Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdzie taka felga do b5fl na standardowym zawieszeniu?

 

17" srednicy 7" szeroka i et49

 

i jaka opone najlepiej do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

felgi 17" 7,5j 5x112 et 35

Opony 225/45 r17

Bedzie wszystko git? Pasek przed liftem/

 

Witam ET45 felga 8,5J R18 wejdzie do passata b5 fl? Opona 225/40

 

Ostatnio mierzyłem 17'' 7,5 ET47, sama felga (bo opon nie mieli) i w środku od jakiegoś elementu zawieszenia było mniej niż grubość palca wskazującego (w pionie) . Ja odpuściłem :)

Nie wiem, czy przy R18 nie powinno być sztywniejsze zawieszenie.. żeby się za głęboko nie schowało koło uszkadzając nadkole.

 

Sam szukam felg i raczej skupiam się na 16'', 6,5-7J, ET35-40. Posiłkuję się stronką: http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi (większości znana). Obecnie mam felgi stalowe 6Jx15 ET37 i upatrzyłem sobie 7Jx16 ET 38 (dojdzie 12mm na zewnątrz i 14mm do środka względem obecnej) i do tego opona Dunlop Bluresponse 205/55/R16

 

Jakieś przeciwwskazania? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam felgi 6.5x16 et50 , opony 205/55 r16 . Zamierzam założyć do passata przed liftem. Jeśli zastosuje dystanse 15mm to uzyskam et 35 ,ale przy tej szerokości felgi zewnętrzna powierzchnia będzie głębiej w nadkolu o 4mm w stosunku do oryginalnych felg 7x16 et37. Może dystans 20mm - będzie jak oryginał +1mm. Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam pytanie jakie felgi i opony powinienem kupić aby nie rozwalicz szybko zawieszenia w moim passacie, osobiscie chciałbym załozyć 17 na nisko profilowej oponie ale niektórzy mówią mi ze na takich felgach szybko pójdzie mi zawieszenie poniewaz jest wielo wahaczowe wiec pytam sie doswiadczonych ludzi z grupy vw jakie felgi i opony byłyby najtrafniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam właśnie felg 16" z oponą 205/55 czyli standard. Mam upatrzone dwa egzemplarze od audi. Z tym że jedne mają ET 50, a drugie ET 42. I teraz moje pytanie: czy przy et 50 opona w moim pasku (bądź fela) nie będzie gdzieś obcierać? W tej chwili mam seryjne stalowe koła. I czy śruby nie będą za krótkie do któryś alusów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnsonnr1, nie rozwalisz szybciej zawieszenia, chyba że będziesz jeździł po dziurach :) Czyli jak w każdym wypadku...

Wulkanizator zaleca przy 7,5Jx17 oponę 225/45 max. Myślę, że jak przy 6,5 dasz np: 205/50 to możesz być spokojny :) Poniżej 45 bym nie schodził jeśli chcesz zadbać o zawieszenie... :) i felgę... Pamiętaj... wjechać w dziurę to nie problem... problem jest jak koło z tej dziury wyjeżdża...

 

 

waldungos, podaj jakie masz obecnie felgi. Chciałem się wypowiedzieć ale nie wiem jak jest przed liftem... :P

Edytowane przez RemigiuszL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wulkanizator zaleca przy 7,5Jx17 oponę 225/45 max.

 

A VW w B6 montuje na taką felgę 235/45/17....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ET50 będzie tramwaj.

Wszyscy co połaszczyli się na fele od golfa walczą z dystansami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, dzięki za info. Te są akurat od audi a3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te są akurat od audi a3.

 

Czyli od golfa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam stalowe. Przed liftem jest tak że mam przednie błotniki węższe niż tylne o ok. 20mm. Po lifcie poszerzyli przednie błotniki aby współgrały z tylnymi. Zależy mi na takim odsadzeniu felgi przedniej aby zgrywała się z błotnikiem, a tylna wiadomo że przy tych samych dystansach będzie głębiej. Myślę że 20mm dystans załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z et 42? To tylko niby 8 mm na stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest całkiem sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile mają ori stalowki? Te felgi z et 42 pochodzą z audi a6 c5 allroad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy przy 18" et 45 felga 8,5j opona 235/40 wejdzie bez obcierania ? mam teraz 225 jest ok ale planuje zwiększyć oponę zmniejszyć naciąg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszło pw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, czy do passata b5 przed liftem będą pasowały oryginalne felgi od passata b5 FL 16" ET 37? model o oznaczeniu 3b0601025l. Takie dzisiaj zakupiłem. Sprzedawca zapewniał, że wszystko będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapidshaer83 nie ma najmniejszych podstaw do jakichkolwiek obaw :) poza tym skoro juz kupiles to przymierz po prostu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rapidshaer83 tak jak napisał kolega psxx będzie pasować bez problemu. Felga jak ma 7J czy 7,5J z tym ET co podałeś to pasuje bez problemu nawet na glebie da się jeździć i nic nie ociera:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności