Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie czy do 3BG wejdą aluski z mercedasa W202 195/65 r15 nie jestem własnie pewien tego ET??? Doradzicie coś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam takie pytanie czy do 3BG wejdą aluski z mercedasa W202 195/65 r15 nie jestem własnie pewien tego ET??? Doradzicie coś??

 

Bez ET trudno stwierdzić to jednoznacznie. Rozstaw śrub napewno OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doradzicie coś??

 

Na pewno będziesz też musiał kupić pierścień centrujący aby przejść na 57.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierscienie to wiem bo tam są cos koło 63mm ale dowiedziałem sie zę w tych felgach co chce kupić jest prawdopodobnie ET57. Nie będą zbyt głeboko osadzone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie bo w oryginalnych felgach od B5 masz ET37 lub 45, ale będzie można skorygować to dystansem i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przymierzam się do takich felg jak tutaj kolega upolował na czarnym kombi:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1245748&postcount=205

 

Ja mam srebrnego FLa w sedanie.

Parametry felg to ET 35, ale przód 8" a tył 9". Jeździły podobno na FLu, ale nie wiadomo na jakich gumach.

Z tego co zauważyłem czytając ten wątek bez problemu takie parametry felg pasują i przy oponach 225/40 nic się nie będzie działo.

Korzystając ze stronki:

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

1. przód - zew +15, wew -11

2. tył -zew +27, wew -23

tył wydaje się być prawie 3cm na zewnątrz w stosunku do ORI, ale jak pisał MAPET on przy ET35 i 8" chce dołożyć dystans +10mm, ale miałby 3mm nadal mniej niż przy tej mojej 9"

 

Co o tym sadzicie? Tym bardziej że do felgi 9" bardziej mi pasuje 235 i nie zszedłbym niżej niż 40, czyli de facto koło będzie dodatkowo większe......

 

Co do samych felg, to właściciel przyznał, że po każdym sezonie korygował ewentualnie odchylenia kształtu, że przy tym rozmiarze nie ma możliwości nienaruszenia którejkolwiek felgi, nawet mocno uważając.

Czy to fakt, że są to felgi markowe, ale jednak włoskie?

 

A może odpuścić sobie i wziąć ten wzór w 17", bo takie też znalazłem? nawet 2 komplety, po jeden już byłem, ale odpuściłem, bo miały być idealne i były......prawie :)

 

Wasze wskazówki będą dla mnie bardzo cenne. Nie chciałbym wtopić bo tutaj już są robią duże koszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem takie felgi (ponoć od Tourana) http://moto.allegro.pl/felga-16-alu-vw-touran-6-5x16-1t0-et50-i1492250261.html. Jakiej długości śruby kulowe do nich kupić? Włożyłem do nich śrubę stożkową 28 mm i wystawała około 24 mm. Śruba kulowa 26 mm wystaje nieco mniej. Kupić do nich śruby 26 czy 28 mm? Mam passata B5 kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o dystansach, bo przy et50 koła będą dosyć schowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam firmy najlepiej okolice Gliwic usługę regeneracji felg aluminiowych, dostałem felgi oryginalne do paska ale są w strasznym stanie, farba odchodzi są wżery z soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzyłem te felgi bez dystansów i jak dla mnie może być. Dokręcałem je wtedy śrubami 26 mm. Ale nie wiem czy takie wystarczą, czy nie będzie groźby zerwania gwintów. Poza tym lekko nosiło autem na koleinach. Dlatego pytam tylko o długość śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruby optymalne wchodzą na 7 obrotów.

Do tego musi być jeszcze odpowiedni łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jaki dystans potrzebny będzie na '19 9,5j et 55?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat...

Sprawa co prawda nie dotyczy b5 FL tylko mojej 'fury' :)

Felga 17" 8J ET35 przy oponie 225/45

 

Jako że w tym sezonie raczej nie stać mnie na zakup nowych opon, będę jeździł sezon na tym co dostane w zestawie i teraz pytanie czy przy takiej feldze i dość szerokiej gumie (jak dla mnie) wejdzie to mi bez kombinowania, czy nie będzie wystawać (w szczególności tył gdzie siedzi spora butla lpg w kole i nie chciałbym aby coś mi obcierało) czy konieczne będą dystanse, jeśli tak to za jakimi mam się rozglądać, ewentualnie czy mniejsza guma 215/50 (to chyba byłby najlepszy wariant na nasze drogi) lub 215/45 bardziej by podeszła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie powinno być ET aby zrównać rant felgi z błotnikiem w b5 kombi przód 8,5j tył 9,5j '19?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 09:29

Witam, podpinam się pod temat...

Sprawa co prawda nie dotyczy b5 FL tylko mojej 'fury'

Felga 17" 8J ET35 przy oponie 225/45

 

Jako że w tym sezonie raczej nie stać mnie na zakup nowych opon, będę jeździł sezon na tym co dostane w zestawie i teraz pytanie czy przy takiej feldze i dość szerokiej gumie (jak dla mnie) wejdzie to mi bez kombinowania, czy nie będzie wystawać (w szczególności tył gdzie siedzi spora butla lpg w kole i nie chciałbym aby coś mi obcierało) czy konieczne będą dystanse, jeśli tak to za jakimi mam się rozglądać, ewentualnie czy mniejsza guma 215/50 (to chyba byłby najlepszy wariant na nasze drogi) lub 215/45 bardziej by podeszła?

powinny wejść bez problemu skoro np 8,5x18 ET32 przy 225/40 wchodzi.....

warto sprawdzić np tutaj:

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

wynik: do środka wejdzie 11mm a na zewnątrz +15,

Wg mnie idealnie będzie leżeć. Oczywiście zależy jak nisko chcesz posadzić auto, ale generalnie tutaj tez nie będzie problemów przy 225/45.

PS. jakie konkretnie Fele 8x17 z ET 35 upolowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić alu felgi do mojego Paska i mam pytanie:

Wiem że fabrycznie felgi mają ET 45 ale jaka jest tolerancja, tzn. czy można założyć felgi o ET np. 42 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał chrupek1981

Dzisiaj, 09:29

Witam, podpinam się pod temat...

Sprawa co prawda nie dotyczy b5 FL tylko mojej 'fury'

Felga 17" 8J ET35 przy oponie 225/45

 

Jako że w tym sezonie raczej nie stać mnie na zakup nowych opon, będę jeździł sezon na tym co dostane w zestawie i teraz pytanie czy przy takiej feldze i dość szerokiej gumie (jak dla mnie) wejdzie to mi bez kombinowania, czy nie będzie wystawać (w szczególności tył gdzie siedzi spora butla lpg w kole i nie chciałbym aby coś mi obcierało) czy konieczne będą dystanse, jeśli tak to za jakimi mam się rozglądać, ewentualnie czy mniejsza guma 215/50 (to chyba byłby najlepszy wariant na nasze drogi) lub 215/45 bardziej by podeszła?

 

powinny wejść bez problemu skoro np 8,5x18 ET32 przy 225/40 wchodzi.....

warto sprawdzić np tutaj:

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

wynik: do środka wejdzie 11mm a na zewnątrz +15,

Wg mnie idealnie będzie leżeć. Oczywiście zależy jak nisko chcesz posadzić auto, ale generalnie tutaj tez nie będzie problemów przy 225/45.

PS. jakie konkretnie Fele 8x17 z ET 35 upolowałeś?

 

Z kolei - nie chciałbym nikogo wywyższać ani nikomu ujmować - kolega pawelb6 (wiedzę w tym temacie, widząc po postach ma bardzo sporą) twierdzi że to za szerokie gumy jednak, mi też się właśnie tak wydaje dlatego próbuje zasięgnąć opinii.

Upatrzone felgi : http://allegro.pl/alufelgi-alu-oryginal-bbs-17-z-rantem-5x112-i1523912514.html nie z tej aukcji ale tem sam wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym kupić alu felgi do mojego Paska i mam pytanie:

Wiem że fabrycznie felgi mają ET 45 ale jaka jest tolerancja, tzn. czy można założyć felgi o ET np. 42 ?

 

Tak, fabrycznie felgi wychodziły z ET37 i 45 więc jak założysz felgi z 42 to będzie tylko kilka mm różnicy.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz ET ważna jest szerokość felgi (cale).

Ja mam:

- stalowe ET45 15 cali średnica i 6 cali szerokość, opony 195 szerokość

- aluminiowe ET37 15 cali średnica i 7 cali szerokość, opony 205 szerokość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnośnie felg RIAL-7Jx16H2 ET40 i opon 215/55R16 czy w tym zestawie będzie mi coś tarło o cokolwiek w zawieszeniu czy konieczne będą dystanse jak tak to ile mm na przód i na tył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności