Skocz do zawartości
Danek75

Ranking anten do CB

Rekomendowane odpowiedzi

Matsil jeżeli pominiemy niekorzystną polaryzację kierunkową anteny przy montażu jej na klapie bagażnika to antena o długości 1,5m zamontowana na klapie bagażnika będzie pracowała lepiej od anteny o długości 1m zamontowanej na dachu (obydwie na magnesie). Krótsza antena ale zamontowana na stałe w otworze w dachu powinna jednak pracować lepiej od dłuższej na magnesie na klapie.

 

To tyle wywodów teoretycznych, z praktyki dokonanej z anteną SIRIO ML 145 na Passacie 3BG sedan różnicy w montażu anteny na magnesie na środku dachu i na klapie bagażnika na "uchometr" nie było, antena pracowała nadawczo/odbiorczo podobnie, krótszej anteny nie testowaliśmy.

 

Ja bym nie zmieniał, tym bardziej że w 3C dach nie jest płaski i jakby się tej anteny nie postawiło idziemy na pewien kompromis ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego wepni swr miarkę przy antenię i wtedy bendziesz miał wiarygodny pomiar bo możę zmieniałeś długość kabla i tak bendzię, weż sobię tak 10cm i dołąć przez beczkę zobaczysz co się bendzię działo, kabel działa jak maczer.W garazu czy na dwożę to jak co to będzieś miał tylko 2 kreski rużnicy nadwożę mniejszy swr a miejscę anteny masz dobrę nieczepiaj się jego.

Wiesiu, długości kabla nie zmieniałem a i tak ona nie ma żadnego znaczenia. Jeżeli ze zmianą długości kabla zmienia się jakość odbioru oznacza, ze masz kiepską bądź uszkodzoną antenę i nadajesz kablem - zmiana jego długości zmienia parametry :). Przy dobrej antenie i kablu 6m czy 2m nic się nie zmienia.

 

Marcin, dzięki. Właśnie dach sferoidalny w 3C jest problemem dla anten magnetycznych - tylko na jego środku antena stoi w miarę pionowo, na klapie zawsze jest pionowo. A jak postawić antenę na środku dachu to nie wiadomo którędy kabe wypuścić - drzwiami przeszkadza i głupio wygląda, a do bagażnika za daleko.

 

Nie chcę wjeżdżać do garażu z podniesiona anteną (choć oczywiście się da) z prostego powodu. Na końcu anteny jest gumowa nakładka, która przy otwarciu bagażnika chroni mój dach przed porysowaniem przez ostry koniec anteny :). Jak kilka razy przytrę anteną o sufit garażu, gumka sie wytrze i jak to mówią du... blada.

 

A co myślicie o Presidencie Dakota - długa (ok. 1,5m), ponoć nieźle wykonana, jako jedna z nielicznych ma długość fali podobnie jak ML-ki 5/8 i co najważniejsze jest łamana. Warta uwagi? Aktualnie mam ML 145 też Presidenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co myślicie o Presidencie Dakota - długa (ok. 1,5m), ponoć nieźle wykonana, jako jedna z nielicznych ma długość fali podobnie jak ML-ki 5/8 i co najważniejsze jest łamana. Warta uwagi? Aktualnie mam ML 145 też Presidenta.

 

Anteny Presidenta mają kiepski stosunek cena/jakość i moim zdaniem nie ma sensu wydawać ponad 230 PLN za taką antenę, osiągi będzie miała nie lepsze niż ML 145 (a może nawet i gorsze), jak koniecznie chcesz łamaną to SIRIO TURBO 2000 (120 PLN) + MAG 125 (90 PLN, możesz kupić innego producenta już od 50 PLN) i masz super zestaw na lata, jeżeli nie zależy Ci na tym łamaniu to zostaw ML.

 

Co do długości fali to zwykły "chłyt marketingowy", tak naprawdę te anteny to typowe ćwiartki z dolnym zasilaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co myślicie o antenie Sirio Carbonium :?: Chciałbym zamienić z ML-145 na nią. Sprzedawca poleca a przy tym jest łamana co mi bardzo pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a co myślicie o antenie Sirio Carbonium :?: Chciałbym zamienić z ML-145 na nią. Sprzedawca poleca a przy tym jest łamana co mi bardzo pasuje.

 

Antenka jak na swoją długość bardzo sprawna i dosyć sztywny promiennik, jednak niskiej jakości cewka i jej obudowa. Jak na magnes to coś z serii Turbo / Performer, jak na stałe to określ się z długością maksymalną to coś się dobierze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antenka jak na swoją długość bardzo sprawna i dosyć sztywny promiennik, jednak niskiej jakości cewka i jej obudowa. Jak na magnes to coś z serii Turbo / Performer, jak na stałe to określ się z długością maksymalną to coś się dobierze ;-)

Na magnesik 1,5m i aby była łamana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SIRIO Turbo 2000: 1435 mm

SIRIO Performer 600: 1250 mm, Preformer 800: 1650 mm

SIRTEL Santiago 600: 1550 mm

 

To tak na początek, na magnesie anteny z dopasowaniem transformatorowym sprawują się troszkę lepiej niż te z dopasowaniem stratnym. Jakbyś znalazł jeszcze jakąś ciekawą antenę to pisz, postaram się coś o niej napisać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić Hustlera IC 100 na któregoś ML-145. Może mi ktoś powiedzieć czym się różni ML-145 od Sirio z tym od Presidenta poza przebiciem 100 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

President ma obudowę cewki z gorszego plastiku, która po dłuższym czasie na słońcu popęka, poza tym różnic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sirio ML 145 i użytkuję od 2 lat antena świetna jestem bardzo zadowolony. Może trochę za miękka przy większych prędkościach , ale za to jest cicha i nie ma efektu gwizdania. Co do jakości jest OK tylko z doświadczenia trzeba podkleić porządnie kropelką wejście kabla do anteny!!!. Ogólnie polecam świetna antena :ok:

Pozdrawiam MIłosz :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Sirio Omegę 27 - dł. 95 cm na magnes o podstawce12,5 cm umieszczoną na klapie bagażnika (sedan)i muszę powiedziec,że jestem z niej bardzo zadowolony, nie muszę nic kombinowac przy wjazdach do supermarkietów.Nie zerwało jej nawet przy prędkości 230 km/h wg licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że wg opisów na allegro Sirio ML-145 ma 4 db zysku a ten sam president aż 6 :-O nie wiem ile w tym prawdy. Aha, i mam nadzieję że się będzie trzymała przy około 200 km/h? Bo Hustlera już za sobą ciągnąłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie ktoś mnie posądzi o głoszenie herezji, ale:

 

ANTENY SAMOCHODOWE NA PASMO CB NIE MAJĄ ZYSKU!!!

 

A wszystkie te opisy o zyskach i długościach fali to tylko chwyt marketingowy sprzedawców, nic więcej.

 

Co do maksymalnej prędkości nikt nie da Ci gwarancji, że wytrzyma powyżej 110 km/h (tak jest w instrukcji od ML) choć sam nie raz jechałem z nią 180 km/h i nic się nie stało. Miałem jednak przypadek co prawda z inną anteną że w Alpach przy silnym wietrze z przodu zdmuchnęło mi ją przy 70 km/h :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :-)

Czyli kupie Sirio i mam 100 zł zaoszczędzone :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mozecie mi cos powiedziec na temat antenty PRESIDENT MISSOURI 3dB 72cm ?

Ktoś może z Was ma taką i może się wypowiedzieć na jej temat?

Z góry piękne dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalny stosunek cena/jakość. Za te pieniądze można mieć prawdziwą 2m antenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. ze co jakosc bedzie kiepska? chcialem podlaczyc ja do Johnnego II ...

Co proponujesz z rodziny President ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebie PRESIDENTA HARREGO 2 ASC i antene PRESIDENT MISSOURI 3dB 72cm przet chodzi swietnie.antenka jest super,jest niska i niemusze jej sciagac przy wjezdzie do garazu a pozatym ma swietne osiagi.zlapalem nieraz na niej ponad 25km!jedna taka mi juz zwineli bo nie sciaglem pod sklepem ale kupilem taka sama bo warto.polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn. ze co jakosc bedzie kiepska?

 

Nie. Ale cena jaką za nią trzeba zapłacić w stosunku do jej "możliwości" to grabież w biały dzień.

 

Co proponujesz z rodziny President ?

 

Indiana. Jedyna antena Presidenta warta swojej ceny.

 

I nie wiem dlaczego uparłeś się na Presidenta - wcale nie jest aż taki super.

 

Jeśli chcesz kupić antenę do 1 m to Sirio AS100/Wilson LittleWil. Jak dłuższą to ML145 ( np. Sirio - dobra cena za dobrą antenę ), jak dłuższą ale montowaną na stałe to Lemm AT1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co proponujesz z rodziny President ?

WA 27, każda inna antena ma swój odpowiednik u innych producentów za mniejsze pieniądze.

 

Indiana. Jedyna antena Presidenta warta swojej ceny.

Nie warta, pęka przy podstawie. Za te pieniądze można mieć Sirtel Gamma I, która jest trwalsza i ma porównywalne parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności