Skocz do zawartości
Gość cines

czy mam filtr cząstek stałych DPF?

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie czy moj pasek posiada filtr cząstek stałych vw passat b5 fl 2.0 tdi 2004 r

Jezeli silnik jest taki jak w opisie BGW, to DPFa, masz na 100%, chyba, ze ktos go wczesniej wywalil.

Co do Passata B5 to byly tez z silnikem O kodzie BHW o tej samej pojemnosci i mocy, ale bez filtra czastek stalych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o do Passata B5 to byly tez z silnikem O kodzie BHW o tej samej pojemnosci i mocy, ale bez filtra czastek stalych.

 

Były ale tylko na USA z tego co pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USA i Kanada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam filtr cząstek suchy sprawdzili dziś a czym ten sie rożni od mokrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam filtr cząstek suchy sprawdzili dziś a czym ten sie rożni od mokrego

jak płyn sie skończył(Satacen) to napewno masz już suchy, jednak wtakim wypadku zaraz się zapcha.

a na poważnie na 100% masz mokry czyli obsługowy z płynem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam filtr cząstek suchy sprawdzili dziś a czym ten sie rożni od mokrego

 

Kolego nie zadawaj ciągle setki zbędnych pytań. tym bardziej że jak dobrze poszukasz to na tym forum znajdziesz odpowiedzi.

PS wujek GOOGLE też nie gryzie a wie dużo...

Na 100% masz mokry filtr DPF tylko takie były montowane z silnikach BGW.

Podjedź do kogoś mądrego z VAGiem niech ci sprawdzi co i jak.

Jeśli filtr będzie zapełniony popiołem to proponuje go usunąć - na PW dałem ci namiary na dobrego mechanika, opisalem jak temat ugryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie już nie mam tego badziewia polecam ceGlarza z biłgoraja wczoraj zrobił mi i samochód inaczej idzie polecam go dzięki marcin

Edytowane przez pepekevo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie pytanie do was ma ktoś zaślepkę prawa na halogena bo mi dziś na trasie bażant wy***** i po zaślepce pisać kto ma i za ile ok tylko z lbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie pytanie do was ma ktoś zaślepkę prawa na halogena bo mi dziś na trasie bażant wy***** i po zaślepce pisać kto ma i za ile ok tylko z lbn

 

Popytaj na szrotach w lublinie, coś znajdziesz, na Abramowickiej jest spory wybór plastików.

 

P.S.

Nie ten wątek...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Niedawno kupiłem Passata 2.0 TDi 140km rocznik 2008 i nie wiem czym ten samochód posiada filtr cząstek stałych. Wyczytałem na forum że na podstawie kodów określa się czy ten filtr występuje bądź nie (7GG lub 0GG). Pytanie gdzie mogę znaleźć te kod? Chyba że wiecie czy ten model posiada filtr cząstek stałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kody możesz znaleźć na wlepie, która jest we wnęce na koło zapasowe lub w ks. serwisowej.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam się pod temat bo muszę się podzielić tym, u mnie w b5 fl 2003 rok, silnik AWX właśnie jest dpf, dołożony przez niemca w 2007roku w celu spełnienia normy euro4. Mam na to papiery z warsztatu, w którym było montowane i auto serwisowane. Jest to dodatkowa pucha z wyglądy jakby katalizator.

Zastanawiam się czym najlepiej wyczyścić go, bo za pewne będzie już przytkany z lekka sadzą.

Znajomy mechanik, poradził żeby go wymontować i jak nie chcę się go pozbyć to na 24godziny postawić na sztorc do wiadra i zalać preparatem do czyszczenia kominków z sadzy.

Co o takim pomyśle sądzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam kolegów :-)

także chciałbym uzyskać konkretną i 100% pewną odpowiedź, czy mam filtr dpf ??

 

Vw passat b5 fl 1.9tdi 131ps highline variant

rocznik 2003 / modelowy 2004 /

skrzynia automat-tiptronic

vin: Wvwzzz3bz4e064409

 

rzeczywiscie, mój motor avf nie posiadał nigdy filtra dpf, rozmawiałem z serwisem aso w gdańsku, poinformowali że jedynie b6 (i to nie wszystkie pierwsze sztuki) miały ten filtr montowany. Zapewniono mnie, że ta technologia nie była użyta w b5 - wierzyć ?? Hmm

 

!!! Passat został skradziony !!! Wvwzzz3bz4e064409

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr czastek stałych maja silniki z symbolem BLS to wiem na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,jaki byłby koszt dołożenia DPF (jakiejś używki )do mojego auta bo jeżdżę po niemcowni i mam stracha przed policją,

jest sens bawić w to czy szukać już innego auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj innego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj po krótkiej jeździe zgasiłem samochód po ponownym odpaleni pojawił mi się dosłownie na sekundę komunikat Dieselpartikenfilter (chyba coś tam jeszcze pisało ale nie zdążyłem przeczytać ). Z tego co wyczytałem w instrukcji obsługi to komunikat o zapchanym filtrze cząsteczek stałych. Ale z tego co wiem u mnie w samochodzie takiego filtra raczej nie ma. Może ktoś napisać czemu taki komunikat się wyświetlił ?

 

Edit:

 

Zastanawiam się teraz czy moje auto jednak nie ma DPF, bo autko zostało w 2010r. zakupione w Niemczech przez brata i ma tą naklejkę Euro4, a z tego co wyczytałem tą nalepkę dostają auta z zamontowanym DPF

Edytowane przez jacek1986sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm te dokładane dpfy w tych autach to drugi katalizator w sumie, nie spotkałem się żeby były tam jakieś czujniki dodatkowe, żeby na kompie błąd wywalało,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoże ktoś?

 

 

Na podnośnik lub kanał choćby do mech. przeglądów i zobaczyć. DPF jest to kawałek grubej rury na cienkiej rurze wydechowej przed tłumikiem. Tak pod siedzeniami pasażerów. U mnie w innym aucie w kolorze zbliżonym do miedzi/mosiądzu.

 

Jak DPF zapełni się sadzą wtedy samoczynnie zacznie się wypalać tak z 5 min jazdy i biały dym za samochodem. Trzymać wtedy obroty min. ok. 2500 aż biały dym zniknie. Na wyświetlaczu pojawi się icona wypalania i zagaśnie i jest OK.

Filtr DPF zanieczyszcza się zwłaszcza po wielokrotnych odpalaniach silnika bez jazdy i w czasie jazdy z obrotami silnika poniżej 2000.

Co jakiś czas zrobić kilkadziesiąt kilometrów tarsę [jeśli na codzień krótkie] z obrotami ok. 3000 i DPF będzie długo służył bezawaryjnie.

 

Renault 2.0 dCi - 2011

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności