Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

piotrek17_2005 bierz Sirio ML145i się nie zastanawiaj --- przestaw na środek dachu i sprawdź S.W.R albo kup sobie Megawata 4000 lub T5000 + mag. 15 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tej chwili mam dakote ale uzywałem chwile ml 145 sirio i wydaje mi się że lepsza jest

Pewnie , że jest lepsza, a na pewno ML Sirio ma lepszy magnes. Bierz ML Sirio i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek17_2005

obie anteny można stroić poprzez ścinannie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obie anteny można stroić poprzez ścinannie??

A po co?????? Bat anteny tnie się wtedy, gdy nie wystarcza wsunięcie go do końca i dzieje się to przy zbyt dużym wskazaniu SWR'a na 40-tym kanale. ML Sirio to antena, która akurat jest bardzo wdzięczna do strojenia i mało kapryśna przy przekładaniu z "auta na auto".

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cięcia z reguły wymagają anteny Sirio M4000 i T5000/P5000 . Dodam jeszcze że przy przerzucaniu anteny z "auta na auto" wymagają sprawdzenia SWR i sprawdzenie impedancji czy dana antena pracuje pełna mocą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek17_2005

na sirio ml145 to w sumie jest na 1 i 40 1.15 na 20 1.1 swr a na dakocie na 1- 1.12 na 20 1.1 i na 40 1.15 sądze że jak bym ściął to jeszcze bym niżej zszedł:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzenie impedancji

 

W jaki sposób miałaby ona się zmienić poprzez przekładanie z samochodu do samochodu :) ?

 

sądze że jak bym ściął to jeszcze bym niżej zszedł

 

No, zetnij ... a później kolejne 20 cm, żeby dopasować jako-tako. Zostaw i nic nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek17_2005

no dobra nic nie ruszam:)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na sirio ml145 to w sumie jest na 1 i 40 1.15 na 20 1.1 swr a na dakocie na 1- 1.12 na 20 1.1 i na 40 1.15 sądze że jak bym ściął to jeszcze bym niżej zszedł

A na czym sprawdzałeś SWR ? jeśli mogę wiedzieć

ja swoją antenę stroiłem na czymś takim: http://161gtw.pl/index.php?showtopic=2544 , dodam jeszcze że widziałem anteny zestrojone na 1.1 i Impedance: 30Ω

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A na czym sprawdzałeś SWR ? jeśli mogę wiedzieć

ja swoją antenę stroiłem na czymś takim: http://161gtw.pl/index.php?showtopic=2544 , dodam jeszcze że widziałem anteny zestrojone na 1.1 i Impedance: 30Ω

Bawiłem się tym sprzętem! Rewelacyjna "zabawka" z tym że przed użyciem 25min przegryzałem się przez instrukcje!

Udało mi się zestroić moja New Alaske ustawioną na dachu w taki sposób, że na 19 kanale wskazówka SWR'a praktycznie pozostawała w miejscu.

Co ciekawe, miernik doskonale pokazuje kiedy otworzymy drzwi od auta, albo kiedy antena się "buja".

Właśnie nad "pływaniem" poziomu fali odbitej spędziłem prawie godzinę, po czym, jak się okazało, wiał delikatny wiatr i kręcił anteną.

 

Swoją drogą, raczej nie polecam posiadanej przeze mnie anteny ,czyli President New Alaska.

Przede wszystkim jest droga i bardzo "kusi" maniaków cudzej własności.

Fakt faktem, że ma całkiem dobre parametry, tak radiowe jak i mechaniczne, ale jej stosunek cena/jakość pozostawia dużo do życzenia.

Mogę za to polecić magnes, który do niej posiadam, jest to rzadko spotykany magnes o średnicy 160mm.

Bardzo pewnie trzyma antenę nawet przy prędkościach powyżej 200km/h, a z racji swojej dużej powierzchni nie niszczy tak bardzo lakieru.

Jedyny minus, to trudności w dokupieniu nowej gumki, która będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek17_2005

Ja używałem miernika krzyżowego DF 2464 pomiary w granicach 1.1-1.2 i drugim dwu wskaźnikowym coś w podobie fs-222 i na tym pomiary mi wychodzą w granicach 1.4 więc któremu pomiarowi ufać??

Edytowane przez piotrek17_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy magnes 12,5cm średnicy wystarczy do tej anteny

http://allegro.pl/item687521286_oryginalna_antena_sirio_ml_145_ml_145_142cm_fv.html

i ile potrzeba kabla od klapy bagażnika w okolice półki po lewej stronie kierownicy i którędy go puścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item687360454_antena_mag_wilson_little_wil_sklep_w_wa_ursus.html ja tam mam taka antenke i jestem bardzo zadowolany bazowki slysza mnie nawet z 20 km a radyjko Uniden pro 520 xl i mam ten zestaw juz ze 3 lata i nie narzekam

 

 

A dodam ze 200 km/h wytrzymuje i sie nie odrywa od dachu bo na autobanie mialem 205 i wsio w porzadku

Edytowane przez capslock82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze ten magnesik wystarczy a kabel najlepiej moim zdaniem puscic wciskajac go pod plastiki biegnace wzdluz progu.W ten sposob nic nie musisz odkrecac i przerzucisz kabel do samego konca tak ze jest niewidoczny i w niczym nie przeszkadza..U mnie na koncu idzie miedzy kanapa a boczkiem blotnika az do konca oparcia kanapy i pozniej juz wychodzi na dach...i zadna woda po nim nie scieka do srodka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o antenie Sunker cb116 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak będziesz w Wawie, to Ci coś dobiorę.

 

Co myślicie o antenie Sirio DV 27 ? Opinie ma pochlebne, kolor nawet podpasi pod samochód :D Długość taka sobie... Wolałbym coś koło 2m ale przy tym samochodzie jakoś to tak nie pasuje ;)

Jak najlepiej zamontować DV na klapę ? Miejsca jest tam dostatek :) Będzie to oczywiście współpracowało ze starym Herbertem i maikiem ze wzmakiem i echem :)

Myślałem o miejscu zaznaczonym na foto :)

C8421181_4.jpg

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o tej antence. To jest włókno , antenka helikalna. Pomyśl o Sirio Titanium 3001 albo Sirio Turbo 3000. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak już wcześniej pisałem, ja polecam Sirio Omega 27 na magnesie 120mm. Do 200zł się wyrobisz i "będzie Pan zadowolooony"

 

no i kupiłem SIRIO OMEGA 27 http://www.allegro.pl/item687358748_uwaga_antena_cb_sirio_omega_27_mag_sklep.html

 

działa pod Unidenem 520XL i chyba trzeba ją zestroić bo jest średnio na jeża, spodziewałem się czegoś lepszego :) Zobaczymy po strojeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spodziewałem się czegoś lepszego Zobaczymy po strojeniu

Na pewno musisz ją zestroić. A tak w ogóle, to gdzie ją stawiasz? Na dachu, czy bagażniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spodobała mi się ta antenka :) i zamówiłem sobie drugą do VR-a :D

 

w B4 jest centralnie na środku dachu, w B5 na klapie w rogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności