Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeździłem na swoich 16" 7,5J ET 35 na glebie i problemu nie było ładnie mi się schowały w błotniki i nic nie ocierało potem wpadły 18". Zależy ile chcesz obniżyć ale jak masz go kłaść w dół to nie zakładał bym 17" tylko 18" lub 19". Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz go kłaść w dół to nie zakładał bym 17" tylko 18" lub 19"

 

Ale jak chcesz iść na glebę, to właśnie 17"lub 18" jak dasz więcej to nie zredukujesz prześwitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema chciałbym obniżyć o ok 40 min by nie kolidowało z codziennym użytkowaniem i myśle ze 17 to jest optymalny rozmiar by auto nabrało smaku wiem ze et35 wchodzi na styk ale nadmieniam ze zakupiłem felgi 17 z et 30 i mam mieszane uczucia co do tego et

Edytowane przez passat t d i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy et 35 a et30 to masz 5mm różnicy, bardziej teraz ogrywa rolę jaka opona i szerokość felgi. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felga 7.5 a co do opon to myślałem na przód 215 a tył 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie załóż 4 takie same opony. nie widzę sensu zakładać na tył szerszej opony jak felgi mają taką samą szerokość. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkim ekspertem w tej kwestii to raczej nie jestem ale ja osobiście polecałbym Ci szukać oryginałów od FL 16" tak jak i mi polecono. Standardowe ET przy 16" ale chyba i przy 17" jest 37. Jak 16" to dla Ciebie mało to szukałbym orginalnych 17" Pheanix. Można kupić za niewielkie pieniądze, ja swoje sprzedałem z oponami za 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W związku że nie mam zbyt dużego pojecia o felgach tzn o dopasowaniu ich parametrów.

Chcialbym się Was poradzić, zdobyłem w dość dobrej cenie Felgi z Audi A5 i chce je na lato zamontować do Passata B5 FL.

 

Na przymiarce wyglądały mniej wiecej tak: http://hosting5119589.az.pl/Moje/passat2.jpg

W takcie tkz. jazdy testowej, na wybrzuszeniach nic nie ocierało jednak na wgłebienia drogowych opony ocierały prawdopodobnie o błotniki (szerokie opony).

 

Paramtetry kół:

18'

8,5 cala

ET 29

Opony: 245/40

 

Zawiesznie: -35 mm

 

 

Moje pytanie brzmi, czy jest szansa że przy innej oponie koła nie będa o nic ocierały ? Lub czy istnieje inna opcja ich dopasowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oponę daj 225 i będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast chciałbym się dowiedzieć czy oponę 225/45/17 będę mógł założyć np na 17 calowe felgi z rantem? Na jakiej zasadzie działa rant? Mam zwykłe felgi 17 calowe bez udziwnień natomiast w momencie kiedy chciałbym sobie np zakupić felgi 17 calowe ale szerokie to czy ta opona wejdzie czy już trzeba nowe opony kupować? Bo mam generalnie nowe oponki i szkoda mi ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
225/45/17 będę mógł założyć np na 17 calowe felgi z rantem?

Kolego nie wydziwiaj;) zakładaj śmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie dzisiaj przymierzałem felgi do samochodu co prawda bez opon ale jest jeszcze ok 1 cm luzu między błotnikiem na podniesionym aucie co do opon to mam dwie 225 i na przód dam 215 i powinno być cacy tak myślę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem Passata B5 i razem z nim alufelgi 18-stki. Szerokość 8 cali i kombinuję czy da radę założyć na nie opony 205/45, żeby były ciut wyższe. Znalazłem w necie kilka informacji, z których wynika, że minimalna szerokość opony na felgi 8 cali szerokie to 215:glaszcze, ale była i jedna info, że maksymalna szerokość felgi do opony 205 to właśnie 8 cali. Przerabiał już ktoś ten temat? A tak nawiasem mówiąc to może bym spróbował pojeździć na tych osiemnastkach - wiem to szybka śmierć dla zawieszenia, tylko jeśli ich nie sprzedam to nie kupię nic mniejszego. Jak ktoś dawał radę na osiemnastkach bez szkody dla zawieszenia to niech coś podpowie.

Edytowane przez mike10
zamiast 2 postów może wystarczy jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy szukam rysunku technicznego dystansu 5x112. Mam możliwość zrobienia takiego czegoś tylko tokarz potrzebuje rysunku technicznego. Jeśli ktoś ma będę wdzięczny za podesłane go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no zawieszenie nie ucierpi. Poniżej masz samochód jednego z forumowiczów na felgach o dokładnie takich parametrach jak piszsesz - mam nadzieję że kolega się nie obrazi ;). Nie ma żadnych dystansów - kiedyś go o to dopytywałem bo sam miałem na oku takie felgi.

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=502668#post502668

 

pzdr

 

 

Witam,

Odgrzewam temat.

 

Właśnie kupiłem podobne felgi o jakich mowa w Waszych wątkach..

Felgi pochodzą od Golfa V, rozmiar 15'', szerokość 6'', ET 50 (http://allegro.pl/show_item.php?item=5016389129).

Sprzedający zapewniał mnie, że będą pasować.

 

Czy ktoś z Was zakładał takie felgi?

Czy nie ma żadnych problemów z założeniem takich felg.

Czy potrzebne są jakieś dystanse? Jeśli tak, to jakie?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasować będą, ale będzie wyglądało jak tramwaj...

Dystanse: ET 50 - ET 37 = 13 mm.

I cena dobija już do ori passatowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 225/40/18 lekko przetarły mi plastiki w nadkolu, fajnie stoi ale złe się jeździ.IMG_20141026_125630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

215\40\18 albo 205\35\18 będzie lekki naciag i żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolo 17 cali et33 szer. 9J wejdzie z przodu? Czy bedzie wystawać? Opona 225/45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności