Skocz do zawartości
jedrus

Co Ci sie nie podoba w passacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sx1100
jak narazie Passat figuruje u mnie na 1 miejscu awaryjności i coraz bardziej zaczynam załować ze go kupiłem :612:

 

to szkoda, że nie kupiłeś ode mnie poldka kombi na gaz :611: ... chyba byś zmienił zdanie :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trochę dużo...........

 

Ciężką mam nogę... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciężko zwijające sie pasy bezpieczeństwa

 

Albo się nie rozwijają albo nie chcą sie zwinąc i leżą jak jakieś z Malucha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie pasy działają perfect :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. widzialem Cie Leszek w sobote bodajze jak wjezdzales do galeri na parking, bardzo ładny manewr wykonales ale zes gdzies cross cantry uprawial bo autko lekko w błotnistym balejazu bylo ale to chyba wina gwintu ze chlapie blotem wyzej niz przy seri

spieszylo mi sie do Olawy, wiec moglem jakas glupote walnac :625: a autko faktycznie zdeczka brudne, bo dzien wczesniej sie zakopalem w bagienku :613: tak, ze drzwi nie moglem otworzyc :621: ale dobrze, ze Opel byl w poblizu :619: bo zdolal mnie wyciagnac ;) bo przeciez VW to "kibel" :621: nic tylko siega co chwile do naszej kieszeni ;) opla trzeba sobie kupic :) to sa auta "idealne" :)

 

tak czytam o tych plastikach w pasku i musze wam po czesci przyznac racje, chociaz zauwazylem, ze w moim aktualnym pasku przy zawieszeniu troszke twardym plastikow wcale glosniej nie slychac niz na seri, a jezdze juz ponad pol roku na takim zawieszeniu. Zreszta polecam jak sie zrobi cieplej wyciszyc sobie te plastiki, tez to bede robic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
ja narazie od kiedy kupiłem Passata mam coraz wiecej poznanych nowych mechaników...

jak narazie Passat figuruje u mnie na 1 miejscu awaryjności i coraz bardziej zaczynam załować ze go kupiłem :612:

 

ja też...:/ (znowu sie sypnął..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv
Konrados napisał/a:

ciężko zwijające sie pasy bezpieczeństwa

 

 

Albo się nie rozwijają albo nie chcą sie zwinąc i leżą jak jakieś z Malucha...

 

u mnie wlasnie tez cos z pasami nie tak:| zwijaja sie bardzo dobrze z tylu. a z przodu od pasazera nie dosc ze sie zacinaja to wogule praktycznie nie chca sie zwijac:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

u mnie to samo z pasami z tyłu ok ale przód padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wufa

Wady jak wady, ale w passacie 32b z dieslem 1.6, żeby zmienic pasek alternatora trzeba odkrecic przednią łapę silnika, to jast dopiero jazda..... niemiecka myśl techniczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

Panowie ja na poczatku nie powiem w swojego tez troche wepchałem kasy! Ale wiekszosc z nas nie ma nowych aut i tak na 100% ich przeszłosci nie jest pewna... ja swojego rpzeszłosc po czesci poznałem okazało sie ze to auto było firmowe.... no cóz... a wiadomo jakie auto przejedzie najwiekszy kraweznik? Firmowe! No ale zrobiłem to i tamto i teraz odpukac smiga naprawde super :) A to ze plastiki skrzypia... no cóz wybaczam mu to w koncu ma 15 lat i według licznika 230tys a ile naprawde to on tylko sam wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Panowie ja na poczatku nie powiem w swojego tez troche wepchałem kasy! Ale wiekszosc z nas nie ma nowych aut i tak na 100% ich przeszłosci nie jest pewna... ja swojego rpzeszłosc po czesci poznałem okazało sie ze to auto było firmowe.... no cóz... a wiadomo jakie auto przejedzie najwiekszy kraweznik? Firmowe! No ale zrobiłem to i tamto i teraz odpukac smiga naprawde super :) A to ze plastiki skrzypia... no cóz wybaczam mu to w koncu ma 15 lat i według licznika 230tys a ile naprawde to on tylko sam wie...

 

narzekam, bo poprzedniego paska miałem 4lata i kompletnie nic przy nim nie robiłem!!!

(tylko olej, pasek itp) a teraz wymienial wszystko co sie da... ;) mam nadzije, że niewiele pozostalo <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bebpl

Witam, jakbym to przeczytał przed kupieniem autaka to w życiu nie kupiłbym passata :622: , ale do rzeczy w wersjach z automatami (a troche ich wyszło ) brak podłokietnika nie widziałem passata z orginalnym podłokietnikiem, pozatym większość wad została wymieniona. Jakbym miał miał zrobić liste rzeczy do zrobienia w passacie przed zimą to na pierwszym miejscu było by WYCIĄGNAĆ I NASMAROWAĆ ZAMKI W DRZWIACH , bo w trakcie zimy można sie zdziwić :629: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie tego uzbierało, ale pocieszające jest to, ze nikt nie wymienił tu jakis powaznych usterek. Chyba żadnemu właścicielowi paska nie zdarzyło się to co "szczęśliwemu" nabywcy nowego forda mondeo - rozsypał mu sie silnik w czasie jazdy przy przebiegu ok 1000 km (za forum autocentrum.pl). Miał ktos jakąś poważną awarię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miał ktos jakąś poważną awarię?

 

Mam właśnie auto rozebrane w warsztacie. Plus-minus zamknę się w 2000zł :545:

Ręce mi opadają, gdy o tym myślę. 2 najdroższe rzeczy, to końcówka wału korbowego do regeneracji i wymiana koła pasowego (na jakieś używane) tegoż wału.

Dodam tylko, że w zasadzie nie jest to wina samochodu, a wioskowego mechanika, u którego poprzedni właścieciel robił rozrząd ~16tys km temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koksik
Miał ktos jakąś poważną awarię?

mnie sie sie sypnoł napinacz hydrauliczny przy głowicy cena 1800 zł i nie ma zamienników :612:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jakbym to przeczytał przed kupieniem autaka to w życiu nie kupiłbym passata , ale do rzeczy w wersjach z automatami (a troche ich wyszło ) brak podłokietnika nie widziałem passata z orginalnym podłokietnikiem, pozatym większość wad została wymieniona. Jakbym miał miał zrobić liste rzeczy do zrobienia w passacie przed zimą to na pierwszym miejscu było by WYCIĄGNAĆ I NASMAROWAĆ ZAMKI W DRZWIACH , bo w trakcie zimy można sie zdziwić .

sa takie podlokietniki i to oryginalne :) bede mial na sprzedaz nawet jeden taki :) tylko musze go doprowadzic do stanu uzywalnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309

zgadza się podłokietniki były bo ja róznież taki posiadam :)

 

co do poważniejszych napraw...

regeneracja wału korbowego (wyrobił się klin przy kole pasowym i rozrząd przeskoczył o pół zeba ;)), uszczelnienie skrzyni biegów (x2), wymiana tarczy sprzęłgłowej, wymiana chłodnicy klimatyzacji, wymiana pompy wodnej, wymiana alternatora... (razem ponad 2500zł)

 

oczywiście niektóre z tych elementów siłą rzeczy się zużywają i trzeba je wymienić no ale, że tez wszystko przypadło mnie... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dakot

Wydaje mi się , że należałoby się pytac tych którzy wiedzą że ich auto było bezwypadkowe. Niestety większość aut tu opisywanych jest prawdopodobnie po wypadku i zrobiona "na sprzedaż" czyli byle jak. W tych samochodach pewne były wady naprawy i przewidywalne duże koszty napraw. Wiem co mówie , bo miałem trzy passaty - ten bity i zrobiony - kosztował naprawdę dużo napraw i kasy. Teraz sprowadziłem sobie od znajomego Niemca - jest zadbany, nie bity i od roku nie wiem nic o żadnych naprawach u mechanika.

Cała ta pisanina ma na celu oczyszczenie marki volkswagena , bo po tym co piszecie można by stwierdzić, że to jedna z gorszych marek. :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sx1100

Tego chyba jeszcze nikt nie pisał ... przymarzanie drzwi do uszczelek. Tak to jest skonstruowane, że uszczelka na drzwiach moknie i przy nocnym mrozie rano można mieć problemy z wejściem do auta. Z moich zimowych obserwacji wynikało, że (na szczęście) najbardziej podatne na zamarzanie były trzwi tylne.

Poza tym, już kilka razy wymieniane, brudzenie tylnej klapy ... można dostać szału ... chyba zaopatrzę się w rękawice jednorazowe, żeby otwierać bagażnik :621:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawel1309
Wydaje mi się , że należałoby się pytac tych którzy wiedzą że ich auto było bezwypadkowe. Niestety większość aut tu opisywanych jest prawdopodobnie po wypadku i zrobiona "na sprzedaż" czyli byle jak. W tych samochodach pewne były wady naprawy i przewidywalne duże koszty napraw. Wiem co mówie , bo miałem trzy passaty - ten bity i zrobiony - kosztował naprawdę dużo napraw i kasy. Teraz sprowadziłem sobie od znajomego Niemca - jest zadbany, nie bity i od roku nie wiem nic o żadnych naprawach u mechanika.

Cała ta pisanina ma na celu oczyszczenie marki volkswagena , bo po tym co piszecie można by stwierdzić, że to jedna z gorszych marek. :641:

 

ee... no bez przesady :P mój nie był bity, a nawet jeżeli był zrobiony "na sprzedaż" to wady które zostały ukryte musiały sie pojawić, co oznacza, że awaria była!!!

 

Jeżeli chodzi o mój problem to spotkałem się już na forach z czyms takim jak wyrobienie się klinu na wale itd itp. Nieszczelna chłodnica to wina czasu, podobnie może być z pompą wodną a nawet ze sprzęgłem. Nie najeżdżam tutaj na VW tylko na ten konkretny model - B4 (miałem B3 i byłem bardzo zadowolony, chciałem aby nastepnym autkiem był pasek - no i udało się... niestety...)

 

dodam jeszcze, że nie tak dawno spaliła mi się instalacja el. przy alternatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności