Łomża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Hengst mimo że do mojego APU to ponad 50PLN za filtr oleju.

Hengst idzie na pierwszy montaż, a to o czymś świadczy.

Edytowane przez bartszatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam nieco temat. W tym wątku sam wypowiadałem się mega negatywnie na temat FILTRONA ale człowiek może zmienić zdanie. Powiem tyle ostatnie 2 wymiany filtrów MANN zaowocowały ich podciekaniem ( filtr oleju) co spowodowało iż obecnie zastosowałem FILTRONA. :bleble

 

Jak na razie bez zarzutu a zobaczymy przed kolejną wymianą w jakim stanie do niej dociągną filtry FILTRONA. A założyłem też filtr powietrza i paliwa do mojego 1Z TDI również FILTRON :manga

Co do filtrów to jak do tej pory najlepsze wrażenia pozostawiły na mnie filtry KNECHT i oryginalne z ASO reszta z większym lub mniejszym zadowoleniem.:dobrze

 

Powiem tylko tyle że filtry MANN sprzedawane są teraz dosłownie wszędzie a i ich cena spadła więc może firma poszła na wakacje i olewa coraz bardziej jakość a może mnie się trafiły 2 felerne bo o złym założeniu nie ma mowy.

 

Będę zdawał relację z użytkowania FILTRONA , jak się sprawdzą to już będę na nich śmigał a zresztą zobaczymy jakie będą ceny w przyszłości, bo jak będą na poziomie KNECHT to wolę KNECHT. Choć powiem że filtr paliwa KNECHT kosztuje do 1Z prawie 80 zł podczas gdy FILTRON połowę mniej.

 

I tylko proszę oszczędzić sobie pisania że dobre kosztuje bo choćby przykład obecnych aut MERCEDESA pokazuje że to ile się płaci nijak ma się do jakości.

 

A to że człowiek kupi nawet gówno za oszczędności całego życia to tylko zasługa doskonałych speców od Public Relations wielkich koncernów.

 

 

Oczywiście co do filtrów to owszem filtry MANN, KNECHT, PURFLUX a szczególnie KNECHT i oryginały z ASO są znakomite ale to nie znaczy że nasze są do d..y.

To samo tyczy się olei samochodowych gdzie nasze oleje nie odbiegają niczym od MOBIL , CASTROL czy MOTUL.

Edytowane przez fenomen2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma teorie ze firma jest malo wazna, bo robie serwis 3 razy w roku i na kazdy wyjazd do polski wiec okolo 3-4 razy na rok. Filtry kosztuja mnie wtedy 15 funciszy(mam w tym paliwowy, olejowy,powietrny,kabinowy na weglu aktywnym firma przewaznie mann albo fil), olej motula 40(2 razy w roku), termostat 10 i plyn chlodniczy 10(te 2 ostatnie raz na rok).

To tak jak z olejem, jak sie zmiania czesto to i na najtanszym syfie mozna jezdzic, a jak sie robi to raz na rok to jakosc ma juz znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a firma SCT GERMANY??

jakies opinie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ... ja ich nie kupiłem cena odstrasza .. Np filtr paliwa do TDI (puszka, nie wkręcany) podejrzanie tani coś koło 20 zł u mnei w sklepie... gdzie filtron to wydatek rzędu 40-50 zł jeżeli dobrze pamiętam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie ... ja ich nie kupiłem cena odstrasza .. Np filtr paliwa do TDI (puszka, nie wkręcany) podejrzanie tani coś koło 20 zł u mnei w sklepie... gdzie filtron to wydatek rzędu 40-50 zł jeżeli dobrze pamiętam ...

filtr paliwa sct germany 40zł do afn-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy pokazał mi ostatnio filtr powietrza wyciągnięty chyba z audi A3 które było do końca serwisowane w ASO, a na filtrze logo Filtrona i znaczek VW AUDI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr paliwa sct germany 40zł do afn-a

 

Do AFN wkręcany chcieli 28 zł. Do zaoferowania mieli też taki sam, ale krótszy (tańszy). Nie zdecydowałem się. Nie wiem skąd te części biorą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem komplet Manna, ceny:

filtr paliwa - 37 PLN

filtr powietrza - 35 PLN

filtr oleju - 38 PLN

filtr kabinowy - 28 PLN

ceny z http://www.iparts.pl

 

filterki polecam, nie ma problemu z montazem i ladnie sie w pasku sprawuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi różnice i to znaczną. Jeśli masz do wyboru to kup wg numeracji : 1. Knecht 2. Mann 3. Bosch i Purflux, a jak nie ma nic innego to Filtron

W zależności od zasobności portfela kupuj zawsze najlepsze filtry do paliwa( zwłaszcza jeśli masz dizla) i oleju.

Jeśli Knecht ma dużą różnicę w cenie to weź coś tańszego ale filtr kabiny z węglem. Jak często wymieniasz to może być beż węgla, ja kupuje najtańszy - ale zawsze węglowy. Jeśli cena Knechta jest wysoka (czasami przesadzona) to bież kolejny z listy -:) Ja ostatnio kupiłem na http://filtry-knecht.pl - w dobrej cenie. porównaj też na znanym portalu aukcyjnym tam czasami też w dobrej cenie dostaniesz.

 

---------- Dodano o 16:33 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:31 ----------

 

to zobacz sobie testy i ranking - na pzykład Auto świat robił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Koledzy jeśli do przeglądu w ASO przyjadę ze swoimi filtrami KNECHTA to zrobią przegląd na moich materiałach czy muszę kupować u nich ??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Koledzy jeśli do przeglądu w ASO przyjadę ze swoimi filtrami KNECHTA to zrobią przegląd na moich materiałach czy muszę kupować u nich ??????

 

obecnie chyba już można robić takie myki. nie wiem jak serwis VW ale inne działają na takich zasadach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności