Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Coo? 250 zł za to partactwo?

Za 250 zł możesz mieć śmiało Sirio Performera jeszcze Ci na piwko zostanie!

A anteny cb tak po pierwsze nie mają zysku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie warta, pęka przy podstawie.

 

Jak najbardziej jestem innego zdania. I nie pęka - jak się ją normalnie zamontuje. Jest dość sztywna i przy montażu z "prawej strony" gdzie nawala po gałęziach drzew w skrajni, albo jak się obiją ją o "sufit" to się psuje ... trzeba zachować minimun "BHP" a wtedy jest długowieczna. No i nie ma to jak 5 m druta w 1,25 m. antenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motomouse uwierz mi że jest bardziej krucha od Sirtela, a zapomnieć że ma się antenę można zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zapomnieć że ma się antenę można zawsze.

 

Ja nie zapominam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze uwazalem ze President to President ... marka, jakosc, cena ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marka, jakosc, cena ...

 

Z powyższego zostały marka i cena. Czasem jakość na minimalnie lepszym poziomie niż u innych, ale nie usprawiedliwiająca często 2x większej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze uwazalem ze President to President ... marka, jakosc, cena ...

Markę i jakość President stracił już dawno, pozostała tylko cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważacie, że President bo napiszą w aukcji, ze taka Alaska ma 6db tylko do czego? Gwożdzia chyba... Zysk wyssany z palca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Sirio ML 145 + Umidenik Pro 520 XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam antenkę sirio as-100 i polecam każdemu, kto chce coś dobrego na magnes do 100cm. Antena ładna, porządnie wykonana, nie wygina się tak bardzo od prędkości, a i w rankingu widać, że nie ustępuje antenkom o długości 1,3m (5 miejsce).

u mnie jeździ z radiem Uniden 520XL, zestaw jak dla mnie idealny. Jedyną rzeczą, jakiej czasami brakuje to ASC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mam takie pytanko ... ta antenka ktora chcialem zakupic ma "szklana cewke" cokolwiek mialoby to znaczyc ... czy to cos pomaga antenie? lepszy zysk? zasięg?

Tak sie rozgladam i te zamienniki tych droższych anten nie maja ... albo są obudowane?

 

I jeszcze moze maly OT

Czy bedzie duza roznica miedzy Harry II a Johnny II ? ktory jest lepszy? jak juz kupowac to cos lepszego ... na dluzej ...

Wczesniej bez myslenia zakupilem TCB 660 i do dzis jestem wkurzony na siebie ... ze tak szybko zrobilem zakup ...

 

Pozdrawiam :)

i milego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mam takie pytanko ... ta antenka ktora chcialem zakupic ma "szklana cewke" cokolwiek mialoby to znaczyc ... czy to cos pomaga antenie? lepszy zysk? zasięg?

Tak sie rozgladam i te zamienniki tych droższych anten nie maja ... albo są obudowane?

Pomaga :?: Raczej nie bardzo, anteny tego typu są uwielbiane przez złodziejaszków i te "szklane" cewki pękają na słońcu, obudowane są zazwyczaj trwalsze.

 

Czy bedzie duza roznica miedzy Harry II a Johnny II ? ktory jest lepszy? jak juz kupowac to cos lepszego ... na dluzej ...

Harry ma FM, do czego on się przydaje opisywałem już na tym forum wystarczy poszukać. Tak czy inaczej ja do tych trx się zraziłem i więcej już bym żadnego z nich nie kupił, ale to tylko moja subiektywna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taak jak kupisz antenę ze szklaną cewkę to zazwyczaj poprawia sampoczucie i poprawia zasięg o 20km i słychać Cię jak z bazówek... :629: :629: :629:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co koledzy moga powiedziec o antence SIRIO CARBONIUM ??

912e95a0e05963ea.jpg

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę że ma motylek z tego co słyszałem taki motylek byłby dla mnie akurat bo mógłbym składać antenkę przy wjeździe do garażu :). Tylko z tego co widziałem to antenka którą chciałem(Santiago 1200) nie ma takiego :(. Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CARBONIUM

mam taka od 2 tyg. w polaczeniu z alanem101, w busiku na srodku dachu, zamontowana na stale spisuje sie rewelacyjnie. zamienilem z bratem za ml145 sirio, osiagi chyba nawet lepsze w porownaniu do ml.

 

pytanie

mam okazje kupic antene "sunker elite cb 107" za male pieniadze, i zamontowac w dziurze po antenie od telefonu. co o tym sadzicie? tzn. jakie są wasze opinie o tej antenie?

Edytowane przez raf_1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam antenkę president maryland i jest świetna do tego unidenik pc 68 elite

 

ale ogólnie president to kaszana głównie radia (jeżeli można nazwać te śmiecie radiami) anteny są jeszcze w porządku

 

mowa o presidentach z oznaczeniami 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktos z Was moze antenke Lemm AT-106?

Ja mam takowa z Unidenem Pro 520XL i sie zastanawiam czy za slabo nie ciagnie.Tak jak sie rozkreci radyjko to z 4km...To dobrze?

Wczesniej mialem Pro 510 XL z ta sama antena i ciagnela tak z 7 km, w tym 4 bez trzaskow raczej.

No i zmienilem auto...Ale we wtorek zestroilem ja i niby...nie trzeba bylo stroic...Tyle ze sie potem okazalo ze SF-40 bylo w troche odwrotnej kolejnosci przykrecone (sruba, podkladka, cylinder, przewod no i ten "dzwonek"-tak bylo najlatwiej zamontowac bez "lamania" kabla).

Czy teraz po prawidlowym zamontowaniu (sruba, podkladka, przewod, cylinder, dzwonek) musze jeszcze raz stroic bo bedzie zly SWR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym sprawdził SWR będziesz miał wtedy pewność że jest na pewno OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma ALANA 48+PLUS MUTLI z antenka hastlera i smiga bardzo dobrze ale zastanawiam sie nad antenka jakas 1,5 co byscie polecali z tanszych i lepszych od hastlera

Edytowane przez DULUŚ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności