Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można dokupić przedłużkę kabla. Poza tym chyba są sirio z kablami 4m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
400cm - 145cm ( wysokość passata ) =255cm Co to za antenka ???
Ten kolega juz nie ma Passata (jak widac w podpisie).

Ma Nissana Kubistar czyli japonska wersje Renault Kangoo - to juz troche zmienia postac rzeczy.

Brawo :!: Teraz jeżdżę Nissanem, który ma 181 cm wysokości, a antena ma 218 cm :D

 

może z dwóch składana...

Można tak powiedzieć, jest łączona.

 

Może kolega wytłumaczy też po co mu aż taki długi pręt na dachu ?

Po to, żeby dużo słyszeć i żeby mnie słyszeli.

 

To teraz ogłaszam konkurs: jaką mam antenę :?::P I nie jest to:

Hmm ... ja obstawiam DV27L - 261 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jaką antenkę doradzilibyscie mi do passata b6, oczywiscie magnesowka bo szkoda blachy w nowym aucie, do tego znajomi polecają mi presidenty i pewnie w tą stronę bym sie kierował. Zastanawiam się nad Floridą albo Ohio albo Missouri i już sam nie wiem na co się zdecydować, a może jest jeszcze jakiś president który by byl odpowiedni? Zaznaczam ze antene chce umieścić na klapie bagaznika ( sedan). antena do radia uniden 520. dzieki bo nie znam sie na tym za bardzo i nie wiem jakie parametry są ważne w jej wyborze. pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klape na magnesie to minimum 150 cm, więc tylko PRESIDENT ML-145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaznaczam ze antene chce umieścić na klapie bagaznika ( sedan).

Dlaczego akurat w tym miejscu? Skoro i tak na magnesie to zdecydowanie na dachu.

 

znajomi polecają mi presidenty

President, President, President... ludzie czy nie ma innych firm?

 

Jak dla początkującego polecałbym coś około 1m, np. SIRIO AS 100 lub coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslalem o czyms krotszym, nie zalezy mi na nie wiadomo jakim zasięgu, radyjko kupilem typowo jako ochronę antymiśkową, myślicie ze miejsce na klapie az tak pogarsza zasięg anteny w porownaniu z dachem ? prosze mnie zle nie zrozumiec, nie jestem piratem, ale czasem nie da sie jechac zgodnie z przepisami.

 

edit: chcę na klapie z tego względu ze szybko i latwo mozna schowac do bagaznika. mialem radio od kolegi kiedys na wyjazd i dawalem na dach, podczas deszczu woda po kablu ladowala na fotelu z tylu, wystarczy zobaczyc jak wyglada uszczelka miedzy drzwiami a rantem dachu, poprostu nie jest to za fajne, zwlaszcza jak sie fotel robi mokry

 

edit 2: co do dlugości to zgadzam sie 100 cm to maksymalny max jaki moglbym zalozyc

 

edit 3: president dlatego ze jest to chyba najbardziej ceniona firma wsrod antent a ja jak kupie antene to nie chce za chwile kupowac innej bo bede niezadowolony

Edytowane przez evil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myslalem o czyms krotszym

Niż 1 m?

 

myślicie ze miejsce na klapie az tak pogarsza zasięg anteny w porownaniu z dachem ?

Odbiorczo mało zauważalnie, nadawczo tak. Jeżeli postawisz antenę o długości 1 m lub krótszą na klapie bagażnika to jej połowa (lub nawet cała w przypadku Floridy) będzie zasłonięta przez samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co z tego, że będzies słyszał, jak sam się nie zapytasz o drogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie no więc przemyśle temat a najlepiej to pewnie wybiore sie do jakiegoś dobrego sklepu gdzie mozna kupic i zamontowac sprzęt z prosbą o dodatkową rade. znajomi z tego co mi mowili to zazwyczaj pytaja się tych z którymi sie wlaśnie mijają. no sam nie wiem, dlatego was pytam, bo macie sprzęty i bardziej sie znacie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci Omega sirio 27 95cm długa o dobrych parametrach,nie hałasujaca w czasie jazdy,gietka i bez problemu chowająca się w bagażniku.

POLECAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja uzywam alaski razem z radiem uniden 510xl.

Mam ją na magnesie, i jestem z nej bardzo zadowolony.

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie polecił bym ci Sirio ML 145 na Mag. *made in Italy* - dobra jakoś wykonania w miarę mocny magnes i ok 100zł tańsza od Presidenta który był dobry w latach 90 XX wieku

Radyjko już jakieś masz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak radyjko już kupilem, mam unidena 520xl, teraz intensywnie mysle nad anteną i miejscem w ktorym ją będe stawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkladacie ,,cos,, pod swoje magnesowki ? ,bo moja rysuje dach ,mozna ja czyms podkleic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W papierniczym kup sobie kawałek folii bezbarwnej samoprzylepnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za szybka odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej ml-145 mam podkładkę gumową na magnesie i jakoś rysek nie zostawia. U kumpla będę teraz testować jak sprawuje się folia do laminowania. Tak na marginesie mam hardcora na osiedlu co używa do tego celu folii śniadaniowej ;) (przy okazji zabezpieczył całą podstawę IC-100)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko to ja widziałem ludka który kupił Sirio ML 145 i folie aluminiowa zamiast na magnes to przykleił na podkładkę gumową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry !!!!

A ja tak nieśmiało polecę niżej wymienione antenki:

- antena montażonwa : Santiago 1200 lub Santiago 600

- antana magnesowa : Sirio ML 145 ( firmy Midland) lecz oryginalna ( podobno pojawiły się podróbki) .

Dlaczego te anteny: otóż jestem również z zamiłowania krótkofalowcem - amatorem ( mam swój znak) i jak prawie każdy swoją przygodeę rozpoczynałem od CB - i dalej jestem aktywny na paśmie. Wymienione przezemnie anteny były lub są używane przeze mnie lub moich kolegów z pasma - oczywiście oprócz wielu innych modeli.

Jednak wg. nas te są najlepsze - ale to tylko nasze zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności