Skocz do zawartości
nakonr

RENOWACJA Kloszy Reflektorów Przednich

Rekomendowane odpowiedzi

zukasz, prześledz cały temat od pierwszego postu to będziesz wiedział co zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może jak wyczyścić ksenony. Są wypłowiałe od słońca , nie wiem czy jeszcze coś da sięz tym zrobić. wrzucam foto.

 

10h99c6.jpg

Zacznę od pytania-jakieś problemy z czytaniem masz? ;)

Wsio masz po kolei opisane na samym początku jak polerować i czym.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiałbym podziękować autorowi tematu, gdyż bardzo mi się przydały zamieszczone w nim wskazówki. Jednak ja nie wyjmowałem kloszy z auta, jedynie zabezpieczyłem lakier taśmą malarską.:dobrze Tak lampa wyglądała przed zabiegiem : 07052011165.jpg

 

a tak po zabiegu 07052011166.jpg

 

Jeszcze raz ukłon dla autora!:respect:respect:respect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwałę, podobnie jak kolega powyżej nie demontowalem lamp ( efekt napewno byłby lepszy ) użyłem papieru 1000-1500-2500-tempo efekt super wczoraj jak jechałem z pracy miałem dużo więcej światła

Jednak gdybym zdemontowal i rozkleil lampy było by jeszcze lepiej w paru miejscach klosz jest zadymiony

Dziękuje autorowi

2011-05-10100056-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może jak wyczyścić ksenony. Są wypłowiałe od słońca , nie wiem czy jeszcze coś da sięz tym zrobić. wrzucam foto.

Ten obrazek został zmniejszony. Kliknij tutaj aby zobaczyć pełną wersję obrazka. Oryginalne wymiary to 1600x1200.

 

 

Moje lampy byly w podobnym stanie, do tego byly polamane te plastikowe mocowania gdzie wciska sie ten precik z kulka od soczewki.

Wyslalem lampy do Pana Huberta, po niecalych 2 tygodniach lampy wrocily zregenerowane (wypolerowany klosz z obydwoch stron, nowa warstwa na odblysniku i nowe mocowania) co do rozklejenia lamp to szkoda nerwow i czasu, koszt to 410 zl z przesylka, a efekt jest taki:

Regenerowane lampy 1.jpg

Regenerowane lampy 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. podobnie jak koledzy wyżej, potraktowałem STRASZNIE zżółknięte i chropowate klosze kolejno papierem wodnym 1500 - 2500 , a następnie pasta tempo. Nie rozklejałem lamp a efekt jest po prostu super. lampy wyglądają duuużo lepiej.

Dziękuję autorowi tematu, świetny pomysł z tą renowacją.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to co wklejacie, to jakies same nowki lampki, nie macie czego tam myc he he. Ja dzisiaj wolną chwilą wyczyściłem swoje ksenonki. Papier wodny + Pasta G3 i oto efekt:

 

Pozdrawiam wszystkich, szerokości hehe

P6059709.JPG

P6059710.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zamiast pasty Tempo może być taka pasta Sonaxa? To polerowanie wykonywać już kolistymi ruchami czy też prawo-lewo?

27062011442.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy zamiast pasty Tempo może być taka pasta Sonaxa? To polerowanie wykonywać już kolistymi ruchami czy też prawo-lewo?

27062011442.th.jpg

Na sam koniec polerki może być obojętnie jaka pasta polerska.Ale najlepiej Farecla,chociaż równie dobrze Sonax lub Tempo ;) Lekkościerna,a ja użyłem jeszcze do dodania efektu pastę polerską już zwykłą-po lekkościernej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

widze ze jestescie w temacie swiecenia, to zapytam jakie zarowk polecacie do 3bg?? zeby to swiecilo jako tako bo standard slabo sobie radzi co?? (nie xenon)

jakies oznaczenia modele z gory dzieki i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz jest temat o żarówkach szeroko opisany... poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja się maiłem zabierać za renowacje moich reflektorów xenonowych ale nie ukrywam że bałem się trochę rozbierać ta lampę żeby nie uszkodzić i skorzystałem z oferty pana Huberta ( http://www.regeneracja-hc.com ) i jestem zadowolony, oto rezultaty : opt1309275195b.jpg

rgh1309275196g.jpg

reflektor wygląda jak nowy, zdjęcia słabej jakości bo robiłem telefonem ... Cała operacja trwała 4 dni, a sprawy finansowe naprawdę mieszczą się w normie. Więc osoby które się boją albo mają lenia :D a chcą polepszyć swój komfort jazdy i bezpieczeństwo to polecam. pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel chyba trochę słabo spolerowanie zewnętrznej części szkła wyszło... :bleble Widać spore ryski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ze starego nigdy nowego nie zrobisz to po pierwsze :D reflektory maja już 11 lat więc ... a na pewno dużo kamieni już przeżyły :P najważniejsze że świeci jak nowa lampa, a mam porównanie bo jeden reflektor mam 6 miesięcy temu kupiony ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

 

widze ze jestescie w temacie swiecenia, to zapytam jakie zarowk polecacie do 3bg?? zeby to swiecilo jako tako bo standard slabo sobie radzi co?? (nie xenon)

jakies oznaczenia modele z gory dzieki i pozdr

 

Osram Cool blue postojówki

Osram Silverstar H7 do długich

Osram Xenarc 4300K xenon

H3 OSRAM NIGHT BREAKER PLUS 55W do przeciwmgłowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie nakonr, bardzo przydały mi się wskazówki zawarte w tym temacie, wczoraj i dzisiaj zabrałem się za klosze (jeden na dzień żeby się nie przemęczyć :D ) i chce się pochwalić efektami ;-)

porwnaniejpg.th.jpg

 

Pewnie innym ładniej to wychodziło, ale ja i tak jestem bardzo zadowolony ;-)

Edytowane przez holker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie nakonr, bardzo przydały mi się wskazówki zawarte w tym temacie, wczoraj i dzisiaj zabrałem się za klosze (jeden na dzień żeby się nie przemęczyć :D ) i chce się pochwalić efektami ;-)

porwnaniejpg.th.jpg

 

Pewnie innym ładniej to wychodziło, ale ja i tak jestem bardzo zadowolony ;-)

czym to czyściłeś tylko pastą tempo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym to czyściłeś tylko pastą tempo ?

nie nie, tak jak w opisie, czyli papierki wodne 800,2000 i 2500 potem pasta lekkościerna Sonax (akurat taką miałem) i tyle. A dlaczego pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nie, tak jak w opisie, czyli papierki wodne 800,2000 i 2500 potem pasta lekkościerna Sonax (akurat taką miałem) i tyle. A dlaczego pytasz?
muszę coś takiego zrobić u siebie i zastanawiam się czy takie tempo wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
muszę coś takiego zrobić u siebie i zastanawiam się czy takie tempo wystarczy

hmmm nie wiem, ale mi się wydaje, że niezbyt... Warto chyba zainwestować parę złotych na te papierki, ale papier to drobnostka, bo tani jest (spokojnie po 1 arkuszu 140x230mm każdego wystarczy). Ja podziłem arkusz na pół i każda połówka na jeden klosz była. Koszt niewielki, ale czasochłonne to polerowanie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności